• WIADOMOŚCI – Literatura

Zadaj pytanie Jakubowi Ćwiekowi

We wtorek (07.09) o godzinie siedemnastej rozpocznie się czat z Jakubem Ćwiekiem, gościem redakcji Nasze Miasto. Tematem przewodnim będzie wydawany w czerwcu przez Agencje Wydawniczą Runa - "Krzyż Południa: Rozdroża". Czat będzie świetną okazją do spytania o inspiracje, kolejne projekty, czy też niedawne spotkanie autora z Brucem Willisem. Wtorek, godzina siedemnasta.

Prolog do Kwadrantu Jesiennego

Zapraszamy wszystkich czytelników naszego serwisu do zapoznania się z fragmentem „Demonomanii” Johna Crowley'a. Książka ta zostanie wydana dzięki wydawnictwu Solaris i jest objęta patronatem medialnym Bestiariusza. Więcej szczegółów na temat tej publikacji znajdziecie tutaj.

Orson Scott Card w Warszawie

W najbliższy poniedziałek (23.08.br.), o godzinie 18, w warszawskiej Paradox Cafe (ul. Jezierskiego 3/5) odbędzie się spotkanie z Orsonem Scottem Cardem, jednym z gości tegorocznego Euroconu. Spotkanie będzie wyśmienitą okazją do zadania autorowi pytania bądź poproszenia o autograf.

"Splatane sieci" - pod patronatem

Miło nam zakomunikować, że nasz portal objął swym patronatem medialnym kolejną część cyklu Czarne Kamienie: "Splątane sieci". Książka jest autorstwa pisarki Anne Bishop i ukaże się nakładem wydawnictwa Initium 19 września tego roku. Więcej informacji o tej pozycji tutaj

Kolacja z Orsonem Scottem Cardem

Jeszcze tylko do wtorku można wysyłać prace na konkurs, w którym do wygrania jest sześć zaproszeń na kolację z autorem "Gry Endera" lub 1 z 20 książek "Ender na wygnaniu", podpisanych przez autora.

Opowieści z meekhańskiego pogranicza - okładka tomu drugiego

Już dziś można oglądać okładkę drugiego tomu Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód – Zachód, Roberta M. Wegnera. Premiera książki zapowiedziana jest na 8 września, zaś Bestiariusz objął publikację swoim patronatem. Okładka dostępna w rozszerzeniu wieści.

Kolejne patronaty z Solarisu

Miło nam jest zakomunikować, że Bestiariusz swym patronatem medialnym objął kolejne dwie książki , które ukażą się już niedługo nakładem wydawnictwa Solaris.

Drugi tom "Kronik Amberu" Rogera Zelaznego

Dnia 27 lipca będzie miała miejsce premiera drugiego tomu "Kronik Amberu" Rogera Zelaznego. Cykl Rogera Zelazny’ego o Amberze zaliczany jest do najściślejszego kanonu literatury fantastycznej wszech czasów i stawiany obok Władcy Pierścieni Tolkiena, Diuny Franka Herberta, Fundacji Isaaca Asimova czy Ziemiomorza Ursuli K. Le Guin.

Nowe patronaty od Solarisu

Redakcji Bestiariusza miło jest zakomunikować, że nasza strona objęła swym patronatem medialnym dwie najnowsze książki, które ukażą się już niedługo nakładem wydawnictwa Solaris.

Blog "Cmentarzyska"

Łukasz Śmigiel i Sebastian Zakrzewski ruszają z blogiem, który przedstawiać będzie proces powstawania ich wspólnej powieści "Cmentarzysko". Adres do bloga oraz więcej informacji znajdziecie w rozszerzeniu.

Dukaj znów nominowany

Jury, korzystając z przysługującego im prawa, nominowało do Nagrody Specjalnej im. J. Żuławskiego utwór Jacka Dukaja "Wroniec". Nominacja została dokonana 2 głosami.

Tomasz Bochiński pod czytelniczym ostrzałem

Jeszcze tylko dziś, do godz. 23.59.59, w ramach cyklu "Spotkanie z Pisarzem" na stronie Nowej Fantastyki, będzie można zadać pytania do Tomasza Bochińskiego, autora m.in. powieści: "Wyjątkowo wredna ceremonia" oraz "Bogowie przeklęci", twórcy niezapomnianej postaci mistrza cechu grabarskiego Elizabediatha Moncka.

Spotkanie z Komudą

Podczas obchodów czterechsetnej rocznicy bitwy pod Kłuszynem odbędzie się spotkanie z Jackiem Komudą. Autor spotka się z czytelnikami w sobotę, 3 lipca, o godzinie 14.00 w Stanicy Husarskiej.

Nominacje do Zajdla

Miło nam poinformować, iż wśród ogłoszonych nominacji do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2009 znalazły się dwa opowiadania, wydane nakładem wyd. Powergraph.

Popłynęła krew wampirów… Anita Blake wciąż na straży!

Dwie najnowsze zapowiedzi wydawnicze Zysk i S-ka, to "TANIEC ŚMIERCI" (po raz pierwszy w Polsce) i CYRK POTĘPIEŃCÓW ( nowe wydanie ).

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 lut 2019, 02:48 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka