• WIADOMOŚCI – Literatura

Diamentowe psy. Turkusowe dni - premiera

Dziś nakładem wydawnictwa MAG ukazał się kolejny tom z serii Przestrzeń objawienia Alastaira Reynoldsa. "Diamentowe psy. Turkusowe dni" liczą 219 stron i kosztują 29,00 zł.

Kroki w nieznane 2011 - okładka

Wojciech Sedeńko na swoim blogu zaprezentował okładkę do antologii "Kroki w nieznane 2011". Można ją znaleźć w rozszerzeniu newsa.

Premiera "Odwetu"

Już 4 maja będzie miała miejsce premiera "Odwetu" Kelley Armstrong. Powieść jest zwieńczeniem trylogii "Najmroczniejsze moce". Tłumaczył Jerzy Łoziński.

Gra o tron - premiera

Z okazji premiery serialu w telewizji HBO wydawnictwo Zysk i S-ka wznowiło 1 tom sagi Pieśni Lodu i Ognia. Już od dziś Grę o tron George'a R.R. Martina można kupić w wydaniu kolekcjonerskim, w twardej oprawie i z filmową okładką.

„Zaginiona flota 6: Zwycięski” – premiera 6 maja

Wydawnictwo Fabryka Słów na 6 maja zapowiedziało premierę książki Jacka Campbella pt. „Zaginiona flota 6: Zwycięski”. 6 tom tej space opery jest kontynuacją przygód kapitana Johna „Black Jacka” Geary’ego przedstawionych na tle wielkiej wojny Sojuszu z Syndykatem.

Ocalić JFK – zapowiedź nowej książki Kinga

Wydawnictwo Prószyński i S-ka zapowiedziało na ten rok wydanie najnowszej powieści Stephena Kinga pt. „11/22/63”. Będzie to historia opowiadająca o próbach zmiany biegu historii i uchronieniu J.F. Kennedy’ego od zamachu.

Paolini w 2012

Czwarty tom serii "Dziedzictwo" Christophera Paoliniego ukaże się w Polsce na początku 2012 roku, jednak nie, jak wcześniej zapowiadano, w dzień po światowej premierze. Jak podało wyd. MAG, powodem przesunięcia terminu są "różne opóźnienia ze strony amerykańskiej".

Znamy drugą kategorię Olimpiady Pisarskiej QFantu

Dziś ogłoszono drugą kategorię konkursową Olimpiady Pisarskiej QFantu. Tematem jest Piękno Natury, zaś limit znaków to 2000 (liczony ze spacjami). Prace w tej kategorii można wysyłać do 18 kwietnia.

Spotkanie z Komudą

W poniedziałek, 18 kwietnia, Jacek Komuda będzie gościem dwóch spotkań autorskich w Gdańsku. Między spotkaniami jest dwugodzinna różnica.

Premiera dreszczowca

12 maja, nakładem wyd. Prószyński i S-ka, ukaże się powieść pt. "Sanctus" Simona Toyne'a. Będzie to, jak sugeruje wydawca, "niesamowity apokaliptyczny thriller o największych lękach współczesnego człowieka".

Zapowiedź "Szlaku kości"

18 maja do sprzedaży trafi "Szlak kości" Elly Griffiths. Powieśc ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego. Porywająca fabuła, wyrazista bohaterka, tajemnicze miejsce akcji – niedostępne mokradła Norfolk – sprawiły, że seria książek Ely Griffiths zdobyła już uznanie wśród brytyjskich wielbicieli dobrego kryminału.

Craig Silvey w maju

W maju nakładem wyd. Rebis ukaże się książka Craiga Silveya pt. "Jasper Jones". Autor konfrontuje cechy głęboko ludzkie z okrucieństwem i zakłamaniem, tak jak robili to Mark Twain, Harper Lee i Jerome David Salinger.

Premiera "Pierwszej zasady"

W środę miała miejsce premiera "Pierwszej zasady" Roberta Craisa. Jest to kolejny thriller, opowiadający o przygodach detektywów Elvisa Cole’a i Joe Pike’a. Powieść została wydana przez Świat Książki.

"Dwie karty" już w księgarniach

W dniu dzisiejszym do sprzedaży trafia książka Agnieszki Hałas "Dwie karty". To pierwszy tom cyklu dark fantasy "Teatr węży". Szczegóły znajdziecie w rozszerzeniu tej wiadomości.

Trojka - premiera

Dziś miała miejsce premiera książki Stepana Chapmana. Trojka wydana przez wydawnictwo MAG jest kolejnym tomem z serii Uczty Wyobraźni. Powieść liczy 240 stron i kosztuje 35,00zł.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 lut 2019, 10:59 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka