• WIADOMOŚCI – RPG

Ars Magica 5th Edition po polsku!

Wydawnictwo Atlas Games podało na swojej stronie, iż doszło do porozumienia z nowym polskim wydawcą, Galmadrinem, w sprawie polskojęzycznej edycji systemu Ars Magica.

Wolsungowy konkurs

Kuźnia Gier ogłasza Wolsungowy konkurs. By wygrać cenne wolsungowe fanty, wystarczy wykazać się odrobiną twórczości i patriotyzmu lokalnego. Konkursowa praca musi zawierać nazwę jednego z polskich miast wraz z krótkim opisem, dlaczego akurat ono zasługuje na zamieszczenie w najnowszym dodatku. Regulamin i więcej informacji w tym miejscu.

„Call of Cthulhu” – rocznicowa edycja

Specjalne, kolekcjonerskie wydanie podręcznika głównego do szóstej edycji gry fabularnej „Call of Cthulhu”, zapowiedział właściciel marki – wydawnictwo Chaosium. Podręcznik ukaże się w sierpniu bieżącego roku z okazji trzydziestej rocznicy pojawienia się na rynku pierwszej edycji tego systemu.

Kuźnia Gier w Essen

Jak co roku Kuźnia Gier wybiera się na targi do Essen, gdzie zaprezentuje nową grę – "Alcatraz: the Scapegoat". Więźniowie, w których wcielają się gracze, chcą koniecznie wydostać się z Alcatraz. Współpracują, ale żaden nie spuszcza oka z rąk pozostałych. Ktoś musi zostać kozłem ofiarnym.

„K-szóstka” już w komplecie.

Na blogu Bunkier RPG, autor udostępnił do pobrania numer 02 Fanzinu „K6” - niezależnego pisma o grach fabularnych wydawanego w Księgarni u Izy – jednej z popularniejszych księgarń z grami fabularnymi w Warszawie lat 90-tych. Łącznie ukazały się cztery numery fanzinu. Na blogu Bunkier RPG dostępne są już wszystkie z nich.

Konkurs na profesję do „Monastyru 2.0”

Wydawnictwo Portal zaprasza wszystkich fanów gry fabularnej „Monastyr” do udziału w kolejnym konkursie. Tym razem zadanie konkursowe jest związane z Profesjami. Chodzi o stworzenie profesji, która zostanie zamieszczona w podręczniku do „Monastyru 2.0”.

Wybierz dodatek do „Zewu Cthulhu”!

Wydawnictwo Galmadrin na swojej stronie zamieściło ankietę, poprzez którą fani gry fabularnej „Zew Cthulhu” będą mogli zadecydować o tym, który z proponowanych dodatków do tego systemu zostanie wydany jako pierwszy po premierze podręcznika głównego.

Kartmistrz już działa

Serwis „Karty Postaci”, poświęcony kartom postaci do gier fabularnych, wyszedł z fazy testowej. Dokonano drobnych usprawnień w stosunku do wersji Beta, zmieniono także nazwę. Od teraz należy szukać go pod nazwą Kartmistrz.

Karcianki nie będzie, będzie Wolsung!

Ostatnio donosiliśmy o tym, że zostanie wydana kolekcjonerska karcianka Deadlands. Cała sprawa okazała się jednak sprytnym primaaprilisowym żartem, choć było w nim ziarno prawdy i w efekcie pojawi się Wolsung w wersji angielskiej.

„Black Crusade” – czas, miejsce, akcja!

Wydawnictwo Fantasy Flight Games poinformowało o miejscu, w którym rozgrywać się będzie akcja nowego systemu osadzonego w realiach Warhammera 40.000, „Black Crusade”. Domyślnie gracze znajdą się w Screaming Vortex. Autorzy zapewniają jednak, że będą mogli grać w częściach wszechświata znanych z pozostałych gier, aczkolwiek wyznawcom chaosu przeżyć będzie jeszcze trudniej niż sługom Imperatora.

„Daemon Hunter” – rzut oka

Wydawnictwo Fantasy Flight Games udostępniło okruch tego, co zawierać będzie dodatek do „Dark Heresy” zatytułowany „Daemon Hunter”. Dodatek ten umożliwiał będzie poprowadzenie kampanii, w której głównym motywem stanie się Exterminatus, czyli wybicie całego życia na planecie dlatego, że inkwizycja zawiodła.

Czwarty numer „K-szóstki” udostępniony

Na blogu „Bunkier RPG”, autor udostępnił do pobrania kolejny numer fanzinu „K6”, niezależnego pisma o grach fabularnych wydawanego w Księgarni u Izy – jednej z popularniejszych księgarń z grami fabularnymi w Warszawie lat 90-tych.

Chorąży soldacki - nowy archetyp do „Klanarchii”

Drugi po kapitanie, opiekun sztandaru Kompanii. Gdy przed bitwą rozwija bławat z symbolami klanowymi i intonuje hymn ku czci okrutnych przodków, czasami wrogowie odstępują, wiedząc że przyjdzie im się zaraz zmierzyć z Soldatami w walce.

Ankieta o Rynku RPG w Polsce

Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej polskiego rynku gier fabularnych.

 • RPG
 • Jok dodał
 • 3 kwi 2011, 13:39

Kolejny dodatek do "Dark Heresy"

Do sprzedaży trafił najnowszy dodatek do systemu "Dark Heresy" (osadzonego w realiach Warhammera 40.000 ), pt. "The Black Sepulchre". Jest to pierwsza część kampanii The Apostasy Gambit, w której postacie, prowadząc śledztwo, poznają historię tytułowego czarnego grobowca.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 maja 2019, 11:59 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka