• WIADOMOŚCI – Literatura

E-book zamiast tradycyjnej książki

Amazon, największy amerykański sklep internetowy, ogłosił, że na każde 100 sprzedanych w 2010 roku książek przypada 115 sprzedanych e-booków. Do sukcesu e-booków przyczynił się zapewne zaprojektowany przez Amazona czytnik elektronicznych książek - Kindle.

Pasażerski horror

11 lutego odbędzie się premiera "Efemerydy", autorstwa Kazimierza Kyrcza Jr. i Roberta Cichowlasa. Powieść zostanie wydana nakładem wyd. Oficynka i będzie kosztować 32 zł.

Wszystko 30% taniej

Jak informowaliśmy w środę, Powergraph uruchomił własny sklep internetowy. W związku z tym wydawnictwo ustanowiło specjalną promocję. Do 14 lutego obowiązuje zniżka 30% na wszystkie produkty.

Głosowanie na Sfinksa

Dzisiaj ruszyło głosowanie na Nagrodę Sfinks, które potrwa do 30 maja. Można wybierać laureatów w pięciu kategoriach, a ogłoszenie wyników nastąpi w trzeci dzień Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy (18 czerwca).

Definitywnie martwy w księgarniach

Od wczoraj w księgarniach można dostać powieść Charlaine Harris pt. "Definitywnie martwy", wydaną przez wyd. MAG. Powieść, liczącą 400 stron, tłumaczyła Ewa Wojtczak. Cena okładkowa to 35,00 zł.

Wznowienie Trylogii Kusziela

Do sprzedaży trafiło drugie wydanie Trylogii Kusziela, autorstwa Jacqueline Carey. Książki ukazują się nakładem wydawnictwa MAG. Przypominamy, że "Strzała Kusziela" zdobyła nagrodę Locusa dla najlepszego debiutu powieściowego w 2002r.

Otwarcie sklepu Powergraphu

Powergraph zaprasza do składania zamówień w nowo otwartym sklepie internetowym wydawnictwa. Można tam znaleźć zarówno książki jak i starsze numery magazynu Fantasy&Science Fiction.

Premiera "Księgi przeznaczenia"

Od dziś można kupić w księgarniach "Księgę przeznaczenia", autorstwa Elisy Rosso. Powieść została wydana przez wydawnictwo Olesiejuk i liczy 499 stron. Cena okładkowa to 39 zł.

Dni ciemności

Już w lutym, nakładem wyd. TELBIT ukaże się nowa powieść Rainera M. Schrödera, "Dni ciemności". Powieść liczy 196 stron, zaś cena okładkowa wynosi 34.00 zł.

Ania Brzezińska w Polskim Radiu

Jutro (26.01) o godzinie 13, w programie 4 Polskiego Radia gościć będzie Ania Brzezińska. Rozmowa będzie dotyczyć "Wiedźmy z Wilżyńskiej Doliny", a także literatury fantastycznej i jej fanów.

Opowiadania z nr. 4 Fantasy&Science Fiction

Już dziś można poznać tytuły opowiadań z 4. numeru Fantasy&Science Fiction, który poświęcony będzie Ursuli K. Le Guin.

Nagranie ze spotkania

W sieci pojawiło się nagranie z zapowiadanego wcześniej spotkania z Anią Brzezińską, które odbyło się 17 stycznia w Bibliotece Publicznej w Katowicach. Spotkanie prowadziła Marta Fox, pisarka, dziennikarka i felietonistka.

Zapowiedzi Wydawnictwa Telbit

Z przyjemnością prezentujemy listę zapowiedzi książkowych, które ukażą się nakładem wydawnictwa Telbit już w najbliższym czasie. Wśród nich znajdziecie wiele ciekawych pozycji związanych z fantastyką. Spis znajduje się na stronie wydawcy.

Wiedźmie opowiadanie na antenie Jedynki

Od poniedziałku (24.01) na antenie Jedynki - programu pierwszego Polskiego Radia, będzie można słuchać "Wiedźmy z Wilżyńskiej Doliny" Ani Brzezińskiej. Audycje odbywać się będą codziennie przez dwa tygodnie, około godziny 17.45. Czytać będzie Sławomira Łozińska.

Jeff VanderMeer w Polsce

Fantasy & Science Fiction podaje, iż Jeff VanderMeer odwiedzi Warszawę w dniach 2-4 kwietnia bieżącego roku. Szczegółowe informacje dotyczące wizyty pisarza zostaną podane w późniejszym terminie.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 kwi 2019, 19:43 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka