• WIADOMOŚCI – Literatura

Audycja z Orbitowskim

Na stronie internetowej Polskiego Radia można odsłuchać audycji, której gościem jest Łukasz Orbitowski. Rozmowa dotyczy przede wszystkim ostatniego zbioru opowiadań – „Nadchodzi”.

O "Dżozefie" słów kilka

Jakub Małecki na swoim blogu przedstawia zapowiedź "Dżozefa", swojej najnowszej książki. Premiera planowana jest na styczeń, zaś powieść zostanie wydana nakładem wydawnictwa W.A.B.

Premiera "Teorii Portali"

Czy Bóg stworzył świat z miłości, czy tak, dla jaj? Na to nurtujące ludzkość od wieków pytanie odpowiedź znajdują bohaterowie książki Martina Lechowicza, znanego z publikowanych w serwisie YouTube satrycznych piosenek. "Teoria Portali" już dziś trafiła na półki księgarń.

Doktor Jeremias - premiera

30 listopada będzie miała miejsce premiera najnowszej powieści Wojciecha Stamma i Sebastiana Koperskiego pt. "Doktor Jeremias". Książka ukaże się nakładem wydawnictwa ZYSK i S-ka.

W Empiku o e-czytaniu

Jutro o 17:00 w Empiku Junior w Warszawie odbędzie się cykl paneli dyskusyjnych oraz warsztatów dotyczących nowych form czytania - książek elektronicznych oraz czytnika OYO. Spotkanie poprowadzi Magdalena Walusiak.

Spotkanie z Lechem Jęczmykiem

W środę, 17 listopada, o godz. 19.00 w sali 327 poznańskiego Collegium Maius przy ul. Fredry 10, w ramach "Przekładni" odbędzie się spotkanie z Lechem Jęczmykiem.

Frankenstein gotowy do wyjścia z ciemności

Już jutro będzie miała miejsce premiera powieści Petera Ackroyda pt. "Przypadek Victora Frankensteina". Książka została wydana nakładem wyd. ZYSK i S-ka.

Dwa fragmenty

W zakładce "Fragmenty" działu Literatury opublikowaliśmy dwa nowe fragmenty z trylogii Michelle Zink. Są to: Proroctwo sióstr i Strażniczka bramy. Miłego czytania!

Drugi tom trylogii "Proroctwo sióstr"

Rok po wydaniu „Proroctwa sióstr”, nakładem Wydawnictwa Telbit ukazała się kontynuacja powieści Michelle Zink. To powieść stylizowana na XIX-wieczny thriller, literatura w rzadkim stylu gothic romance, charakteryzującym się m. in. misternie budowanym napięciem, mroczną atmosferą i pierwszoosobową narracją. W USA mówi się o ekranizacji trylogii.

Głuchowski w Warszawie

Dimitrij Głuchowski, autor "Metra 2034", zapowiedział swoją wizytę w Warszawie na 7 grudnia b.r. Autor spotka się z fanami o godzinie 18, w Empiku Junior przy ul. Marszałkowskiej.

Oddalona premiera FNiN cz.8

Wydawnictwo Powergraph przeniosło premierę najnowszego tomu przygód Felixa, Neta i Niki na początek 2011 roku. Opóźnienie w wydaniu "Buntu Maszyn" Rafała Kosika spowodowane jest wciąż nieuregulowaną sytuacją z ustawą o podatku VAT na książki. Dokładna data premiery nie jest znana.

World Fantasy Award

Znane są już nazwiska laureatów World Fantasy Award za rok 2009. Wyniki zostały ogłoszone w niedzielę, 31 października o godz. 13.

14. Targi Książki w Krakowie

Od jutra, tj. 4 listopada aż do najbliższej niedzieli, w Krakowie odbędą się 14. Targi Książki. Swoją obecność zapowiedzieli liczni pisarze, m.in. Jacek Dukaj, Rafał Kosik, Rafał Dębski, Jacek Komuda, Andrzej Pilipiuk i inni.

H.P. Lovecraft: Biografia

Już 30 listopada nakładem wydawnictwa Zysk-Ska ukaże się obszerna biografia jednego z klasyków grozy: H.P. Lovecrafta. Więcej informacji o życiorysie "Ojca Cthulhu" znajdziecie tutaj.

"Przypadek Victora Frankesteina" – Peter Ackroyd

Już 16 listopada na półki księgarni trafi książka Petera Ackroyda "Przypadek Victora Frankesteina". Więcej informacji na temat tej publikacji znajdziecie tutaj.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 kwi 2019, 01:33 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka