• WIADOMOŚCI – Literatura

Zadaj pytanie Sue Rostoni

Jak większość z was wie, oficjalne forum Star Wars zostanie wkrótce zamknięte. W ten sposób stracimy też bezpośredni kontakt z wieloma twórcami Star Wars. Dla miłośników książek z pewnością największą tragedią jest utrata Sue Rostoni, która zawsze odpowiadała na pytania nerdów. Ekipa EU Cantina jednak wpadła na pomysł jak zapełnić lukę po stracie oficjalnego forum.

Okładka do "Zimy mej duszy"

Okładka do debiutanckiej powieści Marcina Pągowskiego już gotowa. Premiera 29 kwietnia. Więcej szczegółów na temat tej publikacji możecie znaleźć tutaj.

Klemens i Kapitan Zło - fragment

Dziś ma miejsce premiera "Klemensa i Kapitana Zło" Piotra Rogoży. Z tej okazji wydawnictwo Powergraph publikuje pierwszy fragment książki, który można znaleźć w tym miejscu.

Przywoływacz dusz - premiera

Dziś nakładem wydawnictwa Dwójka bez sternika ukazał się "Przywoływacz dusz". Książka autorstwa Gaila Z. Martina liczy 576 stron i kosztuje 39,00 zł. Fragment powieści można znaleźć w tym miejscu.

Klemens i Kapitan Zło przybywają!

6 kwietnia do rąk nastoletnich czytelników trafi książka autorstwa Piotrka Rogoży pt. "Klemens i Kapitan Zło", z rewelacyjnymi ilustracjami Tomka Lwa Leśniaka ("Jeż Jerzy").

Lewiatan już 6 kwietnia

6 kwietnia w sprzedaży ukaże się powieść Scotta Westerfelda zatytułowanego Lewiatan. To pierwszy tom pasjonującego, steampunkowgo cyklu dla młodzieży zatytułowanego również LEWIATAN.

Fragment III "Dwóch Kart"

Prezentujemy trzeci fragment powieści "Dwie Karty" autorstwa Agnieszki Hałas. Książka ta ukaże się już 8 kwietnia nakładem Wydawnictwa Ifryt. Fragment znajdziecie tutaj.

„Flota światów” już w sprzedaży

Dzisiaj do sprzedaży trafiła księżka Larry'ego Nivena i Edwarda M. Lernera pt. „Flota światów” - pierwszy tom prequelu do „Pierścienia” Nivena (Hugo i Nebula), rozgrywający się na 200 lat przed odkryciem Pierścienia. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Solaris.

"Niezwyciężony" 21 kwietnia

Niezwyciężony, ostatni tom Dziedzictwa Mocy, miał się ukazać w najbliższy czwartek. Jednak teraz na stronie Wydawnictwa Amber, pojawiła się nowa data ukazania się książki, która przypada na 21 kwietnia. Jest to zapewne spowodowane opóźnieniem Objawienia. Książka ma 400 stron, została napisana przez Troya Denninga, a jej tłumaczeniem zajęła się Anna Hikiert.

Zapis czatu z Krzysztofem Piskorskim

Każdy kto z jakiegoś powodu przegapił wczorajszy czat z Krzysztofem Piskorskim, może zapoznać się z jego zapisem w tym miejscu. Autor opowiadał o swojej najnowszej książce "Krawędź czasu" oraz początkach i planach pisarskich.

Premiera "Wielkiego Projektu"

6 kwietnia ukaże się "Wielki Projekt", książka napisana przez fizyka napisana Stephena Hawkinga i Leonarda Mlodinowa. Jest to nr 1 na liście bestsellerów The New York Times Book Review. Publikacja w tłumaczeniu Jarosława Włodarczyka, wydana nakładem wyd. Albatros, liczy 216 stron.

Głosowanie elektorów rozpoczęte

Dziś rozpoczęło się głosowanie Elektorów Nagrody im. Jerzego Żuławskiego, przyznawanej od 2008 roku. Tym razem do głosowania przystąpi 77 elektorów, którzy mogą oddać głos na pięć powieści spośród 75 zgłoszonych pozycji.

Debiut Carrie Ryan

Wydawnictwo Papierowy Księżyc zapowiedziało na 20 kwietnia premierę debiutanckiej powieści Carrie Ryan pt. "Las zębów i rąk". Powieść, w oryginale wydana w 2009 roku, w polskim tłumaczeniu liczy 350 stron.

Zapowiedzi od Prószyńskiego

Wydawnictwo Prószyński i S-ka zapowiedziało na kwiecień i maj kilka nowości. Wśród nich znajdują się m.in. powieść Terry'ego Pratchetta i wznowienie Orsona Scotta Carda (zapowiedziane na maj). Najwcześniej, 5 kwietnia, ma się ukazać "Wilczy amulet" S.A. Swann.

Nowy Ziemkiewicz

Wydawnictwo ZYSK i S-ka zapowiedziało na 26 kwietnia premierę najnowszej książki Rafała Ziemkiewicza. Napisana w formie dziennika powieść "Zgred" obejmuje czas pomiędzy lutym, a kwietniem 2010 roku. Jednak fani autora z czasów, gdy pisywał fantastykę, mogą poczuć się zawiedzeni - ta publikacja będzie na wskroś publicystyczna.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 21:54 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka