• WIADOMOŚCI – Literatura

Ania Brzezińska w Polskim Radiu

Jutro (26.01) o godzinie 13, w programie 4 Polskiego Radia gościć będzie Ania Brzezińska. Rozmowa będzie dotyczyć "Wiedźmy z Wilżyńskiej Doliny", a także literatury fantastycznej i jej fanów.

Opowiadania z nr. 4 Fantasy&Science Fiction

Już dziś można poznać tytuły opowiadań z 4. numeru Fantasy&Science Fiction, który poświęcony będzie Ursuli K. Le Guin.

Nagranie ze spotkania

W sieci pojawiło się nagranie z zapowiadanego wcześniej spotkania z Anią Brzezińską, które odbyło się 17 stycznia w Bibliotece Publicznej w Katowicach. Spotkanie prowadziła Marta Fox, pisarka, dziennikarka i felietonistka.

Zapowiedzi Wydawnictwa Telbit

Z przyjemnością prezentujemy listę zapowiedzi książkowych, które ukażą się nakładem wydawnictwa Telbit już w najbliższym czasie. Wśród nich znajdziecie wiele ciekawych pozycji związanych z fantastyką. Spis znajduje się na stronie wydawcy.

Wiedźmie opowiadanie na antenie Jedynki

Od poniedziałku (24.01) na antenie Jedynki - programu pierwszego Polskiego Radia, będzie można słuchać "Wiedźmy z Wilżyńskiej Doliny" Ani Brzezińskiej. Audycje odbywać się będą codziennie przez dwa tygodnie, około godziny 17.45. Czytać będzie Sławomira Łozińska.

Jeff VanderMeer w Polsce

Fantasy & Science Fiction podaje, iż Jeff VanderMeer odwiedzi Warszawę w dniach 2-4 kwietnia bieżącego roku. Szczegółowe informacje dotyczące wizyty pisarza zostaną podane w późniejszym terminie.

"Niewidzialny Pierścień" już w sprzedaży

Już dziś w sprzedaży ukaże się kolejna część cyklu "Czarnych Kamieni" Anne Bishop pt. "Niewidzialny Pierścień". Książka ta została wydana przez Initium, wydawnictwem z którym współpracuje nasz serwis.

Premiera "Dżozefa"

Dziś na półki księgarń trafiła najnowsza powieść Jakuba Małeckiego. Wydany nakładem wydawnictwa W.A.B. "Dżozef" liczy 384 strony, zaś cena okładkowa książki to 37,90 zł za miękką oprawę.

Top Dekady z naszym patronatem

W styczniowej Nowej Fantastyce opublikowany został Top Dekady, podsumowujący mijające dziesięciolecie w fantastyce. W kategorii Literatura Polska znalazły się w nim m.in. "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" Roberta M. Wegnera, objęte patronatem Bestiariusza.

Spotkanie z Anią Brzezińską

Biblioteka Publiczna w Katowicach oraz wydawnictwo Runa zapraszają na spotkanie z Anną Brzezińską, które poprowadzi Marta Fox w ramach cyklu "Mistrz słowa". Spotkanie odbędzie się 17 stycznia (poniedziałek) o godzinie 18.00 w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach przy ul. Grażyńskiego 47.

"Doktor Jeremias" w radiu Merkury

Zapraszamy już dziś do wysłuchania fragmentów powieści kryminalnej "Doktor Jeremias" Sebastiana Koperskiego i Wojciecha Stamma na falach radia Merkury. Fragmenty nadane będą od poniedziałku (10.01) do piątku (14.01), w ramach cyklu literackiego Tytuł Tygodnia, o godzinie 13.30 oraz 17.30 (powtórka).

E-booki wyd. MAG

Według zapowiedzi wydawnictwa MAG, w pierwszej połowie 2011 roku udostępni ono około 50 książek do sprzedaży w wersji elektronicznej. Wśród nich nie będzie jednak powieści z serii Uczta Wyobraźni.

Brak plagiatu w USA

Sąd w USA oddalił pozew na sumę 500 tys. funtów, wniesiony przeciwko amerykańskiemu wydawcy przygód o Harrym Potterze, Scholastic Books. Spadkobiercy Adriana Jacobsa, autora powieści "The Adventures of Willy The Wizard", zarzucali J.K. Rowling plagiat. Sąd uznał ten zarzut za oczywiście bezzasadny.

Nowy kryminał Nory Roberts

Wydawnictwo Prószyński i S-ka zapowiedziało na 20 stycznia premierę futurystycznego kryminału Nory Roberts pt. „Śmiertelna pułapka”.

Fabryka Słów w styczniu

Znamy tytuł pierwszej premiery Fabryki Słów w nowym roku. Będzie to „Agent JFK2: Nie ma krwi bez ognia”, autorstwa Miroslava Žambocha i Jiřía W. Prochazka. Książka ukaże się w sprzedaży 7 stycznia 2011r.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 15 lis 2018, 01:31 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka