• WIADOMOŚCI – Literatura

Kolejne „Cienie Pojętnych”

6 lipca swoją premierę będzie miała powieść „Ścieżka skarabeusza” – kolejny, piąty już tom cyklu „Cienie pojętnych” Adriana Tchaikovsky’ego. Położone za odległą pustynią Nem, starożytne miasto Khanaphes oczekuje Che i Thalryka - skrywając straszliwą tajemnicę spoczywającą pod kamieniami.

W końcu coś bez wampirów...

Na 12 lipca zapowiedziana jest premiera książki „Dziewczyna Płaszczka i inne nienaturalne atrakcje”. Będzie to dziesiąta już powieść z serii „Nowej Fantastyki”, mieszanka brytyjskiego humoru i steampunkowej scenografii pióra Roberta Rankina.

Wampir na służbie polskiego króla

6 lipca na półki księgarń trafi powieść „Mroczne klejnoty” pióra Chelsea Quinn Yarbro - kolejna część cyklu o przygodach wampirzego Hrabiego Saint-Germaine. Całość serii wydawana jest przez Wydawnictwo Rebis.

Vhredny, Mordha i inne wampiry

Kolejną premierą zapowiadaną na 5 lipca jest powieść „Dusza Wampira” – z serii „Bractwo Czarnego Sztyletu” autorstwa J.R. Ward. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Videograf II.

Po wampirach, aniołach i demonach czas na grecką mitologię

Druga z jutrzejszych premier wydawniczych to książka „Spętani przez bogów” Josephine Angelini. Powieść z gatunku określanego jako „romans paranormalny” zapowiadana była jako wielkie wydarzenie w literaturze tego typu, wprowadzające nowy trend do świata zdominowanego przez wampiry, anioły i demony.

Początek historii wampirycznego trójkąta

Juto, 5 lipca, do księgarń w całym kraju trafi powieść „Pamiętniki wampirów – Pamiętnik Stefano” L.J. Smith. Jest to prequel do cyklu „Pamiętniki wampirów” zekranizowanego jako serial telewizyjny pod tym samym tytułem. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Amber.

Ostatni lord Smocze Oko zrecenzowany

Wszystkim fanom Alison Goodman, którzy z niecierpliwością oczekiwali na kontynuację "Eona", prezentujemy recenzję drugiego tomu dylogii. Czytelnicy powinni spodziewać się całkowitej odmiany - wszak Eon zmienił się w Eonę!

Nominacje do Zajdla poznane

Znane są już nominacje do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. W tym roku do najważniejszej nagrody literackiej w dziedzinie fantastyki zostało wytypowanych 7 powieści i tyleż opowiadań. Ostateczne głosowanie, podobnie jak wręczenie statuetki odbędzie się podczas Polconu 2011 w Poznaniu.

Śmierć gra z nami w kości

Ostatnia z pozycji wydawniczych, których premiera odbyła się właśnie dzisiaj, to powieść „Kostka Śmierci” autorstwa Kennetha B. Andersena, zwanego „duńskim królem fantastyki”. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Jaguar.

Mam na imię Gin i zabijam ludzi

Szósta z dzisiejszych premier to książka pod tytułem „Ukąszenie Pająka” autorstwa Jennifer Estep. Powieść ta zapowiadana była jako ostra, szorstka i wciągająca wyprawa w krainę mroku, zaś postać Giny Blanco określana mianem fascynującej, moralnie niejednoznacznej bohaterki. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Dwójka Bez Sternika.

„Dom Nocy” po raz szósty

Kolejna z nowości wydawniczych, która dzisiaj trafiła do księgarń w całej Polsce, to powieść „Kuszona” autorstwa P.C. Cast – szósty tom cyklu „Dom Nocy”. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Książnica.

Londyn zginie i nie będzie o co walczyć...

Numer cztery na dzisiejszej liście premier to powieść „Neonowy Dwór” autorstwa Kate Griffin. Książka jest trzecim tomem cyklu opisującego losy czarnoksiężnika Matthew Swifta. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa MAG.

Problemy w Obozie Herosów

Kolejna dzisiejsza premiera to powieść „Zagubiony Heros” – pierwszy tom nowej serii „Olimpijscy Herosi” autorstwa Ricka Riordana, przeznaczonej dla młodych fanów fantastyki. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Galeria Książki.

Nowy cykl "fantasy romace" P.C. Cast

Drugą z dzisiejszych premier jest „Bogini oceanu” – pierwsza powieść z cyklu „Wezwanie bogini” pióra P.C. Cast – autorki popularnej serii „Dom Nocy”. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Książnica.

Premiera „Złudzenia”

Pierwsza z mających dzisiaj miejsce premier wydawniczych to powieść „Złudzenie” Aprilynne Pike. Jest to trzecia część serii, której poprzednie części nosiły tytuł „Skrzydła Laurel” oraz „Magia Avalonu”. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 27 cze 2019, 05:45 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka