Wiadomości » RPG » "Pod Głodnym Rancorem" - LARP Star Wars w Krakowie
"Pod Głodnym Rancorem" - LARP Star Wars w Krakowie
Chciałeś poczuć się jak bohaterowie Star Wars? Teraz masz okazję! Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w larpie "Pod głodnym Rancorem", którego fabuła jest osadzona w świecie sagi Georga Lucasa. Już 10 kwietnia, od 18:00.

Notron, Królowa Jądra – Coruscant. Ekumenopolia, która była świadkiem wielu przełomowych wydarzeń. Gdy cztery lata temu upadł zakon Jedi, została przemianowana ze „stolicy Republiki” na „stolicę Imperium”. Senat jednak przetrwał, by dalej toczyć swoje spory podczas zgromadzeń. Senatorowie pracowali, czując cień Imperatora. Wielu z nich próbowało przypodobać się Palpatine'owi za wszelką cenę, licząc na awanse, zachowanie pozycji, a w najgorszym wypadku – własnego życia. Byli też i tacy, którzy wiedzeni poczuciem sprawiedliwości bądź goniąc za ideałami, starali się podważać niektóre decyzje Imperium.

Coruscant to planeta-miasto, zmienna niczym clawdite. Ukazuje inną twarz z każdą warstwą, w którą zagłębi się ten, kto nie chce z jakichś powodów przebywać na powierzchni. Gangi, przemytnicy, migranci wszelakich ras czekający na pracę lub wydostanie z planety. Nawet Jedi, którym udało się uciec przed czystką. Każdy z nich znajdzie schronienie na niższych partiach miasta; tylko nieliczni zapuszczą się jeszcze bliżej dna, omamieni złudną wizją bezpieczeństwa. Złudną, bo miejsca pozostawione przez wszelakiej maści kosmitów, zostały zamieszkane. Krążą legendy o potworach i oszalałych droidach. O cudach i okropieństwach. Mówi się, że tylko najodważniejsi – lub najgłupsi – schodzą w najniższe sektory. Większość woli trzymać się we względnie bezpiecznej strefie, niedaleko od powierzchni.

Goście kantyny „Pod Głodnym Rancorem” nie należeli zatem do wyjątkowo zdesperowanych – lub za takich chcieli uchodzić. Bar położono na poziomie stosunkowo przyzwoitym: niezbyt nisko, ale też nie na tyle wysoko, by liczyć na porządne żarcie. Alkohol jednak był dobrze przedestylowany, więc jak zwykle w środku panował tłok. Obskurne ściany próbowano na bieżąco pokrywać farbą, a tu i ówdzie schła świeżo położona warstwa – pamiątka po ostatniej wymianie strzałów między dwoma kolesiami. Przy stoliku obok mówiono, że poszło o przemyt towaru, ale nikt nie zagłębiał się w temat. Tak było najlepiej. Jizzowy zespół uparcie snuł kolejne kawałki, a kilku klientów przytupywało do rytmu, sącząc z kufli. W kącie ustawiono stół do pazaaka, przy którym zebrał się już spory tłumek. Tradycyjnie grano o wszystko, co miało jakąkolwiek wartość – jakiś twi'lek zastawił nawet własną żonę, ale szybko została wycofana z puli, bo facet zdążył przegrać ją kilka dni temu. Wszechobecny gwar sprzyjał załatwianiu delikatnych interesów, a jeden zalany klient próbował nadaremnie przekrzyczeć tłum, mówiąc coś o nadchodzącej zagładzie z otchłani kosmosu. Przy wejściu toczyła się nieustanna roszada gości. Ci, którzy opuszczali kantynę, wychodzili na brudne ulice, oświetlone gdzieniegdzie starymi neonami, a nowi przybysze przynosili ze sobą kolejne plotki – i nierzadko kłopoty.Zapraszamy na larpa osadzonego w realiach Star Wars, a dokładnie w 14 roku BBY (Before Battle of Yavin), organizowanego przez członków Polish Garrison Polonia Minor Squad, czyli grupy należącej do 501st Legion.

Co należy zrobić, by zagrać?

Po pierwsze: wysłać maila ze zgłoszeniem na adres larpypisanewszafie@gmail.com wraz z konceptem i historią postaci, którą chcecie zagrać. Tak, tak – w tym larpie to uczestnicy decydują, kim będą. Przekrój jest olbrzymi: łowcy nagród, gangsterzy, przemytnicy, piloci-nawigatorzy, postacie specjalne, wynalazcy, mechanicy… jedynymi ograniczeniami są wyobraźnia oraz wpasowanie się w klimat. A może masz jakiś odkrywczy pomysł na swoją postać nie mieszczący się w ramach żadnej z wymienionych klas? Przedstaw go nam, a my sprawdzimy, czy pasuje on do scenariusza!
O dołączeniu do jednej z grup, decyduje kolejność nadsyłania zgłoszeń. Jeśli ktoś nie będzie mieć określonej przynależności politycznej (np. Rebelia, Imperium, Huttowie, Gangi Corusant/Czarne Słonce, niezależny), zostanie ona dobrana w drodze losowania. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zamknięcia rekrutacji na dany typ postaci (np. łowców nagród) z powodu nadmiaru zgłoszeń – zatem kto pierwszy, ten lepszy!


Po drugie: przygotować kostium i wysłać jego zdjęcia minimum na tydzień przed datą larpa, bo główny nacisk w grze zostanie położony na klimat, a nie na wykonywanie zadań (a ubiór uważamy za ważny element przy tworzeniu nastroju). My wtedy odpiszemy albo strój aprobując, albo wysuwając kilka sugestii odnośnie tego, jak można go poprawić. Wbrew pozorom wykonanie prostego kostiumu w klimacie Star Wars nie jest niczym trudnym. WAŻNE: bez zaaprobowanego przez nas stroju, nie uznamy zgłoszenia za wiążące. W razie pytań i wątpliwości, prosimy o wysyłanie wiadomości na adres larpypisanewszafie@gmail.com

Odpowiadając zawczasu na pytania: tak, będzie stół do pazaaka i możliwość zagrania w trakcie trwania larpa ;)
Przemysław 'Jok' Grzesiak – 25 mar 2015, 22:42
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 cze 2019, 14:32 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka