• WIADOMOŚCI – Literatura

Wiosenny numer Fantasy&Science Fiction

Na dniach do sprzedaży trafi 4 numer polskiej edycji magazynu Fantasy & Science Fiction, a już dziś można poznać okładkę i zawartość numeru 5. Autorem ilustracji jest amerykański artysta Mark Evans.

Premiera FNiN cz.8

Już dziś w salonach Inmedio i Relay odbyła się premiera najnowszego tomu z serii Rafała Kosika "Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn". Premierze książki towarzyszy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, do udziału w którym serdecznie zapraszamy!

Szkic do okładki "Snuff"

Na oficjalnym facebookowym profilu Terry'ego Pratchetta pojawił się szkic okładki do nadchodzącej kolejnej części Świata Dysku, która ma zostać wydana na zachodzie 13 października 2011 r. - Snuff - okładkę tę, jak w przypadku większości ostatnich książek PTerry'ego, tworzy Paul Kidby. Dodatkowo 13 dzień każdego miesiąca od teraz będzie dniem "podkradzionych" informacji przedpremierowych dotyczących Snuff.

Nowe opowiadanie Anny Brzezińskiej

Opowiadanie Anny Brzezińskiej ze świata Wilżyńskiej Doliny zostało napisane specjalnie dla czytelników CD-Action z okazji 15 urodzin pisma. Podobieństwo niektórych postaci do redaktorów CDA nie jest przypadkowe. Opowiadanie znajdziecie tutaj.

Budowniczowie Pierścienia - premiera

Dziś ma miejsce premiera książki Nivena Larrego - Budowniczowie Pierścienia. Przypominamy, że powieść wydana nakładem wydawnictwa Solaris jest pod patronatem Bestiariusza.

Nowa powieść Lewandowskiego już w kwietniu

Znamy już przybliżoną datę wydania nowej książki Konrada Lewandowskiego pt. „Anioły muszą odejść”. Powieść ukaże się prawdopodobnie 20 kwietnia bieżącego roku nakładem wydawnictwa G+J.

Agnieszka Hałas - Dwie karty

1 kwietnia do sprzedaży trafi powieść Agnieszki Hałas "Dwie karty" - pierwszy tom cyklu dark fantasy "Teatr węży". Prapremiera tytułu będzie miała miejsce na konwencie Pyrkon, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 25 - 27 marca.

Data wydania "Star Wars: Objawienie"

Dziedzictwo Mocy to seria, która ma wyjątkowe problemy by w końcu ukazać się w całości w Polsce. Najpierw wielomiesięczna przerwa, a potem problemy z wydaniem przedostatniego tomu. Jednak na stronie Wydawnictwa Amber pojawiła się nowa datą wydania, która przypada na 22 marca 2011 r.

„Siedem promieni” już w sprzedaży

Przed trzema dniami do sprzedaży trafiła nowa powieść Jessici Bendinger pt. "Siedem promieni". Książkę opublikowało wydawnictwo Amber.

Nowa powieść z uniwersum „Mrocznej Wieży”

Stephen King na swojej oficjalnej stronie zamieścił list, w którym zapowiada wydanie w 2012 roku nowej książki z uniwersum „Mrocznej Wieży”. Powieść będzie nosiła tytuł „Wiatr przez dziurkę od klucza”.

„Wilczy amulet” 5 kwietnia

5 kwietnia swoją wydawniczą premierę będzie miała książka pt. „Wilczy amulet” S. A. Swanna - kontynuacja ciepło przyjętego „Wilczego miotu”. Jest to drugi, a zarazem ostatni tom cyklu o walce Zakonu Krzyżackiego z wilkołakami. Powieść zostanie wydana nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka w serii patronowanej przez „Nową Fantastykę”.

Sapkowski doceniony w Finlandii

Helsińskie Stowarzyszenie Science Fiction ogłosiło skróconą listę nominowanych do Tähtifantasia award - nagrody przyznawanej dla najlepszych książek fantasy przetłumaczonych na język fiński. Wśród nominowanych znalazł się Andrzej Sapkowski z tomem opowiadań „Ostatnie Życzenie”.

„Widma minionych nocy” już w księgarniach

8 marca do księgarń trafiła książka Jamesa P. Blaylocka pt. „Widma minionych nocy” w tłumaczeniu Jarosława Cieśli, a wydana nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

"Quietus" – wydanie rozszerzone

9 marca, nakładem wydawnictwa Narodowego Centrum Kultury, ukazało się rozszerzone wydanie książki „Quietus” autorstwa Jacka Inglota. Jest to nowe, rozszerzone wydanie powieści Jacka Inglota, nominowanej w 1997 roku do prestiżowej nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Rozgwiazda - okładka

Wydawnictwo Ars Machina zaprezentowało okładkę do książki Petera Wattsa - Rozgwiazda. Powieść przedstawia historię pracowników geotermalnej elektrowni z dna Pacyfiku. Premiera planowana jest na kwiecień tego roku.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 paź 2018, 18:22 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka