Wiadomości » RPG » Earthdawn powraca dzięki FajnymRPG i portalowi Wspieram.to
Earthdawn powraca dzięki FajnymRPG i portalowi Wspieram.to
30 Grudnia ruszyła akcja crowdfundingowa mająca na celu zebranie środków na wydanie w Polsce czwartej edycji popularnego systemu heroic fantasy Earthdawn. Organizacją akcji na Wspieram.to jest wydawnictwo FajneRPG. Celem zbiórki jest 58 500zł, które pozwoli na wydanie Podręcznika Gracza orazPodręcznika Mistrza Gry (w wersjach w miękkiej oraz twardej oprawie), jak również produkcję ekskluzywnych dodatków: Ekranu Mistrza Gry z dołączoną wyjątkową przygodą napisaną specjalnie na tę okazję, oraz plakatu-mapy Barsawii w formacie b2. Podręczniki zostaną wydane w formacie b5, a ich łączna objętość wyniesie około tysiąca stron!

Licencja zdobyta przez FajneRPG pozwoli na opracowanie własnej, unikalnej szaty graficznej, oraz stworzenie ilustracji, które pojawią się tylko w Polskim wydaniu gry. W projekt, w roli tłumaczy, zaangażowani są znani fani Earthdawna: Jakub "Erpegis" Osiejewski, Michał "Kosmit" Kosmala, Grzegorz "Łysy" Uberman, Przemysław "Gerion" Kusiakiewicz, Marcin "Ajfel" Zawiślak, Wojciech "Habib" Czyż, oraz Wojciech "Sethariel" Żółtański; nad całością projektu czuwa natomiast Michał "Puszon" Stachyra w roli wydawcy.

Prowadzona przez wydawcę Earthdawna po angielsku oraz właściciela praw, firmę FASA, akcja Kickstarterowa zakończyła się w lutym 2014 i postawiła sobie za cel uzbieranie 10 tysięcy dolarów na reaktywację systemu i stworzenie jego czwartej edycji - ostatecznie osiągnęła pułap prawie 110 tysięcy, jasno pokazując jakim entuzjazmem do Earthdawna pałają fani tej gry fabularnej. W tej chwili Earthdawnna Wspieram.to uzbierał już 15% wymaganej kwoty i maszeruje w kierunku celu. Przyczyń się do powrotu Earthdawna, wesprzyj nas na https://wspieram.to/Earthdawn

EARTHDAWN to epicki świat bohaterów, magii i cywilizacji odradzających się po trwającej wieki katastrofie zwanej Pogromem. Gracze będą mogli wcielić się w Adeptów, niezwykłych poszukiwaczy przygód, którzy są nierozłącznie związani z magią i których celem jest walka z demonicznymi Horrorami oraz odkrywanie zapomnianych miast i skarbów. Aby dowiedzieć się więcej o świecie oraz stylu Earthdawna, pobierz Wprowadzenie - przetłumaczony już fragment podręcznika.

FAJNERPG to marka pod którą wydawnictwo Kuźnia Gier zajmuje się publikacją oraz promocją gier fabularnych w Polsce. Nakładem wydawnictwa pojawiły się między innymi gry fabularne takie jak Wolsung: Magia Wieku Pary, czy polska edycja popularnego systemu Savage Worlds. Earthdawn to nie pierwsza akcja crowdfundingowa organizowana przez FajneRPG - dzięki serwisowi Wspieram.to udało się reaktywować czasopismo Magia i Miecz (projekt uzbierał 98 735zł, co znaczy, że udało się osiągnąć prawie 400% potrzebnej kwoty!) oraz wydać po polsku grę fabularną o Powstaniu Warszawskim: Szare Szeregi. Korzystając z serwisu PolakPotrafi.pl, FajneRPG wydały setting Bestie i Barbarzyńcy oraz mini-system RPG Adventurers! oraz dodatki do nich (ustalony na początku koszt, 2000zł, został przebity prawie dziesięciokrotnie!). Stronę wydawnictwa można znaleźć pod http://fajnerpg.pl/ a sklep z aktualnym asortymentem pod http://rpgsklep.pl/

MICHAŁ "PUSZON" STACHYRA to współzałożyciel i właściciel wydawnictwa Kuźnia Gier, oraz właściciel marek Magia i Miecz, FajneRPG, Gry Na Zamówienie i Van Der Book. Aktywny na scenie konwentowej od blisko 20 lat jako fan, a od 10 jako autor, producent i wydawca gier planszowych, karcianych i fabularnych.

CROWDFUNDING: forma finansowania projektów polegająca na uczestnictwu dużej grupy wspierających, którzy fundują powstanie produktu, wydarzenia etc. Zwyczajowo w przypadku niewystarczająco wysokiego wsparcia (osiągnięcia niższej, niż deklarowana przez twórcę, kwoty) wspierający nie ponoszą żadnych kosztów. W Polsce crowdfunding działa zazwyczaj na zasadzie przedsprzedaży, nie zaś wąsko definiowanej zbiórki publicznej. Ta metoda finansowania projektów pozwala na ominięcie pośredników w postaci dużych inwestorów, jednocześnie zapewniając twórcom możliwość bliskiego kontaktu ze wspierającymi, a wspierającym oferuje często większy wpływ na powstające dzieło. Dodatkowo, w ramach tych akcji można często zdobyć unikalne gadżety lub egzemplarze wspieranego produktu, które nie będą już potem dostępne na rynku.
Przemysław 'Jok' Grzesiak – 7 sty 2015, 22:49 – Krzysztof Zięba
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 lut 2019, 02:50 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka