• WIADOMOŚCI – Literatura

Majowa premiera „Syreny”

Wydawnictwo Dolnośląskie zapowiedziało na 18 maja premierę książki Tricii Raybun pt. „Syrena”. Będzie to pierwsza część mrocznej trylogii z wątkiem kryminalnym dla czytelniczek sagi „Zmierzch” i innych pozycji utrzymanych w tej konwencji.

„Przebudzeni” już w kwietniu

Wydawnictwo Amber zapowiedziało na kwiecień tego roku premierę nowej książki Chrisa Woddinga pt. „Przebudzeni”. Powieść ta, nominowana do nagrody Arthura C. Clarka 2010, zapowiadana jest jako eksplozja akcji i przygody w retrofuturystycznym świecie podniebnych piratów.

„Achaja” – wznowienie

Nakładem wydawnictwa Fabryka Słów ukazało się drugie wydanie pierwszego tomu „Achai” - trylogii autorstwa Andrzeja Ziemiańskiego. Książka od wczoraj jest już dostępna w księgarniach w całym kraju oraz w sprzedaży wysyłkowej.

Już wkrótce premiera „Ostatniego świata”

8 kwietnia na półki księgarń trafi książka Celine Minard pt. „Ostatni świat”. Jest to opowieść o tajemniczym zniknięciu ludzkości i ostatnim człowieku, który poprzez swoje czyny próbuje odkupić jej grzechy.

„Fenomen” od Albatrosa

Kolejna zapowiedź z wydawnictwa Albatros to książka autorstwa Davida Morrella pt. „Fenomen”. Powieść ta jest historią pewnego małżeństwa ukazaną na tle niesamowitych wydarzeń związanych z tajemniczymi światłami pojawiającymi się w małym teksańskim miasteczku o nazwie Rostow. Premiera książki odbędzie się 20 kwietnia bieżącego roku.

„Łowca: Planeta Węża” w "Nowej Fantastyce"

W najnowszym numerze Nowej Fantastyki (4/2011) można przeczytać opowiadanie redaktora naczelnego „Klubu Świata Komiksu”, Tomasza Kołodziejczaka wydawcy od wielu lat związanego z Egmontem. Przedstawiamy jedną z grafik, ale też interesujący tekst Tomasza Kołodziejczaka, o współpracy z rysownikiem i krótką biografię autora.

"Eifelheim" zapowiedź wydawnicza

"Eifelheim" to ciekawe połączenie na prawdę naukowej SF z historyczną rzeczywistością średniowiecza. Premiera 29 kwietnia. Książka ukaże się dzięki Wydawnictwu Solaris.

Nowy thriller Deana Koontza

Wydawnictwo Albatros zapowiedziało wydanie nowej książki autorstwa Deana Koontza pt. „Mroczne popołudnie”. Ma być to połączenie thrillera i opowieści z morałem, historia o walce dobra ze złem oraz magii, którą kryją w sobie Golden Retrivery. Premiera książki zaplanowana jest na 20 kwietnia tego roku.

Pierwszy rozdział Dżozefa

Jakub Małecki na swoim blogu informuje o fragmencie Dżozefa, który miał premierę w styczniu. Dżozef to intrygujące połączenie realizmu magicznego z powieścią dresiarską.

Drugi tom „Wielkiej księgi fantastycznego humoru” już w księgarniach

Dzisiaj do sklepów trafił drugi tom „Wielkiej księgi fantastycznego humoru”. Jest to zbiorowa praca tak znakomitych autorów jak Gaiman, Jones, Foster i Holt, którzy wspólnymi siłami postarali się o to, aby każdy z czytelników mógł wyszczerzyć zębiska, poczuć się herosem, albo nawet „tym złym” i w dodatku niepokonanym do ostatniej strony, i rechotać przy tym niczym król Ropuch na widok ponętnej księżniczki.

Nowe wydanie „Kapelusza pełnego nieba”

Do księgarń trafiło właśnie nowe wydanie książki Terry’ego Pratchetta pt. „Kapelusz pełen nieba”. Tym razem za przekład odpowiadał sam Piotr W. Cholewa. Wydawcą jest Prószyński i S-ka.

Polskie wydanie najnowszej książki Kinga

Znamy już projekt okładki oraz dokładną datę polskiego wydania najnowszej książki Stephena Kinga pt. „Czarna bezgwiezdna noc”. Książka opublikowana nakładem wydawnictwa Albatros trafi na półki księgarń 18 maja.

Rycerz Kielichów - premiera

Przypominamy, że wydawnictwo Runa wznowiło "Rycerza Kielichów" Jacka Piekary. Premiera kolejnego wydania miała miejsce wczoraj.

Nocny burmistrz - premiera

Dziś nakładem wydawnictwa MAG ukazał się Nocny burmistrz, autorstwa Kate Griffin. Drugi tom serii Matthew Swift liczy 560 stron i kosztuje 39,00 zł.

Mordercy - data premiery

Znamy datę premiery nowego zbioru opowiadań Łukasza Śmigla. Mordercy wydani przez wydawnictwo Oficynka, pojawią się na sklepowych półkach 29 kwietnia 2011.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 kwi 2019, 23:44 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka