• WIADOMOŚCI – Literatura

Premiera "Wielkiego Projektu"

6 kwietnia ukaże się "Wielki Projekt", książka napisana przez fizyka napisana Stephena Hawkinga i Leonarda Mlodinowa. Jest to nr 1 na liście bestsellerów The New York Times Book Review. Publikacja w tłumaczeniu Jarosława Włodarczyka, wydana nakładem wyd. Albatros, liczy 216 stron.

Głosowanie elektorów rozpoczęte

Dziś rozpoczęło się głosowanie Elektorów Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, przyznawanej od 2008 roku. Tym razem do głosowania przystąpi 77 elektorów, którzy mogą oddać głos na pięć powieści spośród 75 zgłoszonych pozycji.

Debiut Carrie Ryan

Wydawnictwo Papierowy Księżyc zapowiedziało na 20 kwietnia premierę debiutanckiej powieści Carrie Ryan pt. "Las zębów i rąk". Powieść, w oryginale wydana w 2009 roku, w polskim tłumaczeniu liczy 350 stron.

Zapowiedzi od Prószyńskiego

Wydawnictwo Prószyński i S-ka zapowiedziało na kwiecień i maj kilka nowości. Wśród nich znajdują się m.in. powieść Terry'ego Pratchetta i wznowienie Orsona Scotta Carda (zapowiedziane na maj). Najwcześniej, 5 kwietnia, ma się ukazać "Wilczy amulet" S.A. Swann.

Nowy Ziemkiewicz

Wydawnictwo ZYSK i S-ka zapowiedziało na 26 kwietnia premierę najnowszej książki Rafała Ziemkiewicza. Napisana w formie dziennika powieść "Zgred" obejmuje czas pomiędzy lutym, a kwietniem 2010 roku. Jednak fani autora z czasów, gdy pisywał fantastykę, mogą poczuć się zawiedzeni - ta publikacja będzie na wskroś publicystyczna.

Dwie premiery w maju

Na początku maja będą miały miejsce dwie książkowe premiery od wyd. TELBIT. "Sorry" Zorana Drvenkara to szokujący i porażający thriller, zaś "Niebo nad Maralal" Christiny Hachfeld-Tapukai opowiada o Niemce, która poślubiła wojownika z plemienia Samburu z Kenii.

Nowe wydanie "Gry o tron"

Na 12 kwietnia wydawnictwo ZYSK i S-ka zaplanowało premierę nowego wydania "Gry o tron" George'a R. R. Martina, 1. tomu cyklu „Pieśń lodu i ognia”. Tym razem książka będzie z filmową okładką. Jak informowaliśmy, serial w telewizji HBO, na podstawie powieści, będzie emitowany w Polsce już 18 kwietnia.

Wznowienie dzieł Philipa K. Dicka

Wydawnictwo Rebis zapowiada serię Dzieł Wybranych Philipa K. Dicka. Książki w twardych okładkach, projektu Wojtka Siudmaka będą dostępne jeszcze w tym roku. Jako pierwsze wydane będą: "Blade runne", "Ubik" i "Człowiek z Wysokiego Zamku". Jeśli seria się przyjmie wznowione zostaną również pozostałe dzieła Dicka.

Eremanta - fragment

W Czytelni Powergraphu pojawił się obszerny fragment powieści Joanny Skalskiej "Eremanta" wydanej w 2010 roku. Książka objęta jest patronatem Bestiariusza, a jej recenzję można znaleźć tutaj.

Zapowiedź i fragmenty nowej serii "Dolina"

Nakładem wyd. TELBIT na polski rynek książkowy wchodzi nowy cykl thrillerów, autorstwa Krystyny Kuhn. Seria "Dolina" zaplanowana jest na 16 tomów. Pierwszy z nich, w przekładzie Roberta Rzepeckiego, którego fragmenty dziś prezentujemy, nosi tytuł "Gra".

Zmiana daty wydania "Dwóch Kart"

Niestety, nie udało się zdążyć z oficjalną premierą "Dwóch Kart" na 1 kwietnia. Dlatego też "Dwie karty" pojawią się w sprzedaży tydzień później, tj. 8 kwietnia. W tym oto inku, prezentujemy za to fragment tej powieści.

"Królewskie psy: Morrigan" pod patronatem

Bardzo miło jest nam oznajmić, że książka "Królewskie psy: Morrigan" autorstwa Piotra Olszówki, została objęta naszym patronatem medialnym. Pozycja ta lada moment trafi do sprzedaży. Więcej informacji dotyczących tej publikacji znajdziecie tutaj.

Kwietniowy literacki steampunk

Dom Wydawniczy Rebis zapowiedział na kwiecień tego roku wydanie książki Scotta Westerfelda pt. „Lewiatan”. Jest to powieść utrzymana w konwencji steampunk, przedstawiająca alternatywną wersję historii z 1914 roku, kiedy to Europa znalazła się na krawędzi tragicznej wojny.

Nowy „Eragon” w listopadzie

Znamy amerykańską i polską datę wydania czwartego tomu bestsellerowej serii Christophera Paoliniego o przygodach Eragona. Amerykański wydawca (Random House) ustalił datę wydania książki na 8 listopada 2011 roku. Znamy też tytuł powieści – Dziedzictwo, a na okładce widnieje zielony smok.

Majowy „atak” wilkołaków

Kolejna zapowiedź wydawnicza na maj tego roku, to nowa powieść Maggie Stiefvater pt. „Drżenie”. Jest to pierwszy tom cyklu „Wilkołaki z Mercy Falls”. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Wilga.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 21 kwi 2019, 00:01 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka