• WIADOMOŚCI – RPG

Wyniki głosowania wyd. Galmadrin

Na stronie nowego wydawnictwa Galmadrin pojawiły się wyniki głosowania na najbardziej oczekiwaną polską grę tego roku. Zwyciężyła szósta edycja Zew Cthulhu, zyskując ponad 20% głosów. Galmadrin zapowiada, że do 14 marca zostanie ogłoszony wstępny plan wydawniczy, uwzględniający wyniki ankiet.

Savage Worlds Kurier

Wydawnictwo Gramel na swojej stronie umieściło kolejny odcinek Savage Worlds Kuriera. Tym razem informuje on o nowych gadżetach do edycji limitowanej Nemezis (zakładce i komplecie fuksów), a także rozpoczęciu głosowania na dwójkę finalistów konkursu Światotoworzenia.

Serwis dla fanów Wolsunga

Ruszył serwis Wolsungeria.pl, który pod patronatem Kuźni Gier publikował będzie materiały dla wolsungowych graczy i Mistrzów Gry, przygotowywane przez autorów oficjalnych dodatków. Teksty będą zamieszczane na stronie w każdy wtorek wieczorem.

Premiera Nemezis na Coolkonie

Na Coolkonie odbędzie się premiera najnowszego świata Savage Worlds – Nemezis. Podczas prezentacji będzie można zapoznać się z podręcznikiem i posłuchać szefa Wydawnictwa Gramel, Piotra 'Ramela' Korysia, który przedstawi świat Nemezis i odpowie na pytania uczestników.

Nowy wydawca podręczników

Na rynku pojawiło się nowe wydawnictwo Galmadrin, które docelowo ma specjalizować się w wydawaniu polskojęzycznych edycji podręczników do gier fabularnych. Na stronie wydawcy widnieje informacja, iż planuje wprowadzić na rynek "kilka spośród najbardziej uznanych na świecie systemów".

Filmowa prezentacja InSpectres

Na stronie InSpectres pojawił się film (w dwóch częściach), w którym zaprezentowano grę InSpectres. Łącznietrwa on 16 minut i można się z niego dowiedzieć o świecie gry, o jej mechanice oraz szczególnych twistach w regułach. Do oglądania zapraszają występujący w filmie Neuro i Trzewik!

Rebel Times 39 w sieci

Dostępny jest już grudniowy numer magazynu Rebel Times. Miesięcznik jest dostępny bezpłatnie na stronie sklepu REBEL.pl. Tworzą go pasjonaci gier, a znajdują się w nim głównie recenzje gier i RPG. Magazyn jest przeznaczony dla osób, chcących dowiedzieć się czegoś więcej o nowo wydanych tytułach na polskim rynku.

Gwiezdny Pirat 35 w sieci

Na stronie Portalu ukazał się pierwszy ze świątecznych prezentów. Na pierwszy ogień poszedł najnowszy Gwiezdny Pirat, wydanie grudniowe. W numerze znajdują się konkursy, wywiady, recenzje oraz artykuły do gier Neuroshima, Monastyr, InSpectres, Cold City, Savage Worlds. Magazyn można ściągnąć z tego adresu.

Krew i Rdza 2 w druku

Najnowszy, siedemnasty dodatek do Neuroshimy trafił do druku. Na stronie produktu znaleźć można dokładne zapowiedzi zawartości dodatku w formacie PDF. Dodatkowo pojawiła się tam galeria prezentująca wybrane ilustracje z suplementu.

Krew i Rdza 2, nowy setting do Neuroshimy

Na stronie Krwi i rdzy 2 udostępniono dwustronicowy materiał w formacie PDF, który prezentuje pierwszą część najnowszego dodatku do Neuroshimy.

Neuroshima Gladiator

Do druku trafił kolejny dodatek do Neuroshimy RPG. Zgodnie ze złożoną fanom gry obietnicą, Wydawnictwo Portal przygotowało na grudzień dodruk dodatku Gladiator w edycji 1.5 (czyli z wprowadzonymi zmianami w mechanice gry).

Dodruk Krwi i Rdzy

W czwartek do sprzedaży trafił dodruk dodatku Krew i rdza do Neuroshimy RPG. Z tej okazji na stronie wydawnictwa Portal opublikowano obszerny opis zawartości suplementu oraz ośmiostronicowy plik PDF zawierający fragment opisu storylinii do NS oraz dwa szkice przygód do NS.

Graj Trikiem już wkrótce w sprzedaży

Graj Trikiem, najnowszy alamanach MG wydawnictwa Portal, w tym tygodniu trafi do sprzedaży. To trzeci tom mini cyklu rozpoczętego przez Graj z głową.

Gwiezdny Pirat 34 już dostępny

Na stronie wydawnictwa Portal pojawił się niedawno 34 numer czasopisma Gwiezdny Pirat. W obszernym, pięćdziesięciostronicowym magazynie znalazły się artykuły związane z grami Neuroshima, Monastyr, Cold City, Wolsung, Inspectres, a ponadto recenzje, relacje z konwentów, prezentacje najnowszej gry InSpectres i wiele innych materiałów.

InSpectres już w sprzedaży

InSpectres, gra fabularna, w której gracze wcielają się w role pracowników firmy, walczącej ze zjawiskami nadprzyrodzonymi, ruszyła do dystrybutora. Od poniedziałku gra powinna być dostępna w Rebelu, a w kolejnych dniach we wszystkich dobrych sklepach z grami.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 cze 2019, 14:41 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka