• WIADOMOŚCI – Literatura

Dokończ powieść - wygraj konkurs!

Wydawnictwo superNOWA wraz ze spadkobierczyniami Janusza A. Zajdla ogłosili konkurs na dokończenie jego książki pt. "Drugie spojrzenie na planetę Ksi". Prace liczące ok. 20-30 stron maszynopisu należy przysłać do 31.12.2011 na adres wydawnictwa. Nagrodą główną jest wydanie powieści.

Kołodziejczak po raz drugi

Wczoraj, 28 stycznia, do księgarń trafiła najnowsza powieść Tomasza Kołodziejczaka pt. "Schwytany w Światła". Jest to kontynuacja nagrodzonych Zajdlem "Kolorów Sztandarów". Cykl "Dominium solarne", w skład którego wchodzą obydwie powieści, został wydany nakładem Fabryki Słów.

Zombie w Teleexpressie

Na stronie TVP.info pojawił się 32-sekundowy mini reportaż o "Przedwiośniu żywych trupów", który został wyemitowany w ramach Teleexpressu w minioną środę, 26 stycznia. Powieść Kamila Śmiałkowskiego to literacki mush-up.

P. Matuszek i K. Walewski na antenie

W poniedziałek (31.01) o 19:00 gośćmi radia WNET będą Paweł Matuszek i Konrad Walewski, z redakcji magazynu Fantasy & Science Fiction. Wystąpią oni w programie MOZAIKA, prowadzonym przez Martę Janik.

Powergraph na 2011

Wydawnictwo Powergraph podzieliło się swoimi planami wydawniczymi na rok 2011. Wygląda na to, że ten rok będzie dużo obfitszy niż ubiegły.

Twarda oprawa Czarnej Bandery

Niedługo do sprzedaży trafi kolejne wydanie "Czarnej Bandery" Jacka Komudy. Tym razem książka będzie dostępna w twardej oprawie. Planowana premiera to marzec 2011.

E-book zamiast tradycyjnej książki

Amazon, największy amerykański sklep internetowy, ogłosił, że na każde 100 sprzedanych w 2010 roku książek przypada 115 sprzedanych e-booków. Do sukcesu e-booków przyczynił się zapewne zaprojektowany przez Amazona czytnik elektronicznych książek - Kindle.

Pasażerski horror

11 lutego odbędzie się premiera "Efemerydy", autorstwa Kazimierza Kyrcza Jr. i Roberta Cichowlasa. Powieść zostanie wydana nakładem wyd. Oficynka i będzie kosztować 32 zł.

Wszystko 30% taniej

Jak informowaliśmy w środę, Powergraph uruchomił własny sklep internetowy. W związku z tym wydawnictwo ustanowiło specjalną promocję. Do 14 lutego obowiązuje zniżka 30% na wszystkie produkty.

Głosowanie na Sfinksa

Dzisiaj ruszyło głosowanie na Nagrodę Sfinks, które potrwa do 30 maja. Można wybierać laureatów w pięciu kategoriach, a ogłoszenie wyników nastąpi w trzeci dzień Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy (18 czerwca).

Definitywnie martwy w księgarniach

Od wczoraj w księgarniach można dostać powieść Charlaine Harris pt. "Definitywnie martwy", wydaną przez wyd. MAG. Powieść, liczącą 400 stron, tłumaczyła Ewa Wojtczak. Cena okładkowa to 35,00 zł.

Wznowienie Trylogii Kusziela

Do sprzedaży trafiło drugie wydanie Trylogii Kusziela, autorstwa Jacqueline Carey. Książki ukazują się nakładem wydawnictwa MAG. Przypominamy, że "Strzała Kusziela" zdobyła nagrodę Locusa dla najlepszego debiutu powieściowego w 2002r.

Otwarcie sklepu Powergraphu

Powergraph zaprasza do składania zamówień w nowo otwartym sklepie internetowym wydawnictwa. Można tam znaleźć zarówno książki jak i starsze numery magazynu Fantasy&Science Fiction.

Premiera "Księgi przeznaczenia"

Od dziś można kupić w księgarniach "Księgę przeznaczenia", autorstwa Elisy Rosso. Powieść została wydana przez wydawnictwo Olesiejuk i liczy 499 stron. Cena okładkowa to 39 zł.

Dni ciemności

Już w lutym, nakładem wyd. TELBIT ukaże się nowa powieść Rainera M. Schrödera, "Dni ciemności". Powieść liczy 196 stron, zaś cena okładkowa wynosi 34.00 zł.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 15 lis 2018, 01:28 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka