• WIADOMOŚCI – Literatura

"Futurospekcja" - premiera

Przypominamy, że dziś miała miejsce premiera "Futurospekcji", autorstwa Roberta J. Sawyera. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Solaris. Cena to 41,90 zł.

Debiut Davida Peace’a

Wczoraj do sprzedaży trafił kryminał "1974" Davida Peace'a. Książkę wydało wydawnictwo Prószyński i S-ka. Powieść w tłumaczeniu Jana Hensela liczy 384 strony i kosztuje 36,00 zł.

"Nadejście chaosu" - premiera

Dzisiaj miała miejsce premiera "Nadejścia chaosu", autorstwa Jocelynn Drake. Powieść, liczącą czterysta stron, wydało wyd. Amber. Cena okładkowa to 37,80 zł.

Wideo czat z redaktorami Fantasy & Science Fiction

Jutro (16.02) o godzinie 14:00, Paweł Matuszek i Konrad Walewski wezmą udział w wideo czacie na Wirtualnej Polsce. Zachęcają oni do zadawania pytań, a także mają zamiar opowiedzieć o roku działalności pisma, planach na przyszłość i percepcji literatury fantastycznej w Polsce.

Przecieki z warsztatu Marcina Mortki

Marcin Mortka na swoim blogu zdradza kilka szczegółów dotyczących jego nowej powieści pt. "Martwe Jezioro". Jak przyznaje autor, od dawna nosił się z zamiarem napisania heroic bądź dark fantasy.

Zapowiedź "Pieśni ognia"

Już pod koniec miesiąca nakładem wyd. Fabryka Słów ukaże się "Pieśń ognia" Williama Nicholsona. Powieść w tłumaczeniu Mileny Wójtowicz będzie liczyć 370 stron i kosztować ponad 35 zł.

Polityka wydawnicza Ars Machina

Nowo powstające wydawnictwo Ars Machnia na swoim blogu opublikowało notkę, wyjaśniającą ich politykę wydawniczą. Sprowadza się ona do dystrybucji przez Internet, przy jednoczesnym pokryciu przez wydawcę kosztów wysyłki, co ma znacząco obniżyć koszty książek.

Zapowiedź "Księgi Sandry"

23 marca do sprzedaży trafi "Księga Sandry" autorstwa Tamory Pierce. Jest to pierwszy tom bestsellerowej serii dla młodzieży "Krąg Magii". Powieść wyda wyd. Initium. Będzie ona liczyć 288 i kosztować 31,90 zł.

Promocja na książki fantastyczne

Sklep internetowy Amazonka zorganizował promocję na na książki fantastyczne. Promocyjne ceny wahają się od 7 do 13 złotych. Oferta obejmuje wybrane pozycje, wydane przez Fabrykę Słów.

Premiera "Wybrańców"

Wczoraj na półki księgarń trafili "Wybrańcy", nowa powieść autorstwa M.P. Haddix. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego. Powieśc liczy 312 stron i kosztuje 29,90 zł.

"Lśnienie" zawiesza działalność

Redaktor naczelny czasopisma kulturalno-literackiego Lśnienie, Łukasz Śmigiel, poinformował na swojej stronie o zawieszeniu działalności magazynu. Powodem takiej decyzji są kwestie finansowe. Pierwszy numer pojawił się jesienią 2009 roku. Oprócz niego ukazały się jeszcze tylko dwa numery.

Konkurs prozatorski - przypomnienie

Przypominamy, że jeszcze tylko przez dwa tygodnie można nadsyłać prace na konkurs prozatorski, zorganizowany przez Koło Edytorów KUL. Tematyka prac powinna być związana z jedną z trzech kategorii ustalonych przez organizatorów.

Nowa powieść Simona R. Greena

W marcu nakładem wyd. Fabryka Słów ukaże się nowa powieść Simona R. Greena pt. "Coś z Nightside. Wszystkie drogi prowadzą do Nightside...". Za tłumaczenie odpowiada Dominika Repeczko.

Premiera "Z miłości do prawdy"

W piątek miała miejsce premiera nowej powieści Kariny Pjankowej pt. "Z miłości do prawdy". Książkę wydała Fabryka Słów w serii Obca Krew. Tłumaczyła z rosyjskiego Ewa Skóska.

Nowa powieść Śmigla

Wydawnictwo Oficynka zapowiedziało, że najnowsza książka Łukasza Śmigla pt. "Mordercy" ukaże się w kwietniu (choć autor na swojej stronie podawał wcześniej, że książka wyjdzie w marcu). Będzie to zbiór dwunastu opowiadań (plus trzynaste, ukryte), mieszających ze sobą konwencje horroru, kryminału i thrillera.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 kwi 2019, 23:42 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka