• WIADOMOŚCI – Literatura

Kontynuacja "Mrocznego Łowcy"

Dziewiątego lutego będzie miała miejsce premiera drugiego tomu cyklu "Mroczny Łowca" pt. "Objęcia nocy" autorstwa Sherrilyn Kenyon. Książka zostanie wydana nakładem wyd. MAG i będzie kosztować ok. 35 zł.

Okładka "Krawędzi czasu" Piskorskiego

Już dziś można oglądać okładkę nadchodzącej "Krawędzi czasu" Krzysztofa Piskorskiego. Autorem ilustracji jest Artur Sadłos. Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Runa.

FNiN - fragment

Na swojej oficjalnej stronie, Rafał Kosik przed dwoma dniami zamieścił kolejny, czwarty fragment zapowiadanej na marzec najnowszej części przygód Felixa, Neta i Niki. Tym razem przyjaciele będą musieli zmierzyć się z Buntem Maszyn albo i ze straszniejszymi niebezpieczeństwami. Jedno z nich pojawia się w tym fragmencie.

Konkurs prozatorski

Koło Edytorów KUL organizuje konkurs prozatorski. Tematyka prac powinna być związana z jedną z trzech kategorii ustalonych przez organizatorów: literatura fantasy i science fiction; literatura kryminalna i polityczna; literatura psychologiczna i obyczajowa. Prace można wysyłać do 28 lutego 2011.

Świetlne Pióro - konkurs

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego na opowiadanie fantastyczne "Świetlne Pióro", organizowanego przez Białostocki Ośrodek Kultury. Prace można nadsyłać do 8 kwietnia 2011, a nagrodą jest 500zł oraz wydruk opowiadania w magazynie „Science Fiction, Fantasy & Horror”.

Dokończ powieść - wygraj konkurs!

Wydawnictwo superNOWA wraz ze spadkobierczyniami Janusza A. Zajdla ogłosili konkurs na dokończenie jego książki pt. "Drugie spojrzenie na planetę Ksi". Prace liczące ok. 20-30 stron maszynopisu należy przysłać do 31.12.2011 na adres wydawnictwa. Nagrodą główną jest wydanie powieści.

Kołodziejczak po raz drugi

Wczoraj, 28 stycznia, do księgarń trafiła najnowsza powieść Tomasza Kołodziejczaka pt. "Schwytany w Światła". Jest to kontynuacja nagrodzonych Zajdlem "Kolorów Sztandarów". Cykl "Dominium solarne", w skład którego wchodzą obydwie powieści, został wydany nakładem Fabryki Słów.

Zombie w Teleexpressie

Na stronie TVP.info pojawił się 32-sekundowy mini reportaż o "Przedwiośniu żywych trupów", który został wyemitowany w ramach Teleexpressu w minioną środę, 26 stycznia. Powieść Kamila Śmiałkowskiego to literacki mush-up.

P. Matuszek i K. Walewski na antenie

W poniedziałek (31.01) o 19:00 gośćmi radia WNET będą Paweł Matuszek i Konrad Walewski, z redakcji magazynu Fantasy & Science Fiction. Wystąpią oni w programie MOZAIKA, prowadzonym przez Martę Janik.

Powergraph na 2011

Wydawnictwo Powergraph podzieliło się swoimi planami wydawniczymi na rok 2011. Wygląda na to, że ten rok będzie dużo obfitszy niż ubiegły.

Twarda oprawa Czarnej Bandery

Niedługo do sprzedaży trafi kolejne wydanie "Czarnej Bandery" Jacka Komudy. Tym razem książka będzie dostępna w twardej oprawie. Planowana premiera to marzec 2011.

E-book zamiast tradycyjnej książki

Amazon, największy amerykański sklep internetowy, ogłosił, że na każde 100 sprzedanych w 2010 roku książek przypada 115 sprzedanych e-booków. Do sukcesu e-booków przyczynił się zapewne zaprojektowany przez Amazona czytnik elektronicznych książek - Kindle.

Pasażerski horror

11 lutego odbędzie się premiera "Efemerydy", autorstwa Kazimierza Kyrcza Jr. i Roberta Cichowlasa. Powieść zostanie wydana nakładem wyd. Oficynka i będzie kosztować 32 zł.

Wszystko 30% taniej

Jak informowaliśmy w środę, Powergraph uruchomił własny sklep internetowy. W związku z tym wydawnictwo ustanowiło specjalną promocję. Do 14 lutego obowiązuje zniżka 30% na wszystkie produkty.

Głosowanie na Sfinksa

Dzisiaj ruszyło głosowanie na Nagrodę Sfinks, które potrwa do 30 maja. Można wybierać laureatów w pięciu kategoriach, a ogłoszenie wyników nastąpi w trzeci dzień Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy (18 czerwca).

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 mar 2019, 23:54 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka