• WIADOMOŚCI – Literatura

Spotkanie z Lechem Jęczmykiem

W środę, 17 listopada, o godz. 19.00 w sali 327 poznańskiego Collegium Maius przy ul. Fredry 10, w ramach "Przekładni" odbędzie się spotkanie z Lechem Jęczmykiem.

Frankenstein gotowy do wyjścia z ciemności

Już jutro będzie miała miejsce premiera powieści Petera Ackroyda pt. "Przypadek Victora Frankensteina". Książka została wydana nakładem wyd. ZYSK i S-ka.

Dwa fragmenty

W zakładce "Fragmenty" działu Literatury opublikowaliśmy dwa nowe fragmenty z trylogii Michelle Zink. Są to: Proroctwo sióstr i Strażniczka bramy. Miłego czytania!

Drugi tom trylogii "Proroctwo sióstr"

Rok po wydaniu „Proroctwa sióstr”, nakładem Wydawnictwa Telbit ukazała się kontynuacja powieści Michelle Zink. To powieść stylizowana na XIX-wieczny thriller, literatura w rzadkim stylu gothic romance, charakteryzującym się m. in. misternie budowanym napięciem, mroczną atmosferą i pierwszoosobową narracją. W USA mówi się o ekranizacji trylogii.

Głuchowski w Warszawie

Dimitrij Głuchowski, autor "Metra 2034", zapowiedział swoją wizytę w Warszawie na 7 grudnia b.r. Autor spotka się z fanami o godzinie 18, w Empiku Junior przy ul. Marszałkowskiej.

Oddalona premiera FNiN cz.8

Wydawnictwo Powergraph przeniosło premierę najnowszego tomu przygód Felixa, Neta i Niki na początek 2011 roku. Opóźnienie w wydaniu "Buntu Maszyn" Rafała Kosika spowodowane jest wciąż nieuregulowaną sytuacją z ustawą o podatku VAT na książki. Dokładna data premiery nie jest znana.

World Fantasy Award

Znane są już nazwiska laureatów World Fantasy Award za rok 2009. Wyniki zostały ogłoszone w niedzielę, 31 października o godz. 13.

14. Targi Książki w Krakowie

Od jutra, tj. 4 listopada aż do najbliższej niedzieli, w Krakowie odbędą się 14. Targi Książki. Swoją obecność zapowiedzieli liczni pisarze, m.in. Jacek Dukaj, Rafał Kosik, Rafał Dębski, Jacek Komuda, Andrzej Pilipiuk i inni.

H.P. Lovecraft: Biografia

Już 30 listopada nakładem wydawnictwa Zysk-Ska ukaże się obszerna biografia jednego z klasyków grozy: H.P. Lovecrafta. Więcej informacji o życiorysie "Ojca Cthulhu" znajdziecie tutaj.

"Przypadek Victora Frankesteina" – Peter Ackroyd

Już 16 listopada na półki księgarni trafi książka Petera Ackroyda "Przypadek Victora Frankesteina". Więcej informacji na temat tej publikacji znajdziecie tutaj.

Rafał Kosik na Targach Książki

W dniach 4-7 listopada 2010 roku w Krakowie odbędą się 14. Targi Książki. Podpisywanie książek zapowiedział m.in. Rafał Kosik.

Igrzyska Humoru

Wydawnictwo Prószyński i S-ka ogłosiło konkurs Igrzyska Humoru im. Toma Holta. Uczestnicy konkursu będą walczyć w sumie o ponad 40 książek, a zwycięzcy będą mogli uzupełnić swoją kolekcję o pakiet 10 książek autorstwa Terry'ego Pratchetta albo Stephena Kinga (do wyboru).

„Lśnienie” i pięć kul

Na stronie internetowej kwartalnika „Lśnienie”, ukazała się kolejna seria pytań do polskiego twórcy grozy. Więcej informacji w rozszerzeniu newsa.

Pierwsze wydanie Schrödera

Wydawnictwo TELBIT zostało polskim wydawcą Rainera M. Schrödera. Od 20 października w księgarniach dostępna będzie pierwsza książka autora w Polsce: "Świadectwo Judasza".

"FNiN oraz Bunt Maszyn" - fragment

Rafał Kosik na swej stronie opublikował kolejny fragment z najnowszego tomu przygód Felixa, Neta i Niki. Premiera książki przewidywana jest pod koniec listopada.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 19 maja 2019, 21:55 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka