• WIADOMOŚCI – Literatura

Ocalić JFK – zapowiedź nowej książki Kinga

Wydawnictwo Prószyński i S-ka zapowiedziało na ten rok wydanie najnowszej powieści Stephena Kinga pt. „11/22/63”. Będzie to historia opowiadająca o próbach zmiany biegu historii i uchronieniu J.F. Kennedy’ego od zamachu.

Paolini w 2012

Czwarty tom serii "Dziedzictwo" Christophera Paoliniego ukaże się w Polsce na początku 2012 roku, jednak nie, jak wcześniej zapowiadano, w dzień po światowej premierze. Jak podało wyd. MAG, powodem przesunięcia terminu są "różne opóźnienia ze strony amerykańskiej".

Znamy drugą kategorię Olimpiady Pisarskiej QFantu

Dziś ogłoszono drugą kategorię konkursową Olimpiady Pisarskiej QFantu. Tematem jest Piękno Natury, zaś limit znaków to 2000 (liczony ze spacjami). Prace w tej kategorii można wysyłać do 18 kwietnia.

Spotkanie z Komudą

W poniedziałek, 18 kwietnia, Jacek Komuda będzie gościem dwóch spotkań autorskich w Gdańsku. Między spotkaniami jest dwugodzinna różnica.

Premiera dreszczowca

12 maja, nakładem wyd. Prószyński i S-ka, ukaże się powieść pt. "Sanctus" Simona Toyne'a. Będzie to, jak sugeruje wydawca, "niesamowity apokaliptyczny thriller o największych lękach współczesnego człowieka".

Zapowiedź "Szlaku kości"

18 maja do sprzedaży trafi "Szlak kości" Elly Griffiths. Powieśc ukaże się nakładem Wydawnictwa Literackiego. Porywająca fabuła, wyrazista bohaterka, tajemnicze miejsce akcji – niedostępne mokradła Norfolk – sprawiły, że seria książek Ely Griffiths zdobyła już uznanie wśród brytyjskich wielbicieli dobrego kryminału.

Craig Silvey w maju

W maju nakładem wyd. Rebis ukaże się książka Craiga Silveya pt. "Jasper Jones". Autor konfrontuje cechy głęboko ludzkie z okrucieństwem i zakłamaniem, tak jak robili to Mark Twain, Harper Lee i Jerome David Salinger.

Premiera "Pierwszej zasady"

W środę miała miejsce premiera "Pierwszej zasady" Roberta Craisa. Jest to kolejny thriller, opowiadający o przygodach detektywów Elvisa Cole’a i Joe Pike’a. Powieść została wydana przez Świat Książki.

"Dwie karty" już w księgarniach

W dniu dzisiejszym do sprzedaży trafia książka Agnieszki Hałas "Dwie karty". To pierwszy tom cyklu dark fantasy "Teatr węży". Szczegóły znajdziecie w rozszerzeniu tej wiadomości.

Trojka - premiera

Dziś miała miejsce premiera książki Stepana Chapmana. Trojka wydana przez wydawnictwo MAG jest kolejnym tomem z serii Uczty Wyobraźni. Powieść liczy 240 stron i kosztuje 35,00zł.

„Wielka Księga Ekstremalnego Science Fiction”

Od dziś w sprzedaży jest tom pierwszy antologii „Wielka Księga Ekstremalnego Science Fiction”, wydanej nakładem wydawnictwa Fabryka Słów. Na stronie wydawcy dostępny jest obszerny fragment tej antologii, zawierający wycinek z pamiętników zaginionej reporterki Bliss Stirling.

„Martwe Jezioro” już w sprzedaży

Dzisiaj swą premierę wydawniczą ma najnowsza książka Marcina Mortki utrzymanego pt. „Martwe Jezioro". Powieść, według wydawcy, utrzymana w klimatach heroic fantasy jest już dostępna w sklepie internetowym Fabryka.pl z 25 procentowym rabatem.

„Istoty Światła i Ciemności” – w księgarniach już 29 kwietnia

Na 29 kwietnia wydawnictwo Fabryka Słów zapowiedziało premierę drugiego tomu polskiej edycji z cyklu Simona R. Greena pt. „Istoty Światła i Ciemności”.

Zapowiedzi wydawnictwa Ars Machina

Niedawno powstałe wydawnictwo Ars Machina ujawnia swoje dalsze plany. W czerwcu zamierzają wydać pierwszy tom cyklu "Virga" Karla Schroedera zatytułowany "Sun of Suns", zaś we sierpniu lub wrześniu spodziewać należy się "Maelstroma", czyli drugiego tomu "Trylogii Ryfterów" Petera Wattsa.

Zadaj pytanie Sue Rostoni

Jak większość z was wie, oficjalne forum Star Wars zostanie wkrótce zamknięte. W ten sposób stracimy też bezpośredni kontakt z wieloma twórcami Star Wars. Dla miłośników książek z pewnością największą tragedią jest utrata Sue Rostoni, która zawsze odpowiadała na pytania nerdów. Ekipa EU Cantina jednak wpadła na pomysł jak zapełnić lukę po stracie oficjalnego forum.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 23 mar 2019, 04:01 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka