• WIADOMOŚCI – Literatura

Radiowy "Wergeld królów"

Codziennie od poniedziałku do piątku o 17.45 na antenie Polskiego Radia Białystok można usłyszeć fragmenty powieści Jarosława Błotnego, w interpretacji Pawła Wódczyńskiego. Z tej okazji zorganizowano także konkurs internetowy. Do wygrania "Wergeld królów".

Spotkanie z Andrzejem Ziemiańskim

14 grudnia w sali klubowej Traffic Club w Warszawie (ul. Bracka 25), o godz. 18, odbędzie się spotkanie z Andrzejem Ziemiańskim.

Spotkanie z ASem

10 grudnia 2010 o godz. 18:00 w sali studyjnej Kina Charlie (ul. Piotrkowska 203/205) w Łodzi odbędzie się spotkanie z Andrzejem Sapkowskim. Wstęp wolny.

Czytanie "Doktora Jeremiasa"

Wydawnictwo Zysk i S-ka zaprasza na warszawską premierę poznańskiego kryminału retro "Doktor Jeremias" Sebastiana Koperskiego i Wojciecha Stamma. Z tej okazji będzie miało miejsce czytanie powieści oraz spotkanie z autorami, które odbędzie się w Warszawie, jutro o godz. 19:30.

Opowieść Zombilijna

Już 7 grudnia do twych drzwi zapukają zombie! Tak samo jak w książce "Opowieść Zombilijna" autorstwa Adama Robertsa. Książka ta ukaże się dzięki wydawnictwu Zysk i S-ka.

Spotkanie z Kamilem Śmiałkowskim

Już jutro (01.12.) Kamil Śmiałkowski będzie gościem warszawskiego Empiku Junior. Współautor niedawno wydanego Przedwiośnia żywych trupów spotka się z fanami o godzinie 18. Zapraszamy!

Audycja z Orbitowskim

Na stronie internetowej Polskiego Radia można odsłuchać audycji, której gościem jest Łukasz Orbitowski. Rozmowa dotyczy przede wszystkim ostatniego zbioru opowiadań – „Nadchodzi”.

O "Dżozefie" słów kilka

Jakub Małecki na swoim blogu przedstawia zapowiedź "Dżozefa", swojej najnowszej książki. Premiera planowana jest na styczeń, zaś powieść zostanie wydana nakładem wydawnictwa W.A.B.

Premiera "Teorii Portali"

Czy Bóg stworzył świat z miłości, czy tak, dla jaj? Na to nurtujące ludzkość od wieków pytanie odpowiedź znajdują bohaterowie książki Martina Lechowicza, znanego z publikowanych w serwisie YouTube satrycznych piosenek. "Teoria Portali" już dziś trafiła na półki księgarń.

Doktor Jeremias - premiera

30 listopada będzie miała miejsce premiera najnowszej powieści Wojciecha Stamma i Sebastiana Koperskiego pt. "Doktor Jeremias". Książka ukaże się nakładem wydawnictwa ZYSK i S-ka.

W Empiku o e-czytaniu

Jutro o 17:00 w Empiku Junior w Warszawie odbędzie się cykl paneli dyskusyjnych oraz warsztatów dotyczących nowych form czytania - książek elektronicznych oraz czytnika OYO. Spotkanie poprowadzi Magdalena Walusiak.

Spotkanie z Lechem Jęczmykiem

W środę, 17 listopada, o godz. 19.00 w sali 327 poznańskiego Collegium Maius przy ul. Fredry 10, w ramach "Przekładni" odbędzie się spotkanie z Lechem Jęczmykiem.

Frankenstein gotowy do wyjścia z ciemności

Już jutro będzie miała miejsce premiera powieści Petera Ackroyda pt. "Przypadek Victora Frankensteina". Książka została wydana nakładem wyd. ZYSK i S-ka.

Dwa fragmenty

W zakładce "Fragmenty" działu Literatury opublikowaliśmy dwa nowe fragmenty z trylogii Michelle Zink. Są to: Proroctwo sióstr i Strażniczka bramy. Miłego czytania!

Drugi tom trylogii "Proroctwo sióstr"

Rok po wydaniu „Proroctwa sióstr”, nakładem Wydawnictwa Telbit ukazała się kontynuacja powieści Michelle Zink. To powieść stylizowana na XIX-wieczny thriller, literatura w rzadkim stylu gothic romance, charakteryzującym się m. in. misternie budowanym napięciem, mroczną atmosferą i pierwszoosobową narracją. W USA mówi się o ekranizacji trylogii.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 cze 2019, 14:08 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka