• WIADOMOŚCI – Literatura

Zapowiedź i fragmenty nowej serii "Dolina"

Nakładem wyd. TELBIT na polski rynek książkowy wchodzi nowy cykl thrillerów, autorstwa Krystyny Kuhn. Seria "Dolina" zaplanowana jest na 16 tomów. Pierwszy z nich, w przekładzie Roberta Rzepeckiego, którego fragmenty dziś prezentujemy, nosi tytuł "Gra".

Zmiana daty wydania "Dwóch Kart"

Niestety, nie udało się zdążyć z oficjalną premierą "Dwóch Kart" na 1 kwietnia. Dlatego też "Dwie karty" pojawią się w sprzedaży tydzień później, tj. 8 kwietnia. W tym oto inku, prezentujemy za to fragment tej powieści.

"Królewskie psy: Morrigan" pod patronatem

Bardzo miło jest nam oznajmić, że książka "Królewskie psy: Morrigan" autorstwa Piotra Olszówki, została objęta naszym patronatem medialnym. Pozycja ta lada moment trafi do sprzedaży. Więcej informacji dotyczących tej publikacji znajdziecie tutaj.

Kwietniowy literacki steampunk

Dom Wydawniczy Rebis zapowiedział na kwiecień tego roku wydanie książki Scotta Westerfelda pt. „Lewiatan”. Jest to powieść utrzymana w konwencji steampunk, przedstawiająca alternatywną wersję historii z 1914 roku, kiedy to Europa znalazła się na krawędzi tragicznej wojny.

Nowy „Eragon” w listopadzie

Znamy amerykańską i polską datę wydania czwartego tomu bestsellerowej serii Christophera Paoliniego o przygodach Eragona. Amerykański wydawca (Random House) ustalił datę wydania książki na 8 listopada 2011 roku. Znamy też tytuł powieści – Dziedzictwo, a na okładce widnieje zielony smok.

Majowy „atak” wilkołaków

Kolejna zapowiedź wydawnicza na maj tego roku, to nowa powieść Maggie Stiefvater pt. „Drżenie”. Jest to pierwszy tom cyklu „Wilkołaki z Mercy Falls”. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Wilga.

Majowa premiera „Syreny”

Wydawnictwo Dolnośląskie zapowiedziało na 18 maja premierę książki Tricii Raybun pt. „Syrena”. Będzie to pierwsza część mrocznej trylogii z wątkiem kryminalnym dla czytelniczek sagi „Zmierzch” i innych pozycji utrzymanych w tej konwencji.

„Przebudzeni” już w kwietniu

Wydawnictwo Amber zapowiedziało na kwiecień tego roku premierę nowej książki Chrisa Woddinga pt. „Przebudzeni”. Powieść ta, nominowana do nagrody Arthura C. Clarka 2010, zapowiadana jest jako eksplozja akcji i przygody w retrofuturystycznym świecie podniebnych piratów.

„Achaja” – wznowienie

Nakładem wydawnictwa Fabryka Słów ukazało się drugie wydanie pierwszego tomu „Achai” - trylogii autorstwa Andrzeja Ziemiańskiego. Książka od wczoraj jest już dostępna w księgarniach w całym kraju oraz w sprzedaży wysyłkowej.

Już wkrótce premiera „Ostatniego świata”

8 kwietnia na półki księgarń trafi książka Celine Minard pt. „Ostatni świat”. Jest to opowieść o tajemniczym zniknięciu ludzkości i ostatnim człowieku, który poprzez swoje czyny próbuje odkupić jej grzechy.

„Fenomen” od Albatrosa

Kolejna zapowiedź z wydawnictwa Albatros to książka autorstwa Davida Morrella pt. „Fenomen”. Powieść ta jest historią pewnego małżeństwa ukazaną na tle niesamowitych wydarzeń związanych z tajemniczymi światłami pojawiającymi się w małym teksańskim miasteczku o nazwie Rostow. Premiera książki odbędzie się 20 kwietnia bieżącego roku.

„Łowca: Planeta Węża” w "Nowej Fantastyce"

W najnowszym numerze Nowej Fantastyki (4/2011) można przeczytać opowiadanie redaktora naczelnego „Klubu Świata Komiksu”, Tomasza Kołodziejczaka wydawcy od wielu lat związanego z Egmontem. Przedstawiamy jedną z grafik, ale też interesujący tekst Tomasza Kołodziejczaka, o współpracy z rysownikiem i krótką biografię autora.

"Eifelheim" zapowiedź wydawnicza

"Eifelheim" to ciekawe połączenie na prawdę naukowej SF z historyczną rzeczywistością średniowiecza. Premiera 29 kwietnia. Książka ukaże się dzięki Wydawnictwu Solaris.

Nowy thriller Deana Koontza

Wydawnictwo Albatros zapowiedziało wydanie nowej książki autorstwa Deana Koontza pt. „Mroczne popołudnie”. Ma być to połączenie thrillera i opowieści z morałem, historia o walce dobra ze złem oraz magii, którą kryją w sobie Golden Retrivery. Premiera książki zaplanowana jest na 20 kwietnia tego roku.

Pierwszy rozdział Dżozefa

Jakub Małecki na swoim blogu informuje o fragmencie Dżozefa, który miał premierę w styczniu. Dżozef to intrygujące połączenie realizmu magicznego z powieścią dresiarską.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 cze 2019, 06:07 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka