• WIADOMOŚCI – Literatura

Premiera "Neuropaty"

Przedwczoraj na półki księgarń trafił "Neuropata" Scotta Bakkera. Powieść ukazała się nakładem wyd. Albatros. Książka liczy 424 strony i kosztuje 26.83 zł.

Wznowienie "Księgi Jesiennych Demonów"

"Księga Jesiennych Demonów", zbiór opowiadań Jarosława Grzędowicza, doczekała się czwartego wznowienia. To książka o wszystkim co niezwykłe; o wszystkim, co nie powinno się zdarzyć w życiu normalnego człowieka. A jednak się zdarza.

"Czerwona piramida" już w sprzedaży

W księgarniach jest już dostępny pierwszy tom "Kronik rodu Kane" Ricka Riordana, pt. "Czerwona piramida". Książkę wydała Galeria Książki. Powieść liczy 544 strony i kosztuje 36,90 zł.

Fantastyczny humor podwójnie

W marcu nakładem Fabryki Słów trafią do sprzedaży dwa tomy "Wielkiej księgi fantastycznego humoru". Już dziś można poznać ich okładki, których autorką jest Marta Żurawska-Zaręba.

Zapowiedź "Londyńskiej Makabry"

Pod koniec marca 2011 r. w sprzedaży ukaże się książka Stevena Savile`a pt. "Londyńska Makabra".
Akcja powieści rozgrywa się w II poł. XIX wieku w Londynie. Książkę w tłumaczeniu Katarzyny Dulas wyda Copernicus. Autorem okładki i projektu graficznego jest Mariusz Gandzel.

Premiera "Windykatorów"

Dziś do sprzedaży trafiła książka Erica Garcii pt. "Windykatorzy". Powieść w tłumaczeniu Jacka Manickiego, wydana nakładem wyd. Albatros, liczy 392 strony.

Czytanie "Doktora Jeremiasa"

W sieci pojawiły się nagrania pięciu fragmentów kryminalnej powieści retro, autorstwa Sebastiana Koperskiego i Wojciecha Stamma pt. "Doktor Jeremias", w artystycznej interpretacji Zbigniewa Grochala. Wysłuchać pierwszego fragmentu można tutaj.

Premiera "Raju utraconego"

Dziś do księgarń trafił trzeci tom cyklu "Upadli" Thomasa Sniegoskiego. Powieść nosi tytuł "Raj utracony" i ukazała się nakładem wydawnictwa Jaguar. Cena książki to 34,90 zł. Tłumaczył Tomasz Illg.

Nominacje do Nebuli

The Science Fiction Writers of America ogłosiło nominacje do Nebuli 2010, drugiej na świecie pod względem ważności (po Hugo) nagrody z literatury fantastycznej. Laureaci zostaną przedstawieni na dorocznym spotkaniu pod koniec kwietnia.

Okładka - "Klemensa i Kapitana Zło"

Już dziś wydawnictwo Powergraph prezentuje okładkę najnowszej książki Piotra Rogoży - Klemens i Kapitan Zło. Powieść skierowana jest do młodzieży, a za ilustracje odpowiada Tomek Leśniak (współtwórca Jeża Jerzego).

Przedpremierowa recenzja

Jutro do sprzedaży trafi powieść Rosemary Sutcliff pt. "Dziewiąty Legion". Już dziś, przedpremierowo, prezentujemy recenzję tej pozycji. Zapraszamy do czytania.

Okładka "Buntu maszyn"

Rafał Kosik na swoim blogu opublikował długo oczekiwaną okładkę najnowszego tomu przygód Felixa, Neta i Niki. "FNiN oraz Bunt Maszyn" ma trafić do sprzedaży w marcu.

Zapowiedź "Malarza młodych dziewcząt"

Nasza Księgarnia zapowiedziała wydanie powieści "Malarz młodych dziewcząt", autorstwa Moniki Feth. Premierę zaplanowano na 9 marca. Książka w tłumaczeniu Hanny Odziemkowskiej liczy 368 stron.

"Imperialna Ziemia" już wkrótce

28 lutego do sprzedaży trafi niepublikowana jeszcze w Polsce powieść Arthura C. Clarke'a (autora m.in. "Odysei kosmicznej") pt. "Imperialna Ziemia". Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Vis-à-vis/Etiuda i będzie kosztowała 27,30 zł.

Zapowiedź "Rzeczy niekształtnych"

11 marca odbędzie się premiera kryminału fantasy pt. "Rzeczy niekształtne", autorstwa Marka Del Franco. Książka ukaże się nakładem Fabryki Słów. Powieść w tłumaczeniu Jarosława Grzędowicza liczy 384 strony.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 22:03 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka