• WIADOMOŚCI – Literatura

Nowa powieść Śmigla

Wydawnictwo Oficynka zapowiedziało, że najnowsza książka Łukasza Śmigla pt. "Mordercy" ukaże się w kwietniu (choć autor na swojej stronie podawał wcześniej, że książka wyjdzie w marcu). Będzie to zbiór dwunastu opowiadań (plus trzynaste, ukryte), mieszających ze sobą konwencje horroru, kryminału i thrillera.

Premiera "Biblioteki umarłych"

Wczoraj odbyła się premiera "Biblioteki umarłych", powieści Glenna Coopera, wydanej nakładem wyd. Albatros. Debiutancka powieść amerykańskiego pisarza łączy w sobie elementy thrillera, powieści sensacyjnej oraz wątki znane z bestsellerowych książek Dana Browna.

Konkurs RUNY

Na stronie RUNY ogłoszono konkurs walentynkowy, który trwa do 17.02 włącznie. Do wygrania są trzy egzemplarze pierwszego wydania „Róży Selerbergu” Ewy Białołęckiej. Konkurs polega na opisaniu jednej lekcji w szkole madame Flageolet.

Premiera "Kwantowego złodzieja"

Wczoraj do sprzedaży trafiła powieść Hannu Ranajemiego pt. "Kwantowy złodziej". Książkę wydało wyd. MAG. Liczy ona 336 stron i kosztuje 35 zł. Powieść Rajaniemiego to hard SF – opowieść złodziejska, której motorem napędowym są jak najbardziej ludzkie motywy: zdrada, zemsta, zazdrość.

Opowiadanie Wegnera

Do czytelni wydawnictwa Powergraph trafiło nowe opowiadanie. Tym razem jest to tekst Roberta M. Wegnera - "Najlepsze, jakie można kupić…". Opowiadanie pochodzi z tomu "Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód-Zachód", który został wydany w 2010 roku.

Zapowiedź "Nocy gargulców"

Ósmego marca do sprzedaży trafi "Noc gargulców" Grahama Mastertona. Jest to drugi tom cyklu "Nathan Underhill". Książka ukaże się nakładem wyd. Rebis. Za przekład odpowiada Piotr Kuś.

Nadciąga mrok - premiera

Wczoraj miała miejsce premiera powieści Franka Tallisa pt. "Nadciąga mrok". Książka została wydana przez Wydawnictwo Dolnośląskie i należy do cyklu Zapiski Liebermanna, którego bohaterem jest psychiatra, uczeń Freuda, pomagający policji w rozwiązywaniu zagadek kryminalnych.

V tom Gamedeca gotowy!

Marcin Przybyłek ogłosił, że V tom Gamedeka, "Gamedec: Czas silnych istot", został napisany i obecnie jest poddawany redakcji autorskiej. Do wydawnictwa ma trafić do dwóch miesięcy.

"Wintercraft" - premiera

8 lutego miała miejsce premiera książki "Wintercraft", autorstwa Jenny Burtenshaw. Powieść została wydana nakładem wyd. Prószyński i S-ka, zaś w sieci można obejrzeć trailer, reklamujący tę pozycję.

FNiN w marcu i listopadzie

Rafał Kosik na swojej oficjalnej stronie podał przybliżone daty premiery dwóch kolejnych tomów z serii "Felix, Net i Nika". Ósmy tom, pt. "FNiN i Bunt Maszyn", ma trafić do sprzedaży w marcu, natomiast kolejny, dziewiąty tom - już w listopadzie bieżącego roku.

"Zbrodnia w błękicie" - premiera

Ósmego lutego (we wtorek) nakładem wyd. Zysk i S-ka ukaże się kolejny kryminał retro, tym razem autorstwa Katarzyny Kwiatkowskiej. Powieść nosi tytuł "Zbrodnia w błękicie".

Nowe wydanie Zadziwiającego Maurycego

10 lutego 2011 roku nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka w księgarniach pojawi się nowe wydania powieści Terry'ego Pratchetta pt. "Zadziwiający Maurycy i jego edukowane gryzonie".

Nowa powieść Marka Huberatha

Wczoraj do księgarń trafiła nowa powieść Marka Huberatha pt. "Vatran Auraio". Wydanie jest uzupełnione o dwa opowiadania autora, niedostępne w odrębnej sprzedaży: "Spokojne, słoneczne miejsce lęgowe" oraz "Maika Ivanna".

Drugi tom "Star Risk" już w sprzedaży

Wczoraj miała miejsce premiera powieści Chrisa Buncha "Podłe światy", drugi tom cyklu "Star Risk". Książka wydana nakładem wydawnictwa Rebis kierowana jest zwłaszcza do miłośników militarnej SF.

Kolejna powieść Schrödera

Już w poniedziałek, 7 lutego, będzie miała miejsce premiera powieści bestsellerowego autora kryminałów i thrillerów historycznych, Rainera M. Schrödera, pt. "Dni Ciemności". Książka ukaże się nakładem wyd. TELBIT, podobnie jak poprzednia powieść tego autora, "Świadectwo Judasza".

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 sty 2019, 13:08 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka