• WIADOMOŚCI – Literatura

"Odwet"- Kelley Armstrong

Przedstawiamy Wam kilka faktów dotyczących trzeciego tomu trylogii „Najmroczniejsze moce”. Nosi ona tytuł "Odwet" i została napisana przez Kelley Armstrong. Książka ta ukaże się już 4 maja, dzięki wydawnictwu Zysk i S-ka.

„Mroczne Serce – Przeznaczeni” już 16 maja

16 maj odbędzie się premiera wydawnicza książki „Mroczne Serce – Przeznaczeni”. Powieść ta, autorstwa brytyjskiej pisarki Lee Monroe, jest pierwszą, która ukaże się pod jej własnym nazwiskiem.

Wrońcowa wystawa

Już tylko do jutra we wrocławskim Teatrze Lalek można oglądać wystawę, związaną z "Wrońcem" Jacka Dukaja. Wystawę zorganizowano z okazji kolejnego bloku prezentacji spektaklu. Zawiera ona m.in. plakaty opozycyjne, kasety z nagraniami utworów z lat 80tych oraz powielacze.

Czat z tłumaczką Murakamiego

W czwartek (jutro) o godz. 18:00 na czacie wyd. MUZA odbędzie się spotkanie z Anną Zielińską-Elliott, tłumaczką książek Haruki Murakamiego.

Dwie premiery

Wczoraj odbył się dwie książkowe premiery od wyd. TELBIT. "Sorry" Zorana Drvenkara to szokujący i porażający thriller, zaś "Niebo nad Maralal" Christiny Hachfeld-Tapukai opowiada o Niemce, która poślubiła wojownika z plemienia Samburu z Kenii.

Stefan Darda w konkursie

Stefan Darda bierze udział w konkursie o prestiżowe nagródy polskiej literatury fantastycznej za rok 2010. Być może książki jego autorstwa przypadły Wam do gustu na tyle, by na nie zagłosować.

Zapowiedzi Solarisu

Zapowiedzi wydanictwa Solaris na najbliższe miesiące i na wakacje obejmują tylko 2 powieści i kilka znakomitych antologii i zbiorów opowiadań, z których wiele dostarczy czytelnikom czystej rozrywki i radości.

Debiutancka powieść Stephena Deasa – premiera 13 maja

13 maja ukaże się debiutancka powieść Stephena Deasa pt. „Adamantowy pałac”. Będzie to pierwszy tom cyklu „Pamięć płomieni” wydany nakładem wydawnictwa Dwójka bez Sternika.

"Gdzie zaległy cienie" - premiera

Niedawno u w sprzedaży pojawiła się powieść "Gdzie zaległy cienie", autorstwa Michaela Ridpatha. Książka, wydana nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego, kosztuje 29.90 zł. Jest to pierwsza część nowej, trzymającej w napięciu serii, pióra uznanego mistrza powieści sensacyjnej.

Hugo 2011 - nominacje

Znane są już nominacje do Nagrody Hugo 2011 w poszczególnych kategoriach, za utwory, które zostały wydane w 2010 roku. Wśród nominowanych znalazła się powieść Iana McDonalda „The Dervish House”, która przed kilkoma dniami zdobyła Nagrodę BSFA.

BSFA 2010 rozdane

Znane są już nazwiska zwycięzców tegorocznej nagrody The British Science Fiction Association. W kategorii powieść zwyciężył Ian McDonald z "The Dervish House", natomiast najlepszym opowiadaniem zostało "The Shipmaker" autorstwa Aliette de Bodard.

Wznowienie "Ostatecznego rozliczenia"

W czwartek do sprzedaży trafiło wznowienie kryminału pt. "Ostateczne rozliczenie", autorstwa Rexa Stouta. Powieść, wydana przez Wydawnictwo Dolnośląskie, liczy 168 stron i kosztuje 24,90.

Philip K. Dick Award 2010

Mark Hodder, autor "The Strange Affair of Spring Heeled Jack", został zwycięzcą plebiscytu Philip K. Dick Award za rok 2010. Ponadto specjalne wyróżnienie otrzymała "Harmony" Project Itoh.

"Dimiter" w maju

W maju do sprzedaży trafi powieść "Dimiter" William Petera Blatty'ego, autora kultowego "Egzorcysty". Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego zaledwie w rok po światowej premierze. Sam Blatty określił tę powieść jako "thriller duchowy", mający być najważniejszą książką w jego życiu.

Nowa powieść Morrella

Przed kilkoma dniami do księgarń trafiła najnowsza powieść Davida Morrella pt. "Fenomen". Książka, wydana przez wyd. Albatros, liczy 408 stron i kosztuje 32 zł.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 cze 2019, 14:32 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka