• WIADOMOŚCI – Literatura

Stefan Darda w konkursie

Stefan Darda bierze udział w konkursie o prestiżowe nagródy polskiej literatury fantastycznej za rok 2010. Być może książki jego autorstwa przypadły Wam do gustu na tyle, by na nie zagłosować.

Zapowiedzi Solarisu

Zapowiedzi wydanictwa Solaris na najbliższe miesiące i na wakacje obejmują tylko 2 powieści i kilka znakomitych antologii i zbiorów opowiadań, z których wiele dostarczy czytelnikom czystej rozrywki i radości.

Debiutancka powieść Stephena Deasa – premiera 13 maja

13 maja ukaże się debiutancka powieść Stephena Deasa pt. „Adamantowy pałac”. Będzie to pierwszy tom cyklu „Pamięć płomieni” wydany nakładem wydawnictwa Dwójka bez Sternika.

"Gdzie zaległy cienie" - premiera

Niedawno u w sprzedaży pojawiła się powieść "Gdzie zaległy cienie", autorstwa Michaela Ridpatha. Książka, wydana nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego, kosztuje 29.90 zł. Jest to pierwsza część nowej, trzymającej w napięciu serii, pióra uznanego mistrza powieści sensacyjnej.

Hugo 2011 - nominacje

Znane są już nominacje do Nagrody Hugo 2011 w poszczególnych kategoriach, za utwory, które zostały wydane w 2010 roku. Wśród nominowanych znalazła się powieść Iana McDonalda „The Dervish House”, która przed kilkoma dniami zdobyła Nagrodę BSFA.

BSFA 2010 rozdane

Znane są już nazwiska zwycięzców tegorocznej nagrody The British Science Fiction Association. W kategorii powieść zwyciężył Ian McDonald z "The Dervish House", natomiast najlepszym opowiadaniem zostało "The Shipmaker" autorstwa Aliette de Bodard.

Wznowienie "Ostatecznego rozliczenia"

W czwartek do sprzedaży trafiło wznowienie kryminału pt. "Ostateczne rozliczenie", autorstwa Rexa Stouta. Powieść, wydana przez Wydawnictwo Dolnośląskie, liczy 168 stron i kosztuje 24,90.

Philip K. Dick Award 2010

Mark Hodder, autor "The Strange Affair of Spring Heeled Jack", został zwycięzcą plebiscytu Philip K. Dick Award za rok 2010. Ponadto specjalne wyróżnienie otrzymała "Harmony" Project Itoh.

"Dimiter" w maju

W maju do sprzedaży trafi powieść "Dimiter" William Petera Blatty'ego, autora kultowego "Egzorcysty". Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego zaledwie w rok po światowej premierze. Sam Blatty określił tę powieść jako "thriller duchowy", mający być najważniejszą książką w jego życiu.

Nowa powieść Morrella

Przed kilkoma dniami do księgarń trafiła najnowsza powieść Davida Morrella pt. "Fenomen". Książka, wydana przez wyd. Albatros, liczy 408 stron i kosztuje 32 zł.

„Kocham cię prawie aż po śmierć” – premiera 12 maja

Kolejna wydawnicza premiera, jaka odbędzie się 12 maja, to książka autorstwa Tate Hallaway pt. „Kocham cię prawie aż po śmierć”. Powieść ukaże się nakładem wydawnictwa Amber.

„Sanctus” – debiut Simona Toyne’a wkrótce w księgarniach

Na 12 maja zapowiedziana jest premiera książki Simona Toyne’a pt. „Sanctus”. Powieść ta jest pisarskim debiutem autora i stanowi pierwszą część trylogii zapowiadanej jako „apokaliptyczny dreszczowiec, który redefiniuje ten gatunek i wyznacza nowe standardy suspensu.”

Spotkanie z Kariną Obarą

9 maja w Toruniu odbędzie się spotkanie z Kariną Obarą, autorką powieści "Gracze". Nastąpi to w ramach Tygodnia Bibliotek 2011, który w tym roku przebiega pod hasłem: "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę".

Zbiór opowiadań Łukasza Śmigla

29 kwietnia w księgarniach pojawi się nowy zbiór opowiadań Łukasza Śmigla pt. "Mordercy". Będzie on zawierał dwanaście tekstów z pogranicza grozy, kryminału, thrillera i fantastyki. W sieci ukazał się teaser, reklamujący publikację.

Nowa powieść Harlana Cobena

Przed kilkoma dniami do sprzedaży trafił najnowszy thriller Harlana Cobena pt. "Na gorącym uczynku". Powieść, wydana przez wyd. Albatros, liczy 480 stron i kosztuje 43,90 zł.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 cze 2019, 21:29 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka