• WIADOMOŚCI – Literatura

Zapowiedź "Pieśni ognia"

Już pod koniec miesiąca nakładem wyd. Fabryka Słów ukaże się "Pieśń ognia" Williama Nicholsona. Powieść w tłumaczeniu Mileny Wójtowicz będzie liczyć 370 stron i kosztować ponad 35 zł.

Polityka wydawnicza Ars Machina

Nowo powstające wydawnictwo Ars Machnia na swoim blogu opublikowało notkę, wyjaśniającą ich politykę wydawniczą. Sprowadza się ona do dystrybucji przez Internet, przy jednoczesnym pokryciu przez wydawcę kosztów wysyłki, co ma znacząco obniżyć koszty książek.

Zapowiedź "Księgi Sandry"

23 marca do sprzedaży trafi "Księga Sandry" autorstwa Tamory Pierce. Jest to pierwszy tom bestsellerowej serii dla młodzieży "Krąg Magii". Powieść wyda wyd. Initium. Będzie ona liczyć 288 i kosztować 31,90 zł.

Promocja na książki fantastyczne

Sklep internetowy Amazonka zorganizował promocję na na książki fantastyczne. Promocyjne ceny wahają się od 7 do 13 złotych. Oferta obejmuje wybrane pozycje, wydane przez Fabrykę Słów.

Premiera "Wybrańców"

Wczoraj na półki księgarń trafili "Wybrańcy", nowa powieść autorstwa M.P. Haddix. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego. Powieśc liczy 312 stron i kosztuje 29,90 zł.

"Lśnienie" zawiesza działalność

Redaktor naczelny czasopisma kulturalno-literackiego Lśnienie, Łukasz Śmigiel, poinformował na swojej stronie o zawieszeniu działalności magazynu. Powodem takiej decyzji są kwestie finansowe. Pierwszy numer pojawił się jesienią 2009 roku. Oprócz niego ukazały się jeszcze tylko dwa numery.

Konkurs prozatorski - przypomnienie

Przypominamy, że jeszcze tylko przez dwa tygodnie można nadsyłać prace na konkurs prozatorski, zorganizowany przez Koło Edytorów KUL. Tematyka prac powinna być związana z jedną z trzech kategorii ustalonych przez organizatorów.

Nowa powieść Simona R. Greena

W marcu nakładem wyd. Fabryka Słów ukaże się nowa powieść Simona R. Greena pt. "Coś z Nightside. Wszystkie drogi prowadzą do Nightside...". Za tłumaczenie odpowiada Dominika Repeczko.

Premiera "Z miłości do prawdy"

W piątek miała miejsce premiera nowej powieści Kariny Pjankowej pt. "Z miłości do prawdy". Książkę wydała Fabryka Słów w serii Obca Krew. Tłumaczyła z rosyjskiego Ewa Skóska.

Nowa powieść Śmigla

Wydawnictwo Oficynka zapowiedziało, że najnowsza książka Łukasza Śmigla pt. "Mordercy" ukaże się w kwietniu (choć autor na swojej stronie podawał wcześniej, że książka wyjdzie w marcu). Będzie to zbiór dwunastu opowiadań (plus trzynaste, ukryte), mieszających ze sobą konwencje horroru, kryminału i thrillera.

Premiera "Biblioteki umarłych"

Wczoraj odbyła się premiera "Biblioteki umarłych", powieści Glenna Coopera, wydanej nakładem wyd. Albatros. Debiutancka powieść amerykańskiego pisarza łączy w sobie elementy thrillera, powieści sensacyjnej oraz wątki znane z bestsellerowych książek Dana Browna.

Konkurs RUNY

Na stronie RUNY ogłoszono konkurs walentynkowy, który trwa do 17.02 włącznie. Do wygrania są trzy egzemplarze pierwszego wydania „Róży Selerbergu” Ewy Białołęckiej. Konkurs polega na opisaniu jednej lekcji w szkole madame Flageolet.

Premiera "Kwantowego złodzieja"

Wczoraj do sprzedaży trafiła powieść Hannu Ranajemiego pt. "Kwantowy złodziej". Książkę wydało wyd. MAG. Liczy ona 336 stron i kosztuje 35 zł. Powieść Rajaniemiego to hard SF – opowieść złodziejska, której motorem napędowym są jak najbardziej ludzkie motywy: zdrada, zemsta, zazdrość.

Opowiadanie Wegnera

Do czytelni wydawnictwa Powergraph trafiło nowe opowiadanie. Tym razem jest to tekst Roberta M. Wegnera - "Najlepsze, jakie można kupić…". Opowiadanie pochodzi z tomu "Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód-Zachód", który został wydany w 2010 roku.

Zapowiedź "Nocy gargulców"

Ósmego marca do sprzedaży trafi "Noc gargulców" Grahama Mastertona. Jest to drugi tom cyklu "Nathan Underhill". Książka ukaże się nakładem wyd. Rebis. Za przekład odpowiada Piotr Kuś.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 maja 2019, 11:57 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka