• WIADOMOŚCI – Literatura

Drugi tom „Wielkiej księgi fantastycznego humoru” już w księgarniach

Dzisiaj do sklepów trafił drugi tom „Wielkiej księgi fantastycznego humoru”. Jest to zbiorowa praca tak znakomitych autorów jak Gaiman, Jones, Foster i Holt, którzy wspólnymi siłami postarali się o to, aby każdy z czytelników mógł wyszczerzyć zębiska, poczuć się herosem, albo nawet „tym złym” i w dodatku niepokonanym do ostatniej strony, i rechotać przy tym niczym król Ropuch na widok ponętnej księżniczki.

Nowe wydanie „Kapelusza pełnego nieba”

Do księgarń trafiło właśnie nowe wydanie książki Terry’ego Pratchetta pt. „Kapelusz pełen nieba”. Tym razem za przekład odpowiadał sam Piotr W. Cholewa. Wydawcą jest Prószyński i S-ka.

Polskie wydanie najnowszej książki Kinga

Znamy już projekt okładki oraz dokładną datę polskiego wydania najnowszej książki Stephena Kinga pt. „Czarna bezgwiezdna noc”. Książka opublikowana nakładem wydawnictwa Albatros trafi na półki księgarń 18 maja.

Rycerz Kielichów - premiera

Przypominamy, że wydawnictwo Runa wznowiło "Rycerza Kielichów" Jacka Piekary. Premiera kolejnego wydania miała miejsce wczoraj.

Nocny burmistrz - premiera

Dziś nakładem wydawnictwa MAG ukazał się Nocny burmistrz, autorstwa Kate Griffin. Drugi tom serii Matthew Swift liczy 560 stron i kosztuje 39,00 zł.

Mordercy - data premiery

Znamy datę premiery nowego zbioru opowiadań Łukasza Śmigla. Mordercy wydani przez wydawnictwo Oficynka, pojawią się na sklepowych półkach 29 kwietnia 2011.

Szklany dom - Charles Stross

Wczoraj miała miejsce premiera Szklanego domu autorstwa Charles'a Strossa. Książka wydana nakładem wydawnictwa MAG liczy 448 stron i kosztuje 35,00 zł.

Wiosenny numer Fantasy&Science Fiction

Na dniach do sprzedaży trafi 4 numer polskiej edycji magazynu Fantasy & Science Fiction, a już dziś można poznać okładkę i zawartość numeru 5. Autorem ilustracji jest amerykański artysta Mark Evans.

Premiera FNiN cz.8

Już dziś w salonach Inmedio i Relay odbyła się premiera najnowszego tomu z serii Rafała Kosika "Felix, Net i Nika oraz Bunt Maszyn". Premierze książki towarzyszy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, do udziału w którym serdecznie zapraszamy!

Szkic do okładki "Snuff"

Na oficjalnym facebookowym profilu Terry'ego Pratchetta pojawił się szkic okładki do nadchodzącej kolejnej części Świata Dysku, która ma zostać wydana na zachodzie 13 października 2011 r. - Snuff - okładkę tę, jak w przypadku większości ostatnich książek PTerry'ego, tworzy Paul Kidby. Dodatkowo 13 dzień każdego miesiąca od teraz będzie dniem "podkradzionych" informacji przedpremierowych dotyczących Snuff.

Nowe opowiadanie Anny Brzezińskiej

Opowiadanie Anny Brzezińskiej ze świata Wilżyńskiej Doliny zostało napisane specjalnie dla czytelników CD-Action z okazji 15 urodzin pisma. Podobieństwo niektórych postaci do redaktorów CDA nie jest przypadkowe. Opowiadanie znajdziecie tutaj.

Budowniczowie Pierścienia - premiera

Dziś ma miejsce premiera książki Nivena Larrego - Budowniczowie Pierścienia. Przypominamy, że powieść wydana nakładem wydawnictwa Solaris jest pod patronatem Bestiariusza.

Nowa powieść Lewandowskiego już w kwietniu

Znamy już przybliżoną datę wydania nowej książki Konrada Lewandowskiego pt. „Anioły muszą odejść”. Powieść ukaże się prawdopodobnie 20 kwietnia bieżącego roku nakładem wydawnictwa G+J.

Agnieszka Hałas - Dwie karty

1 kwietnia do sprzedaży trafi powieść Agnieszki Hałas "Dwie karty" - pierwszy tom cyklu dark fantasy "Teatr węży". Prapremiera tytułu będzie miała miejsce na konwencie Pyrkon, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 25 - 27 marca.

Data wydania "Star Wars: Objawienie"

Dziedzictwo Mocy to seria, która ma wyjątkowe problemy by w końcu ukazać się w całości w Polsce. Najpierw wielomiesięczna przerwa, a potem problemy z wydaniem przedostatniego tomu. Jednak na stronie Wydawnictwa Amber pojawiła się nowa datą wydania, która przypada na 22 marca 2011 r.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 cze 2019, 14:08 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka