• WIADOMOŚCI – Literatura

Zapowiedź "Tajemnicy Internetu"

Pierwszego kwietnia nakładem Bullet Books ukaże się powieść "Tajemnica Internetu" Alexa Rifle. Jest to thriller z cyklu Trylogii Tajemnic, która w 2010 roku zdobyła pierwszą nagrodę Great Mystery Award.

Zapowiedź "Grobowej tajemnicy"

11 marca do sprzedaży trafi "Grobowa tajemnica" Charlainne Harris, autorki serii o Sooki Stackhouse i fabuły serialu „Czysta krew”. Książka ukaże się nakładem Fabryki Słów.

George R.R. Martin żonaty

We wtorek, 15 lutego, George R.R. Martin się ożenił. Jego wybranką okazała się wieloletnia przyjaciółka, Parris. Autor zaprzecza, by planowana podróż poślubna miała dodatkowo spowolnić pracę nad kolejnym tomem "Pieśni Lodu i Ognia".

Prace nad czwartą częścią "Eragona"

Christopher Paolini, twórca "Eragona", odpowiadając na liczne pytania o czwartą część cyklu, powiedział, iż wciąż jeszcze jest nieukończona. Jednocześnie autor zapowiedział, iż gotowa opowieść z pewnością okaże się warta oczekiwania.

"Ubik" - wznowienie i adaptacja

Michel Gondry podczas otwarcia wystawy The Factory Movie Lovers przyznał, że jego kolejnym projektem (po filmie "The We & The I") będzie ekranizacja powieści "Ubik" Philipa K. Dicka. Tymczasem wydawnictwo REBIS zapowiedziało wznowienie tej książki na 10 października bieżącego roku.

Premiera "Fincha"

Dziś na półki księgarń trafił "Finch" Jeffa VanderMeera. Książka została wydana przez wydawnictwo MAG w serii Uczta Wyobraźni. Powieść liczy 392 strony i kosztuje 39 zł.

Zapowiedź trylogii "Orzeł"

23 lutego będzie miała miejsce polska premiera bestsellerowej trylogii autorstwa Rosemary Sutcliff - "Orzeł". Dodatkowo 4 marca na ekrany polskich kin wchodzi ekranizacja pierwszej części trylogii, "Dziewiąty legion", w reżyserii zdobywcy Oscara, Kevina Macdonalda.

Nowości ze świata Star Wars

Oto garść informacji dotyczących książek, których fabuła osadzona jest w realiach Star Wars. Najnowszą powieść Karen Traviss "Objawienie" znajdziemy na księgarskich pólkach już ósmego marca.

Zapis wideo czatu z redaktorami F&SF

Jak informowaliśmy, wczoraj odbył się czat z redaktorami magazynu Fantasy & Science Fiction. Wszystkich, którzy zapomnieli lub z innych powodów przegapili rozmowę, zapraszamy do jej zapisu.

Nowe patronaty od Solarisu

Bardzo miło jest nam oznajmić, że nasz serwis swym patronatem medialnym obgiął dwie nowe książki, które ukażą się nakładem wydawnictwa Solaris w najbliższym czasie. Są to: "Król Snów" i "Aliedora".

"Futurospekcja" - premiera

Przypominamy, że dziś miała miejsce premiera "Futurospekcji", autorstwa Roberta J. Sawyera. Powieść ukazała się nakładem wydawnictwa Solaris. Cena to 41,90 zł.

Debiut Davida Peace’a

Wczoraj do sprzedaży trafił kryminał "1974" Davida Peace'a. Książkę wydało wydawnictwo Prószyński i S-ka. Powieść w tłumaczeniu Jana Hensela liczy 384 strony i kosztuje 36,00 zł.

"Nadejście chaosu" - premiera

Dzisiaj miała miejsce premiera "Nadejścia chaosu", autorstwa Jocelynn Drake. Powieść, liczącą czterysta stron, wydało wyd. Amber. Cena okładkowa to 37,80 zł.

Wideo czat z redaktorami Fantasy & Science Fiction

Jutro (16.02) o godzinie 14:00, Paweł Matuszek i Konrad Walewski wezmą udział w wideo czacie na Wirtualnej Polsce. Zachęcają oni do zadawania pytań, a także mają zamiar opowiedzieć o roku działalności pisma, planach na przyszłość i percepcji literatury fantastycznej w Polsce.

Przecieki z warsztatu Marcina Mortki

Marcin Mortka na swoim blogu zdradza kilka szczegółów dotyczących jego nowej powieści pt. "Martwe Jezioro". Jak przyznaje autor, od dawna nosił się z zamiarem napisania heroic bądź dark fantasy.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 21:56 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka