• WIADOMOŚCI – Literatura

Rafał Kosik na Targach Książki

W dniach 4-7 listopada 2010 roku w Krakowie odbędą się 14. Targi Książki. Podpisywanie książek zapowiedział m.in. Rafał Kosik.

Igrzyska Humoru

Wydawnictwo Prószyński i S-ka ogłosiło konkurs Igrzyska Humoru im. Toma Holta. Uczestnicy konkursu będą walczyć w sumie o ponad 40 książek, a zwycięzcy będą mogli uzupełnić swoją kolekcję o pakiet 10 książek autorstwa Terry'ego Pratchetta albo Stephena Kinga (do wyboru).

„Lśnienie” i pięć kul

Na stronie internetowej kwartalnika „Lśnienie”, ukazała się kolejna seria pytań do polskiego twórcy grozy. Więcej informacji w rozszerzeniu newsa.

Pierwsze wydanie Schrödera

Wydawnictwo TELBIT zostało polskim wydawcą Rainera M. Schrödera. Od 20 października w księgarniach dostępna będzie pierwsza książka autora w Polsce: "Świadectwo Judasza".

"FNiN oraz Bunt Maszyn" - fragment

Rafał Kosik na swej stronie opublikował kolejny fragment z najnowszego tomu przygód Felixa, Neta i Niki. Premiera książki przewidywana jest pod koniec listopada.

Nowy King

Już 9 listopada będzie miała miejsce amerykańska premiera najnowszego zbioru opowiadań Stephena Kinga: "Full Sark, No Stars". Na stronie pisarza można obejrzeć angielski trailer, zapowiadający książkę.

Śląkfy 2009 rozdane

Tegoroczne Śląkfy, najstarsze nagrody klubowe polskiego Fandomu, zostały przyznane tradycyjnie w trzech kategoriach.

Wroniec w teatrze

13 grudnia, w warszawskim Teatrze Kamienica, odbędzie się premiera sztuki "Wroniec", na podstawie ostatniej powieści Jacka Dukaja. Swoją wersję przedstawienia przygotowuje także Wrocławski Teatr Lalek. Planowana data premiery to marzec 2011 roku.

EONA ukończona!

Alison Goodman ukończyła już prace nad drugim tomem dylogii Lustrzanego Smoka. Pierwszy tom, "EON. Powrót Lustrzanego Smoka" wydany był w Polsce nakładem wyd. TELBIT. Kontynuacja powieści w języku polskim powinna ukazać się w przyszłym roku.

"Stories" w Magu w 2011

Wydawnictwo MAG w zapowiedziach na rok 2011 podało informację o planowanym polskim wydaniu antologii "Stories: All-New Tales", pod redakcją Neila Gaimana i Ala Sarrantonio.

Polacy w półfinale Angelusa

W półfinale Angelusa, Nagrody Literackiej Europy Środkowej za 2009 rok, po raz pierwszy w historii znalazły się cztery polskie książki spośród siedmiu, które przeszły do tego etapu. Finalistę 5. edycji Nagrody Angelusa poznamy już 4 grudnia.

Konkurs z Demonomanią w tle

Z okazji premiery "Demonomanii", wydawnictwo Solaris rozpisało konkurs, w którym do wygrania są trzy komplety powieści serii Aegipt Crowleya. Pytanie konkursowe jest proste i ciekawe zarazem:

"W domciu" na Ukrainie

W 8 numerze ukraińskiego almanachu fantastycznego Fandango opublikowane zostało opowiadanie Krzysztofa T.Dąbrowskiego pt. "Do domciu!" ("Домой" w tłumaczeniu: Joanny Ruteckiej).

Pierwsze zagraniczne wydanie Roberta M. Wegnera

Wydawnictwo Powergraph podpisało umowę z czeskim wydawcą na publikację pierwszego tomu serii Roberta M. Wegnera "Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe". Książka ukaże się w przyszłym roku nakładem wydawnictwa Laser-books.

Zadaj pytanie Jakubowi Ćwiekowi

We wtorek (07.09) o godzinie siedemnastej rozpocznie się czat z Jakubem Ćwiekiem, gościem redakcji Nasze Miasto. Tematem przewodnim będzie wydawany w czerwcu przez Agencje Wydawniczą Runa - "Krzyż Południa: Rozdroża". Czat będzie świetną okazją do spytania o inspiracje, kolejne projekty, czy też niedawne spotkanie autora z Brucem Willisem. Wtorek, godzina siedemnasta.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 22 kwi 2019, 01:56 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka