• WIADOMOŚCI – Literatura

Konkurs wyd. MAG

Wydawnictwo Mag ogłosiło konkurs na recenzję książki Charlaine Harris z cyklu o "Sookie Stackhouse". Konkurs trwa do 24 czerwca.

Dobre historie Łukasza Śmigla

Łukasz Śmigiel na swojej stronie zdradza plany wydawnicze na ten rok. Są wśród nich dwie antologie, jedna powieść i premierowe opowiadanie.

Spotkanie autorskie z Dariuszem Domagalskim

W piątek, 21 maja, w budynku wydziału humanistycznego UMCS w Lublinie, o godzinie 16.00, w ramach Lubelskich Dni Fantastyki Alternatywnej, odbędzie się spotkanie z Dariuszem Domagalskim, autorem Cyklu Krzyżackiego.

Komiks na podstawie powieści Petera Strauba

Peter Straub, amerykański pisarz, napisze scenariusz do komiksu „Green Woman”, będącego przedłużeniem jego powieści „The Throath”. Ilustracje wykona John Bolton. Premiera w USA została zapowiedziana na 12 października 2010.

Zakończenie głosowania na SFINKSA

Dzisiaj zamknięto możliwość głosowania na nagrody SFINKS 2010. Łącznie oddano 2008 głosów. Wręczenie nagród nastąpi na 17. Międzynarodowym Festiwalu Fantastyki w Nidzicy, 12 czerwca, o godzinie 18.15 w Galerii Zamkowej.

„Anima Vilis” od dziś...

Dziś do księgarni trafiła najnowsza książka Krzysztofa T. Dąbrowskiego. Nosi ona tytuł "Anima Vills" i została wydana dzięki Initium. Książka ta została objęta patronatem medialnym Bestiariusza.

Konkurs literacki na Wrocławskich Dniach Fantastyki

Po raz trzeci w historii Dni Fantastyki ogłoszono konkurs literacki na opowiadanie fantasy. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach - profesjonaliści i debiutanci, a laureaci otrzymają nagrody finansowe. Teksty można wysyłać do 23 maja.

"Tern" już jest!

Nakładem wydawnictwa Solaris ukazała się dziś książka autorstwa Nika Pierumowa. Nosi ona tytuł: "Tern". Powieść ta objęta jest patronatem medialnym Bestiariusza.

Tydzień z Elżbietą Chrezińską

Oto lista najbliższych wydarzeń związanych z osobą znanej pisarki, autorki ""Ja jestem Halderd" - Elżbiety Chrezińskiej:

Premiera "HOKUS-POKUS"

Czy znasz tajemnicę spektakularnych ucieczek Houdiniego? Wiesz, na czym polega sztuka palmowania? Potrafisz sprawić, aby ktoś po prostu zniknął!? Nie? Zatem śmiało - poznaj sekrety największych mistrzów magii!Wczoraj miała miejsce premiera książki "HOKUS-POKUS. Opowieść o znamienitych magikach i ich zadziwiających dokonaniach", autorstwa Paula Kieve'a.

Żuławski 2010 - nominacje do nagrody

W głosowaniu 55 Elektorów, przeprowadzonym w okresie 30.03 - 15.04.2010, zostały wyłonione utwory nominowane do Nagrody Żuławskiego.

Spotkaj Halderd już w najbliższy wtorek!

Zapraszamy na premierę prasową powieści " Ja jestem Halderd" Elżbiety Cherezińskiej. 27 kwietnia, wtorek, godz. 18.00 Traffic Club, ul. Bracka 25, Warszawa

Nowy zbiór opowiadań kryminalnych Krzysztofa Kąkolewskiego

Książka Krzysztofa Kąkolewskiego to zbiór opowiadań inspirowanych jego bogatym dorobkiem reporterskim. „Jestem nie tylko czytelnikiem, ale i zbieraczem ciekawostek. Odkładam opisy pewnych niezwykłych spraw, które wydarzyły się naprawdę”. Słowa otwierające tom pierwszy "Reportera kryminalnego", "Księcia oszustów", najlepiej oddają charakter opowieści kryminalnych zawartych w tej książce. Bohaterami nie są kolejni fikcyjni detektywi na tropie wyimaginowanej zbrodni. Tym razem historię opowie nam życie. A opowieści, które zdarzyły się w odległym, zdawałoby się, PRL-u, mogły wydarzyć całkiem blisko nas.

Dziś premiera "Serca Kaeleer"

W dniu dzisiejszym, 21 kwietnia, w sprzedaży ukazała się kolejna część cyklu "Czarnych Kamieni" Anne Bishop pt. "Serce Kaeleer". Powieść ta ukazała się dzięki wydawnictwu Initium. Pozycja ta objęta jest patronatem medialnym Bestiariusza.

O literaturze hard SF na Zamku Ujazdowskim

Wydawnictwo Powergraph zaprasza serdecznie na kolejne spotkanie z cyklu "Transgresje fantastyki: nowe mapy wyobraźni", pod patronatem"Fantasy&Science Fiction Edycja Polska" oraz Centrum Sztuki Współczesnej, które odbędzie się w czwartek, 22 kwietnia o godz. 18.00 w CSW na Zamku Ujazdowskim w Warszawie.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 16 cze 2019, 22:44 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka