Wiadomości » Literatura » Książki Star Wars w lutym
Książki Star Wars w lutym
Luty będzie wyjątkowym miesiącem dla sympatyków Gwiezdnych Wojen. Rzesze fanów odwiedzą z pewnością kina by obejrzeć premierę filmu Gwiezdne Wojny: Część I - Mroczne widmo w wersji 3D. Tuż przed premierą ukażą się również 3 niezwykłe książki, których nie należy przegapić.

STAR WARS: Część 1 Mroczne Widmo. Nowy Słownik Ilustrowany, specjalne wydanie kolekcjonerskie STAR WARS: Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana, a także STAR WARS: Wielki Ilustrowany Słownik. Wydanie specjalne.
Albumy będą dostępne w księgarniach już na początku lutego.

„Chciałem stworzyć coś wymykającego się ograniczeniom realnego świata i zapewniającego dobrą zabawę. Tak jak space fantasy zapamiętane z dzieciństwa”.

George Lucas

Potęga mocy niezwykłych, nowych książek Star Wars

Już w lutym wielu miłośników Gwiezdnych Wojen będzie mogło się opowiedzieć po jasnej bądź ciemnej stronie mocy! Wydawnictwo Egmont proponuje aż trzy nowości, które powinny znaleźć się w domowych kolekcjach komiksów, książek i gadżetów związanych z uniwersum STAR WARS. Książki przenoszące do odległej galaktyki to: STAR WARS: Część 1 Mroczne Widmo. Nowy Słownik Ilustrowany, specjalne wydanie kolekcjonerskie STAR WARS: Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana, a także STAR WARS: Wielki Ilustrowany Słownik. Wydanie specjalne.

Space opera George’a Lucasa z 1977 roku zawładnęła rzeszami widzów na całym świecie, by w kolejnych latach umacniając swoją pozycję kolejnymi produkcjami filmowymi stać się jedną z najbardziej rozpoznawalnych i wartościowych marek. Star Wars zakorzeniły się w kulturze tak silnie, że odnosili się do nich w swoich wypowiedziach światowi przywódcy, a jedizm aspirował nawet do rangi wyznania. Dziś trudno znaleźć kogoś, kto nie słyszał o filmach. Gwiezdna Saga stała się nieodłącznym elementem współczesnej cywilizacji, zajmując jedno z ważniejszych miejsc w kulturze masowej. Star Wars uznaje się za zjawisko nie tylko kulturowe, ale i społeczne, które wpływa na wydarzenia światowe w takim samym stopniu, w jakim zostały przez nie ukształtowane.

Współczesna mitologia, której nie należy przegapić.
++

STAR WARS: Część 1 Mroczne Widmo. Nowy Słownik Ilustrowany.

Wyrusz w podróż do odległej galaktyki!
POZNAJ POSTACIE, STROJE, ROBOTY I BROŃ Z FILMU MROCZNE WIDMO.
Nowy słownik ilustrowany jest wyczerpującym źródłem informacji o pierwszej części sagi Gwiezdnych Wojen. W nowym, wzbogaconym wydaniu albumu „Gwiezdne wojny: Część I. Słownik obrazkowy”, opublikowanego w 1999 roku, fani znajdą więcej postaci, statków i stworów. Na kartach albumu znalazło się mnóstwo zachwycających szczegółami zdjęć bohaterów, ich strojów, a także droidów i urządzeń z okresu Republiki. Dzięki przepastnym archiwom wzbogacono dotychczasowe wiadomości i dodano całkiem nowe.

Nowy słownik ilustrowany zawiera mnóstwo dotąd niepublikowanych zdjęć. Niezwykle bogaty materiał ilustracyjny został dodatkowo uzupełniony o nowe postacie i przedmioty z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

O AUTORACH:

DAVID WEST REYNOLDS jest twórcą oryginalnego Słownika obrazkowego. Jako wykładowca i autor publikacji o tematyce archeologicznej Reynolds prezentuje uniwersum Gwiezdnych Wojen niczym świat starożytnego Rzymu czy Egiptu. Spod jego pióra wyszły gwiezdnowojenne bestsellery, między innymi Gwiezdne Wojny: Część I. Niesamowite przekroje.

Wydanie wzbogacił i zaktualizował Jason Fry. Pisarz, redaktor i konsultant dziennikarski z Brooklynu (Nowy Jork), który jest autorem wielu bestsellerów opisujących uniwersum Gwiezdnych Wojen, między innymi Star Wars: The Clone Wars Incredible Vehicles.

Dane bibliograficzne:
STAR WARS: Część 1 Mroczne Widmo. Nowy Słownik Ilustrowany,
autor: David West Reynolds,
tłum.: Anna Hikiert,
tytuł oryginalny: Star Wars Episode I Phantom Menace Visual Dictionary,
format: 301x252,
liczba stron: 96,
czytelnicy 16+,
oprawa twarda,
cena sugerowana: 39,99 PLN,
ISBN: 978-83-237-5444-2,
Wydawca: Egmont Polska


++

STAR WARS: Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana

Prawdziwa kronika świata Gwiezdnych Wojen, jakiej jeszcze nie było!
WYDANIE KOLEKCJONERSKIE. Dwa wyjątkowe zdjęcia w prezencie.

W 1977 roku świat ujrzał Gwiezdne wojny – pierwszy ze wspaniałych filmów George’a Lucasa, który od razu podbił serca widzów na całym świecie. Kolejne filmy, książki i komiksy zdobywały uznanie kolejnych pokoleń, tworząc świat STAR WARS, będący częścią współczesnej kultury. PIERWSZA KOMPLETNA KRONIKA STAR WARS jest opisem w porządku chronologicznym ponad trzydziestu lat historii świata GWIEZDNYCH WOJEN.
Ta niezwykła książka powstała dzięki współpracy wytwórni Lucasfilm i specjalistów w dziedzinie GWIEZDNYCH WOJEN: Rydera Windhama, Daniela Wallace’a i Pabla Hidalga. Jest prawdziwą kopalnią wiedzy o STAR WARS – począwszy od inspiracji, które pomogły Lucasowi stworzyć Gwiezdną Sagę, przez szczegółową historię jej powstawania, na wszelkich gwiezdnowojennych produktach skończywszy. To także opowieści o ludziach, których pasja i talent zbudowały potęgę STAR WARS. To tysiące informacji, faktów, opisów zdarzeń.

Wszystko to tworzy prawdziwa kronikę Świata GWIEZDNYCH WOJEN, jakiej jeszcze nie było!

Dane bibliograficzne:
STAR WARS: Świat Gwiezdnych Wojen. Kronika ilustrowana,
autor: wydanie zbiorowe,
tłum.: Anna Hikiert,
tytuł oryginalny: Star Wars.Year by year.Visual Chronicle,
format: 301x252,
liczba stron: 320,
czytelnicy 16+,
oprawa twarda, futerał, kieszeń
cena sugerowana: 199 PLN,
ISBN: 978-83-237-5169-4,
Wydawca: Egmont Polska

++

STAR WARS: Wielki Ilustrowany Słownik. Wydanie specjalne.

Niezwykły album, przybliżający odległą galaktykę.

Star Wars: Wielki ilustrowany słownik prezentuje historię Gwiezdnej Sagi w całej okazałości. Obszerne informacje o uniwersum Gwiezdnych Wojen opatrzono licznymi kadrami z filmów i kreskówek, grafikami z komiksów i powieści, a także fotosami z planu filmowego. Wydanie specjalne zostało uzupełnione informacjami o najnowszych komiksach, gadżetach, a także konwentach fanów.

W przewodniku zawarto mnóstwo informacji o liczącej sobie miliony lat historii galaktyki Lucasa – od początków dziejów Jedi i Sithów do utworzenia przez Luke’a Skywalkera nowego zakonu Jedi. Czytelnik znajdzie w nim także wiele ciekawych faktów dotyczących powstawania wciąż rozrastającego się uniwersum Star Wars.

Na treść składają się:

• Dzieje galaktyki
• Postacie, technologia, droidy, obcy i planety
• Historia powstania filmów
• Barwne ilustracje z uniwersum Gwiezdnych Wojen
• Komiksy, książki i gry komputerowe
Autorem albumu jest Ryder Windham - były redaktor gwiezdnowojennych komiksów, napisał też ponad 50 książek związanych ze Star Wars, między innymi Journey Through Space, Galactic Crisis! czy Star Wars: Revenge of the Sith Scrapbook. Spod jego pióra wyszły ponadto adaptacje obu trylogii dla młodych czytelników.

Dane bibliograficzne:
STAR WARS: Wielki Ilustrowany Słownik. Wydanie specjalne,
autor: Ryder Windham,
tłum.: Anna Hikiert,
tytuł oryginalny: Ultimate Visual Guide,
format: 301x252,
liczba stron: 160,
czytelnicy 16+,
oprawa twarda,
cena sugerowana: 79,99 PLN,
ISBN: 978-83-237-6594-3
Wkrótce kolejny tytuł dotyczący Gwiezdnych Wojen - Star Wars: Encyklopedia postaci.

Zatem - Niech moc będzie z Wami! I z innymi mieszkańcami Ziemi. Ułatwiając porozumienie przybliżamy kilka wersji językowych popularnego gwiezdnowojennego hasła.

Vis tecum sit! (łacina)
May the Force be with you (angielski)
Que la Force soit avec toi (francuski)
Che la Forza sia con te (włoski)
Möge die Macht mit Dir sein (niemiecki)
Que la fuerza te acompańe (hiszpański)
Faltakoon Alquua Ma'ak! (arabski)
Neka Silata bade s teb! (bułgarski)
Indarra zurekin izan dadila! (baskijski)
Que la Força t'acompanyi! (kataloński)
Meigi Máturinn vera međ ţér! (islandzki)
Force no tomo ni aran kotowo! (japoński - w transkrypcji)
Pust sila budjet s toboj! (rosyjski - w transkrypcji)
GÜÇ SENÝNLE OLSUN! (turecki)
Koh Palang jong yue gab khun! (tajski)
Mĺ kraften vara med dig! (szwedzki)
Que a Força esteja contigo! (portugalski)
Må Kraften være med deg! (norweski)
Az Erö Legyen Veled! (węgierski)
Olkoon Voima kanssasi! (fiński)
Mĺ kraften vćre med dig! (duński)
Moge de Kracht met u zijn! (holenderski)
Neka je sila s tobom! (serbsko-chorwacki)
Przemysław 'Jok' Grzesiak – 27 sty 2012, 13:20
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 27 cze 2019, 05:34 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka