• WIADOMOŚCI – Literatura

Dukaj znów nominowany

Jury, korzystając z przysługującego im prawa, nominowało do Nagrody Specjalnej im. J. Żuławskiego utwór Jacka Dukaja "Wroniec". Nominacja została dokonana 2 głosami.

Tomasz Bochiński pod czytelniczym ostrzałem

Jeszcze tylko dziś, do godz. 23.59.59, w ramach cyklu "Spotkanie z Pisarzem" na stronie Nowej Fantastyki, będzie można zadać pytania do Tomasza Bochińskiego, autora m.in. powieści: "Wyjątkowo wredna ceremonia" oraz "Bogowie przeklęci", twórcy niezapomnianej postaci mistrza cechu grabarskiego Elizabediatha Moncka.

Spotkanie z Komudą

Podczas obchodów czterechsetnej rocznicy bitwy pod Kłuszynem odbędzie się spotkanie z Jackiem Komudą. Autor spotka się z czytelnikami w sobotę, 3 lipca, o godzinie 14.00 w Stanicy Husarskiej.

Nominacje do Zajdla

Miło nam poinformować, iż wśród ogłoszonych nominacji do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2009 znalazły się dwa opowiadania, wydane nakładem wyd. Powergraph.

Popłynęła krew wampirów… Anita Blake wciąż na straży!

Dwie najnowsze zapowiedzi wydawnicze Zysk i S-ka, to "TANIEC ŚMIERCI" (po raz pierwszy w Polsce) i CYRK POTĘPIEŃCÓW ( nowe wydanie ).

British Fantasy Awards 2010

Znane są już nominacje do BFA 2010, przyznawanej przez British Fantasy Society. Wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu, w Nottingham podczas FantasyConu.

Darmowa książka

Vera Nazarian , amerykańska pisarka, nominowana do Nebula Award 2008, udostępniła swoją powieść „Dreams of the Compass Rose” do bezpłatnego pobrania.

Sfinksy 2010 wręczone

Znane są już nazwiska laureatów tegorocznych Sfinksów, wręczonych podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Fantastyki w Nidzicy.

Spotkanie autorskie z Ewą Białołęcką

18 czerwca o godzinie 18.30, w sopockiej księgarnio-kawiarni Bookarnia, przy ul. Haffnera 9, odbędzie się spotkanie z Ewą Białołęcką, autorką powieści i licznych opowiadań.

Wiosenny numer Fantasy & Science Fiction

Redakcja kwartalnika ujawniła szczegóły drugiego numeru Fantasy & Science Fiction. Spis opowiadań, a także okładkę wiosennego numeru znajdziecie w rozszerzeniu wieści.

Mag przedstawia wydawnicze plany

Wydawnictwo Mag ujawniło swe wydawnicze plany na najbliższe miesiące oraz pierwszą połowę przyszłego roku. Obie listy książek znajdziecie w rozszerzeniu wieści.

Już jutro - radiowy BookSzpan

W poniedziałek, 31 maja, o 16.30 będzie można usłyszeć kolejną odsłonę audycji BookSzpan, nadawanej przez Akademickie Radio Internetowe MEGAFON. Ten odcinek poświęcony będzie Cassandrze Clare - amerykańskiej pisarce, urodzonej w Teheranie, autorce trylogii "Dary Anioła".

Końcówka głosowania na Zajdla

Jeszcze tylko do 15 czerwca można zgłosić swoją nominację do do nagrody im. Janusza Zajdla. Każdy czytelnik fantastyki może wybrać od jednego do pięciu utworów (powieści i opowiadania), wydanych w poprzednim roku kalendarzowym.

Fabryka prezentuje "Pustynną Włócznię".

Fabryka Słów ujawnia kolejne informacje dotyczące kontynuacji "Malowanego Człowieka" - Petera V. Bretta. Księga pierwsza nosi tytuł "Pustynna Włócznia" i ukaże się 18 czerwca. Już dziś można obejrzeć okładkę i zapoznać się z fragmentem powieści.

"Chindi" w sprzedaży

Dziś na księgarskie półki trafiła książka Krzysztofa Jacka McDevitta pt.:"Chindi" jest ona objęta patronatem medialnym Bestiariusza i została wydana dzięki Wydawnictwu Solaris.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 maja 2019, 16:41 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka