• WIADOMOŚCI – Literatura

Magia krwawi

Czas magi i krwi to nic miłego, ale Kate Daniels musi mierzyć się i z jednym, i z drugim - w czwartym tomie z serii, czyli "Magia krwawi" Ilony Andrews.

Konkurs z Demonem luster i Szamanka od umarlaków

Szanowne Bestie i czcigodne Stwory, co powiecie na rodzime urban fantasy wysokiej próby i z humorem? To znakomicie! Bo szykujemy dla Was konkurs z "Szamanką od umarlaków" i "Demonem luster" Martyny Raduchowskiej - a już podobno powstaje kolejna dylogia z tego świata!


Do wygrania jednego z trzech kompletów tych ciekawych dzieł nie wystarczą jednak dobre chęci, potrzeba jeszcze rozwiązać nietrudną zagadkę i podesłać odpowiedź wraz z adresem korespondencyjnym na wskazany poniżej adres mailowy. Zagadka zaś brzmi następująco:


Dwaj ojcowie podarowali synom pieniądze. Jeden dał swemu synowi 150 zł, drugi zaś dał swojemu - 100 zł. Okazuje się jednak, że obaj synowie razem powiększyli swoje kapitały tylko o 150 zł.

Jak to wyjaśnić?Rozwiązania należy wysyłać na adres (wraz z danymi do wysyłki): konkurs.bestiariusz@o2.pl (z najciekawszych wylosujemy dwa zwycięskie).


++

++

REGULAMIN KONKURSU:
1. Organizatorem konkursu jest portal Bestiariusz.pl i Wydawnictwo Uroboros.
2. Konkurs ma charakter ogólnopolski i trwa do 08.03.2018 godz. 23.59.

Mocą wichru

Agnieszka Hałas - podobnie jak wielu polskich autorów fantastyki - powraca na piedestał rodzimego pola literackiego, wznowienie trzeciego tomu "Teatru węży" wreszcie wylądowało na półkach księgarń.

Najnowsza powieść mistrza thrillera medycznego!

Już 13 marca do księgarń trafi najnowsza powieść mistrza thrillera medycznego, Robina Cooka – "Szarlatani"!

„EDEN” Stanisława Lema - Raj, który stał się Piekłem

Opublikowany w 1959 roku „ Eden”, rozpoczyna dojrzały okres twórczości Stanisława Lema. Tytułowa planeta wygląda urzekająco z okna rakiety; otaczająca ją atmosfera ma zielonkawą barwę, budząc skojarzenie z biblijnym Rajem. Astronauci zachwyceni jej widokiem chcieli się tylko przelecieć blisko, lecz fatalny błąd w obliczeniach sprawił, że „ nie przeszli przez atmosferę, ale zderzyli się z nią”.

Obrazek

Nowy S.T.A.L.K.E.R.

Seria FABRYCZNA ZONA, a szczególnie „pomarańczowy trójkąt” S.T.A.L.K.E.R.A. to już marka sama w sobie. Książki z serii bardzo szybko zyskały rzesze wiernych fanów i w bardzo krótkim czasie stały się kultowe. W 2013 roku Michał Gołkowski jako pierwszy wprowadził uniwersum S.T.A.L.K.E.R.a na polski rynek, potem dołączył do niego absolutny klasyk – Wiktor Noczkin, pisarz zza wschodniej granicy, jeden z twórców scenariuszy do gry S.T.A.L.K.E.R. Kolejne premiery wyniosły na stalkerskie salony takie nazwiska jak Krzysztof Haladyn i Sławomir Nieściur, którzy o swą pozycję wśród autorów z Zony nie muszą się od dawna martwić.

Manitou i Zemsta Manitou

Wydawnictwo Albatros 7 marca wznowi dwie najpopularniejsze powieści Grahama Mastertona!

Trzy wielkie powroty w Papierowym Księżycu

W tym miesiącu do księgarń trafią trzy kontynuacje najpopularniejszych serii Papierowego Księżycu - trzeci tom "Kronik Belorskich" - "Wiedźma naczelna" Olgi Gromyko, drugi tom trylogii "Sztylet rodowy" - "Sztylet ślubny" Aleksandry Rudej oraz drugi tom "Sagi Księżycowej" - "Scarlet" Marissy Meyer.

Spiżowy zew

Już za nieco ponad dwa tygodnie do księgarń trafi nowa powieść Michała Gołkowskiego, "Spiżowy gniew", otwierająca nie tylko nowy cykl autora, ale i nową serię Fabryki Słów: Polskie fantasy.

Pustynna Przysięga

Fani (i nie tylko) "Assassin's Creed" mogą czuć się ukontentowani - na rynku pojawiła się powieść (prequel niedawno wydanej gry) "Pustynna Przysięga" spod znaku wydawnictwa Insignis.

Pułapka czasu

Premiera widowiska w marcu, a już dziś pierwowzór literacki, czyli "Pułapka czasu" Madeleine L'Engle spod skrzydeł Wydawnictwa MAG.

Legion płomienia

W księgarniach dziś zagościła druga książka Anthony'ego Ryana z cyklu "Draconis Memoria", czyli "Legion płomienia". Jeszcze tylko "Imperium cieni" (własny przekład) i trylogia będzie na naszym rynku kompletna.

Upiorna uczta

Horror ekstremalny pełen erotyki i przemocy. Tylko dla dorosłych czytelników. Już

Ostatni akt Teatru Węży

6 marca trafi do księgarń W mocy wichru, trzeci tom cyklu TEATR WĘŻY autorstwa Agnieszki Hałas – mrocznego, intrygującego, pełnego plastycznych szczegółów, z pełnokrwistymi postaciami i przemawiającą do wyobraźni społecznością.

Egregora - czeka na wsparcie!

Trzeci tom powieści "Upadek" Arkadiusza Mielczarka, "Egregora", choć przekroczyła już potrzebną kwotę wciąż czeka na wsparcie na wspieram.to.

  • Konwenty
  • Fantasmagoria
  • Kawaii Time
  • Festiwal Fantastyki Cytadela
  • Nejiro 9
  • Zakonki 2018
  • Gildia Society
  • Ostatnie dyskusje na forum
  • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 kwi 2018, 00:02 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka