• WIADOMOŚCI – Literatura

"Doktor Jeremias" w radiu Merkury

Zapraszamy już dziś do wysłuchania fragmentów powieści kryminalnej "Doktor Jeremias" Sebastiana Koperskiego i Wojciecha Stamma na falach radia Merkury. Fragmenty nadane będą od poniedziałku (10.01) do piątku (14.01), w ramach cyklu literackiego Tytuł Tygodnia, o godzinie 13.30 oraz 17.30 (powtórka).

E-booki wyd. MAG

Według zapowiedzi wydawnictwa MAG, w pierwszej połowie 2011 roku udostępni ono około 50 książek do sprzedaży w wersji elektronicznej. Wśród nich nie będzie jednak powieści z serii Uczta Wyobraźni.

Brak plagiatu w USA

Sąd w USA oddalił pozew na sumę 500 tys. funtów, wniesiony przeciwko amerykańskiemu wydawcy przygód o Harrym Potterze, Scholastic Books. Spadkobiercy Adriana Jacobsa, autora powieści "The Adventures of Willy The Wizard", zarzucali J.K. Rowling plagiat. Sąd uznał ten zarzut za oczywiście bezzasadny.

Nowy kryminał Nory Roberts

Wydawnictwo Prószyński i S-ka zapowiedziało na 20 stycznia premierę futurystycznego kryminału Nory Roberts pt. „Śmiertelna pułapka”.

Fabryka Słów w styczniu

Znamy tytuł pierwszej premiery Fabryki Słów w nowym roku. Będzie to „Agent JFK2: Nie ma krwi bez ognia”, autorstwa Miroslava Žambocha i Jiřía W. Prochazka. Książka ukaże się w sprzedaży 7 stycznia 2011r.

"Ślepa bogini" już wkrótce

25 stycznia 2011r., nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka, ukaże się powieść "Ślepa Bogini", autorstwa Anne Holt, byłej minister sprawiedliwości Norwegii i poczytnej pisarki kryminałów.

Zapowiedź wydawnicza Hanami

Wydawnictwo Hanami zapowiedziało, że ze względu na spadek dynamiki sprzedaży pod koniec III kwartału 2010, jak również wprowadzenie od 2011 roku 5% stawki VAT na książki, w pierwszym półroczu 2011 nie planuje zwiększania ilości wydawanych tytułów.

Wznowienie Carda

W styczniu nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka ukaże się "Pamięć Ziemi" Orsona Scotta Carda, pierwszy tom cyklu "Powrót do domu". Wcześniejszym wydawcą książki był ZYSK iS-ka.

Spotkanie z Andrzejem Ziemiańskim

Przypominamy, że już jutro, w sali klubowej Traffic Club w Warszawie (ul. Bracka 25), o godz. 18, odbędzie się spotkanie z Andrzejem Ziemiańskim.

Spotkanie z Kamilem Śmiałkowskim

Wyd. RUNA oraz Klub Pod Jaszczurami serdecznie zapraszają na spotkanie z Kamilem Śmiałkowskim, które odbędzie się w czwartek, 16 grudnia, o godz. 17.30 w Krakowie w Klubie Pod Jaszczurami (Rynek Główny 8). Spotkanie poprowadzi Robert Kasprzycki.

Anna Brzezińska gościem Empiku

Już w przyszły poniedziałek (13.12) Anna Brzezińska zagości w warszawskim Empiku Junior. Autorka niedawno wydanej Wiedźmy z Wilżyńskiej Doliny spotka się z fanami o godzinie osiemnastej, a prowadzić spotkanie będzie Jakub Ćwiek.

Spotkanie z ASem

Przypominamy, że już jutro o godz. 18:00 w sali studyjnej Kina Charlie (ul. Piotrkowska 203/205) w Łodzi odbędzie się spotkanie z Andrzejem Sapkowskim. Wstęp wolny.

Premiera "Dżozefa"

Znana jest data premiery najnowszej powieści Jakuba Małeckiego pt. "Dżozef". Książka ma trafić do księgarń 12 stycznia 2011 roku. Sugerowana przez wyd. W.A.B. cena to 37,90 zł.

Pan Kleks w wersji audio

Przed kilkoma dniami miała miejsce premiera kolejnego audiobooka z Biblioteki Akustycznej - "Akademii Pana Kleksa" Jana Brzechwy. Książka należy do klasyki polskich powieści dla dzieci. Czyta Piotr Fronczewski.

"Doktor Jeremias" w Poznaniu

9 grudnia Zysk i S-ka zaprasza do Poznania na promocję książki "Doktor Jeremias", autorstwa Sebastiana Koperskiego i Wojciecha Stamma. Spotkanie poprowadzi Roman Kurkiewicz.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 mar 2019, 23:47 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka