• WIADOMOŚCI – Literatura

Opowieści z meekhańskiego pogranicza - okładka tomu drugiego

Już dziś można oglądać okładkę drugiego tomu Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód – Zachód, Roberta M. Wegnera. Premiera książki zapowiedziana jest na 8 września, zaś Bestiariusz objął publikację swoim patronatem. Okładka dostępna w rozszerzeniu wieści.

Kolejne patronaty z Solarisu

Miło nam jest zakomunikować, że Bestiariusz swym patronatem medialnym objął kolejne dwie książki , które ukażą się już niedługo nakładem wydawnictwa Solaris.

Drugi tom "Kronik Amberu" Rogera Zelaznego

Dnia 27 lipca będzie miała miejsce premiera drugiego tomu "Kronik Amberu" Rogera Zelaznego. Cykl Rogera Zelazny’ego o Amberze zaliczany jest do najściślejszego kanonu literatury fantastycznej wszech czasów i stawiany obok Władcy Pierścieni Tolkiena, Diuny Franka Herberta, Fundacji Isaaca Asimova czy Ziemiomorza Ursuli K. Le Guin.

Nowe patronaty od Solarisu

Redakcji Bestiariusza miło jest zakomunikować, że nasza strona objęła swym patronatem medialnym dwie najnowsze książki, które ukażą się już niedługo nakładem wydawnictwa Solaris.

Blog "Cmentarzyska"

Łukasz Śmigiel i Sebastian Zakrzewski ruszają z blogiem, który przedstawiać będzie proces powstawania ich wspólnej powieści "Cmentarzysko". Adres do bloga oraz więcej informacji znajdziecie w rozszerzeniu.

Dukaj znów nominowany

Jury, korzystając z przysługującego im prawa, nominowało do Nagrody Specjalnej im. J. Żuławskiego utwór Jacka Dukaja "Wroniec". Nominacja została dokonana 2 głosami.

Tomasz Bochiński pod czytelniczym ostrzałem

Jeszcze tylko dziś, do godz. 23.59.59, w ramach cyklu "Spotkanie z Pisarzem" na stronie Nowej Fantastyki, będzie można zadać pytania do Tomasza Bochińskiego, autora m.in. powieści: "Wyjątkowo wredna ceremonia" oraz "Bogowie przeklęci", twórcy niezapomnianej postaci mistrza cechu grabarskiego Elizabediatha Moncka.

Spotkanie z Komudą

Podczas obchodów czterechsetnej rocznicy bitwy pod Kłuszynem odbędzie się spotkanie z Jackiem Komudą. Autor spotka się z czytelnikami w sobotę, 3 lipca, o godzinie 14.00 w Stanicy Husarskiej.

Nominacje do Zajdla

Miło nam poinformować, iż wśród ogłoszonych nominacji do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2009 znalazły się dwa opowiadania, wydane nakładem wyd. Powergraph.

Popłynęła krew wampirów… Anita Blake wciąż na straży!

Dwie najnowsze zapowiedzi wydawnicze Zysk i S-ka, to "TANIEC ŚMIERCI" (po raz pierwszy w Polsce) i CYRK POTĘPIEŃCÓW ( nowe wydanie ).

British Fantasy Awards 2010

Znane są już nominacje do BFA 2010, przyznawanej przez British Fantasy Society. Wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu, w Nottingham podczas FantasyConu.

Darmowa książka

Vera Nazarian , amerykańska pisarka, nominowana do Nebula Award 2008, udostępniła swoją powieść „Dreams of the Compass Rose” do bezpłatnego pobrania.

Sfinksy 2010 wręczone

Znane są już nazwiska laureatów tegorocznych Sfinksów, wręczonych podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy.

Spotkanie autorskie z Ewą Białołęcką

18 czerwca o godzinie 18.30, w sopockiej księgarnio-kawiarni Bookarnia, przy ul. Haffnera 9, odbędzie się spotkanie z Ewą Białołęcką, autorką powieści i licznych opowiadań.

Wiosenny numer Fantasy & Science Fiction

Redakcja kwartalnika ujawniła szczegóły drugiego numeru Fantasy & Science Fiction. Spis opowiadań, a także okładkę wiosennego numeru znajdziecie w rozszerzeniu wieści.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 paź 2018, 09:02 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka