• WIADOMOŚCI – RPG

Profesje w „Monastyrze 2.0”

Na stronie gry fabularnej „Monastyr” opublikowano kolejny raport z cyklu „Strona po stronie” dotyczącego zmian w nadchodzącej drugiej edycji systemu. Tym razem przeczytacie co takiego zrobiono z rozdziałem o Profesjach.

„Jaskinia pająków” – nowy materiał źródłowy do „Wolsunga”

Serwis Wolsungeria opublikował „Jaskinie Pająków” - oficjalny materiał źródłowy do gry fabularnej „Wolsung”, opisujący slawijską legendę Karzełka i pająków, wraz z pomysłem na przygodę.

Wspomnienie „K - szóstki”

Na blogu "Bunkier RPG", autor udostępnił do pobrania 2 numery fanzinu "K6", niezależnego pisma o grach fabularnych wydawanego w Księgarni u Izy – jednej z popularniejszych księgarń z grami fabularnymi w Warszawie lat 90tych.

Nowe figurki do „Deadlands”

Wydawnictwo Pinnacle Entertainment Group nawiązało współpracę z firmą Reaper Minis, w celu stworzenia nowej serii figurek do gry fabularnej „Deadlands”. Nowa „linia” postaci ze świata Martwych Ziem zostanie wypuszczona do sprzedaży już w maju. Na początek pojawią się cztery najbardziej charakterystyczne osobistości „Deadlands”, czyli doktor Darius Hellstromme, wielebny Grimme, Kruk, oraz najbardziej zabójczy wśród rewolwerowców – Stone.

„Głębia Przestrzeni” - wersja demo

Na stronie głównej powstającej właśnie gry fabularnej pt. „Głębia Przestrzeni”, twórcy udostępnili właśnie jej demo. „Głębia Przestrzeni”, według zapowiedzi – RPG z gatunku Hard SF dalekiego zasięgu, ma zostać wydana w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Szczegóły wydania na razie nie są znane.

Najnowszy numer „Gwizdnego Pirata”

Na stronie wydawnictwa Portal pojawił się do pobrania nowy, marcowy numer „Gwiezdnego Pirata”. W liczącym 51 stron wydaniu magazynu oprócz wieści ze świata gier (zapowiedź nowego dodatku „Prawo i Sprawiedliwość” do Neuroshimy), relacji z konwentów (Panoptikon, Coolkon) oraz tradycyjnych już kącików Neuroshimy i Monastyru, znajdziecie także materiały do Cold City, InSpectres oraz artykuły dotyczące prowadzenia, w szczególności w konwencji dark fantasy.

„Mage Noir” – nowy suplement ze Świata Mroku

Od kilku dni dostępny jest nowy suplement do gry fabularnej „Mag: Przebudzenie” osadzonej w realiach Świata Mroku. Dodatek nosi tytuł „Mage Noir” i opisuje rzeczywistość USA po II wojnie światowej widzianą oczami tytułowych magów.

"Warhammer: The Creature Guide" już w sklepach

Wydawnictwo Fantasy Flight Games ogłosiło, że Creature Guide do trzeciej edycji Warhammera trafił do sklepów internetowych w postaci pliku pdf. Podręcznik ten ma służyć Mistrzom Gry jako uzupełnienie bestiariusza, a informacje fabularne mają posłużyć graczom jako pożywka dla wyobraźni.

Nowe informacje o „Dark Crusade”

Na stronie wydawnictwa Fantasy Flight Games pojawiły się nowe informacje dotyczące czwartego już systemu związanego z uniwersum Warhammera 40.000, czyli „Black Crusade”. Sporo jest tam o tworzeniu i rozwoju postaci, a także o związkach pomiędzy umiejętnościami i zdolnościami, a powiązanych z nimi bóstwami.

Nowy dodatek do „Dark Heresy”

Wydawnictwo Fantasy Flight Games zapowiedziało wydanie kolejnego dodatku do gry fabularnej „Dark Heresy”. Dodatek zatytułowany będzie „Daemon Hunter” i, jak sama nazwa wskazuje, będzie zawierał informacje na temat łowców demonów. Dodatek ten umożliwi również generowanie bohaterów, NPCów, a także demony którym będą musieli stawić czoła.

Nowe informacje o "WFRP Omen of War"

Na stronie wydawnictwa Fantasy Flight Games pojawiły się nowe informacje dotyczące nadchodzącego dodatku do trzeciej edycji WFRP, zatytułowanego "Omens of War". Autorzy podręcznika napisali o tym, co według mechaniki systemu jest stylem walki, wymienili te, które będzie zawierał dodatek, opisali także nowy rodzaj kart akcji, czyli karty "Enhance".

Wyniki drugiego etapu konkursu Światotworzenia

Wydawnictwo GRAmel ujawniło wyniki drugiego etapu konkursu Światotworzenia. Głosami internautów do finału przeszły settingi „Krzyżowiec” Daniela Karpińskiego i „Frostberg” Sebastiana Przybyłowicza. Trzeci setting wybrało natomiast jury (w składzie Artur “Garnek” Ganszyniec, Marcin “Krakonman” Guzy, Andrzej “Enc” Stój, Tomasz Z. Majkowski i Piotr Koryś), a został nim "Październik Żywych Trupów" Grzegorza Nowaka.

Poradnik edytorski Savage Worlds

Pinnacle Entertainment Group udostępniło 4 stronicowy, darmowy plik PDF, zawierający porady i wytyczne edytorskie dla wszystkich, którzy chcieliby opracowywać materiały do Savage Worlds zgodnie z przyjętymi przez wydawnictwo zasadami edytorskimi.

Zwiedzajmy Zhonglung

Na stronie Wolsungeria.pl zamieszczono opis miasta Zhonglung! To miasto to prawdziwy klejnot Dalekiego Wschodu.

 • RPG
 • Jok dodał
 • 16 mar 2011, 06:43

Pierwsze próbki „Almanachu Nadzwyczajnego”

Wydawnictwo Kuźnia Gier udostępniło próbkę „Almanachu Nadzwyczajnego” – najnowszego dodatku do gry fabularnej „Wolsung: Magia Wieku Pary”. Na dwóch stronach w formacie PDF, możecie zapoznać się z trzema przykładowymi wariantami głównych ras.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 20 lut 2019, 11:05 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka