• WIADOMOŚCI – Literatura

„Siedem promieni” już w sprzedaży

Przed trzema dniami do sprzedaży trafiła nowa powieść Jessici Bendinger pt. "Siedem promieni". Książkę opublikowało wydawnictwo Amber.

Nowa powieść z uniwersum „Mrocznej Wieży”

Stephen King na swojej oficjalnej stronie zamieścił list, w którym zapowiada wydanie w 2012 roku nowej książki z uniwersum „Mrocznej Wieży”. Powieść będzie nosiła tytuł „Wiatr przez dziurkę od klucza”.

„Wilczy amulet” 5 kwietnia

5 kwietnia swoją wydawniczą premierę będzie miała książka pt. „Wilczy amulet” S. A. Swanna - kontynuacja ciepło przyjętego „Wilczego miotu”. Jest to drugi, a zarazem ostatni tom cyklu o walce Zakonu Krzyżackiego z wilkołakami. Powieść zostanie wydana nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka w serii patronowanej przez „Nową Fantastykę”.

Sapkowski doceniony w Finlandii

Helsińskie Stowarzyszenie Science Fiction ogłosiło skróconą listę nominowanych do Tähtifantasia award - nagrody przyznawanej dla najlepszych książek fantasy przetłumaczonych na język fiński. Wśród nominowanych znalazł się Andrzej Sapkowski z tomem opowiadań „Ostatnie Życzenie”.

„Widma minionych nocy” już w księgarniach

8 marca do księgarń trafiła książka Jamesa P. Blaylocka pt. „Widma minionych nocy” w tłumaczeniu Jarosława Cieśli, a wydana nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

"Quietus" – wydanie rozszerzone

9 marca, nakładem wydawnictwa Narodowego Centrum Kultury, ukazało się rozszerzone wydanie książki „Quietus” autorstwa Jacka Inglota. Jest to nowe, rozszerzone wydanie powieści Jacka Inglota, nominowanej w 1997 roku do prestiżowej nagrody im. Janusza A. Zajdla.

Rozgwiazda - okładka

Wydawnictwo Ars Machina zaprezentowało okładkę do książki Petera Wattsa - Rozgwiazda. Powieść przedstawia historię pracowników geotermalnej elektrowni z dna Pacyfiku. Premiera planowana jest na kwiecień tego roku.

„Brama Światów” – 6 kwietnia

Na 6 kwietnia wydawnictwo Jaguar zaplanowało premierę „Bramy Światów” - tetralogii znanej hiszpańskiej pisarki Susany Vallejo, laureatki Alfaguara Jaen Award i nagrody Edebe.

„Synowie boga” już wkrótce

24 marca odbędzie się premiera szóstej książki z Serii Nowej Fantastyki pt. "Synowie boga" – powieści autorstwa M.D. Lachlana, która ukaże się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Książka ta zapowiadana jest jako mroczna fantasy w najlepszym wydaniu. Brutalna, posępna i epicka, żywcem wyjęta z nordyckich mitów.

Ruszyła Fabryka!

Wydawnictwo Fabryka Słów uruchomiło swój własny, „fabryczny”, sklep internetowy - Fabryka.pl. W ramach trwającej właśnie promocji, niektóre książki wydawnictwa dostępne są z 25% rabatem.

„Miecz i tomahawk” - premiera

Wczoraj, nakładem wydawnictwa Fabryka Słów, ukazał się trzeci tom cyklu o agencie JFK pt. „Miecz i tomahawk”, autorstwa Miroslava Žambocha. Na stronie wydawnictwa dostępny jest fragment tej premierowej powieści.

Nova Swing - premiera

Dziś nakładem wydawnictwa MAG ukazała się Nova Swing autorstwa Johna Harrisona. Książka wydana w serii Uczta Wyobraźni liczy 240 stron i kosztuje 37,00 zł.

Grobowa tajemnica - premiera

Dziś miała miejsce premiera kryminału Grobowa tajemnica Charlaine Harris. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów, liczy 352 strony.

„Dziecko płomienia” już w księgarniach.

8 marca swoją premierę miał czwarty tom cyklu Korona Gwiazd autorstwa Kate Elliott pt. „Dziecko płomienia”. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Zysk i s-ka.

FNiN oraz Bunt Maszyn - premiera 18 marca

Na swojej stronie Rafał Kosik poinformował, że premiera ósmego tomu przygód Felixa, Neta i Niki będzie miała miejsce 18 marca wyłącznie w salonach Inmedio i Relay. Towarzyszy temu konkurs, o którym można przeczytać na oficjalnej stronie serii. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest zakup książki w Inmedio lub Relay.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 16 gru 2018, 21:23 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka