• WIADOMOŚCI – Literatura

Premiera "Ja jestem Halderd" Elżbiety Cherezińskiej

Już 27 kwietnia będzie miała miejsce premiera książki " Ja jestem Halderd" autorstwa Elżbiety Cherezińskiej. Jest to drugi tom cyklu Północna droga. Tom pierwszy "Saga Sigrun" ukazał się w zeszłym roku, Obie pozycje ukazały się dzięki wydawnictwu Zysk i S-ka.

"Serce Kaeleer" - zapowiedź wydawnicza

Już za kilka dni do księgarni na terenie całego kraju trafi kolejna część "Serca Kealler". Czwarty tom autorstwa Anne Bishop nosi tytuł "Czarne Kamienie". Powieść ta ukaże się dzięki wydawnictwu Initium. Pozycja ta jest objęta patronatem medialnym Bestiariusza.

"Ciemności przybywaj" już na półkach księgarni

Nakładem wydawnictwa Solaris ukazała się dziś książka autorstwa Fritza Leibera. Nosi ona tytuł: "Ciemności przybywaj". Powieść ta objęta jest patronatem medialnym Bestiariusza.

"Requiem" w sprzedaży!

Dziś nakładem wydawnictwa Solaris ukazała się książka pt.: "Requiem" autorstwa Grahama Joyce. Pozycja ta objęta jest patronatem medialnym naszego serwisu. Warto zaznaczyć, iż powieść ta została nagrodzona World Fantasy Award.

NAUTILUS 2009

Wielki powrót nagrody, przyznawanej autorom powieści i opowiadań polskiej fantastyki przez czytelników miesięcznika Science Fiction Fantasy i Horror! Głosowanie rozpoczęte!

Hugo 2010

Ogłoszono nominacje do nagród Hugo 2010 za utwory, które swoją premierę miały w 2009 roku. Laureatów poznamy na tegorocznym Worldconie (2-6 września 2010 w Melbourne w Australii).

Neil Gaiman opowiada o Polsce

Wydawnictwo MAG umieściło w sieci krótkie wideo z Neilem Gaimanem. Angielski pisarz opowiada w nim o polskich wydaniach jego książek i o tym, dlaczego lubi odwiedzać nasz kraj. Zachęcamy do obejrzenia.

Najlepsza książka fantasy na wiosnę? EON

Miło mi zawiadomić, że powieść "EON. Powrót Lustrzanego Smoka" Alison Goodman w przekładzie Dariusza Kopocińskiego, opublikowana nakładem Wydawnictwa TELBIT w lutym, została Najlepszą Książką na Wiosnę w plebiscycie organizowanym przez portal Granice.pl.

Klip filmowy do "Światła pochylenie"

Prezentujemy link do filmu reklamującego książkę "Światła Pochylenie", autorstwa Laury Whitcomb. A oto ion.

Premiera "Eremanty"

Dziś w serii „Fantastyka z plusem” wydawnictwa Powergraph ukazuje się debiut książkowy Joanny Skalskiej. "Eremanta" - to magiczna opowieść o przeklętej wiosce, której mieszkańcy od lat nie wypowiedzieli ani słowa i o dziewczynie, która podczas wakacji w podlondyńskiej rezydencji tłumaczy sagę o losach eremnckich rodzin.

Laura Whitcomb - "Światła pochylenie"

Ktoś na mnie patrzył. To dość niezwykłe uczucie, kiedy jest się martwym…
Duch Helen przebywał właśnie w klasie angielskiego szkoły średniej, kiedy to poczuła – po raz pierwszy od 130 lat patrzyły na nią ludzkie oczy. Oczy należące do chłopca, który aż do tej chwili niczym szczególnym się nie wyróżniał.

EON nominowany do Najlepszej Książki na Wiosnę.

Powieść australijskiej autorki, Alison Goodman, „EON. Powrót Lustrzanego Smoka” w przekładzie Dariusza Kopocińskiego, wydana w lutym przez Wydawnictwo TELBIT, przeszła do II etapu plebiscytu "Najlepsza Książka na Wiosnę". Konkurs organizowany jest przez portal Granice.pl.

Premiera "Eremanty" już wkrótce

24 marca w serii „Fantastyka z plusem” wydawnictwa Powergraph ukazuje się debiut książkowy Joanny Skalskiej. To magiczna opowieść o przeklętej wiosce, której mieszkańcy od lat nie wypowiedzieli ani słowa i o Historii, przed którą nie można uciec.

Spotkanie z Rafałem Dębskim

Informujemy, ze w piątek 12 marca, we wrocławskim EMPiKu Renoma o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z Rafałem Dębskim, redaktorem naczelnym miesięcznika SFFiH, autorem powieści "Zoroaster. Gwiazdy umierają w milczeniu". Autor spotka się z czytelnikami iz pewnością nie odmówi podpisania swoich książek.

Relacja ze spotkania autorskiego Łukasza Orbitowskiego

Łukasz Orbitowski pojawił się niedawno na spotkaniu autorskim w Krakowie. We wtorkowy wieczór, dwudziestego siódmego lutego, w klubie "Pauza" rozmawiał on wraz z Jackiem Dukajem i Witem Szostakiem o nowo wydanym zbiorku swoich opowiadań, "Nadchodzi". Mini-relację z tego wydarzenia możecie przeczytać tutaj.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 16 gru 2018, 14:21 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka