• WIADOMOŚCI – Literatura

Seria konkursów Solarisu

Wydawnictwo Solaris rozpoczęło serię konkursów-zgadywanek, dotyczących zawartości kolejnych tomów "Rakietowych szlaków". Konkurs polega na tym, by odgadnąć tytuły 15 z 19 opowiadań, jakie znajdą się w tomie pierwszym antologii. Za poprawne trafienie otrzyma się dany tom antologii wraz z osobistą dedykacją Lecha Jęczmyka.

Ekranizacja Iana McDonalda

Agencja literacka Iana McDonalda poinformowała, że pisarz sprzedał prawa do ekranizacji powieści "The Dervish House" wytwórni Warp Films. Za negocjacje od strony Zeno Agency odpowiadał John Richard Parker.

Rozstrzygnięcie Arthur C. Clarke Award

Lauren Beukes z powieścią "Zoo City" została 25. zwycięzcą nagrody Arthur C. Clarke Award. Pisarka otrzymała 2011£ nagrody pieniężnej i pamiątkową, grawerowaną podpórkę na książki.

Mordercy - premiera

Dziś nakładem wydawnictwa Oficynka ukazał się zbiór opowiadań Łukasza Śmigla. "Mordercy" to dwanaście mrocznych opowiadań z pogranicza grozy, kryminału, fantastyki i thrillera.

"Odwet"- Kelley Armstrong

Przedstawiamy Wam kilka faktów dotyczących trzeciego tomu trylogii „Najmroczniejsze moce”. Nosi ona tytuł "Odwet" i została napisana przez Kelley Armstrong. Książka ta ukaże się już 4 maja, dzięki wydawnictwu Zysk i S-ka.

„Mroczne Serce – Przeznaczeni” już 16 maja

16 maj odbędzie się premiera wydawnicza książki „Mroczne Serce – Przeznaczeni”. Powieść ta, autorstwa brytyjskiej pisarki Lee Monroe, jest pierwszą, która ukaże się pod jej własnym nazwiskiem.

Wrońcowa wystawa

Już tylko do jutra we wrocławskim Teatrze Lalek można oglądać wystawę, związaną z "Wrońcem" Jacka Dukaja. Wystawę zorganizowano z okazji kolejnego bloku prezentacji spektaklu. Zawiera ona m.in. plakaty opozycyjne, kasety z nagraniami utworów z lat 80tych oraz powielacze.

Czat z tłumaczką Murakamiego

W czwartek (jutro) o godz. 18:00 na czacie wyd. MUZA odbędzie się spotkanie z Anną Zielińską-Elliott, tłumaczką książek Haruki Murakamiego.

Dwie premiery

Wczoraj odbył się dwie książkowe premiery od wyd. TELBIT. "Sorry" Zorana Drvenkara to szokujący i porażający thriller, zaś "Niebo nad Maralal" Christiny Hachfeld-Tapukai opowiada o Niemce, która poślubiła wojownika z plemienia Samburu z Kenii.

Stefan Darda w konkursie

Stefan Darda bierze udział w konkursie o prestiżowe nagródy polskiej literatury fantastycznej za rok 2010. Być może książki jego autorstwa przypadły Wam do gustu na tyle, by na nie zagłosować.

Zapowiedzi Solarisu

Zapowiedzi wydanictwa Solaris na najbliższe miesiące i na wakacje obejmują tylko 2 powieści i kilka znakomitych antologii i zbiorów opowiadań, z których wiele dostarczy czytelnikom czystej rozrywki i radości.

Debiutancka powieść Stephena Deasa – premiera 13 maja

13 maja ukaże się debiutancka powieść Stephena Deasa pt. „Adamantowy pałac”. Będzie to pierwszy tom cyklu „Pamięć płomieni” wydany nakładem wydawnictwa Dwójka bez Sternika.

"Gdzie zaległy cienie" - premiera

Niedawno u w sprzedaży pojawiła się powieść "Gdzie zaległy cienie", autorstwa Michaela Ridpatha. Książka, wydana nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego, kosztuje 29.90 zł. Jest to pierwsza część nowej, trzymającej w napięciu serii, pióra uznanego mistrza powieści sensacyjnej.

Hugo 2011 - nominacje

Znane są już nominacje do Nagrody Hugo 2011 w poszczególnych kategoriach, za utwory, które zostały wydane w 2010 roku. Wśród nominowanych znalazła się powieść Iana McDonalda „The Dervish House”, która przed kilkoma dniami zdobyła Nagrodę BSFA.

BSFA 2010 rozdane

Znane są już nazwiska zwycięzców tegorocznej nagrody The British Science Fiction Association. W kategorii powieść zwyciężył Ian McDonald z "The Dervish House", natomiast najlepszym opowiadaniem zostało "The Shipmaker" autorstwa Aliette de Bodard.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 21:56 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka