• WIADOMOŚCI – RPG

"Skrót do R`lyeh" gotowy - Portal ogłasza konkurs

Wydawnictwo Portal ogłosiło na swojej stronie internetowej, że zakończyły się właśnie prace nad kolejnym tomem Almanachu MG – już wkrótce w wasze ręce trafi "Skrót do R’lyeh" Miłosza Brzezińskiego, legendarny przewodnik po meandrach grozy i tajemnicy, almanach, który przed laty odcisnął się w pamięci wszystkich Mistrzów Gry lubujących się w sesjach horroru. W książce znalazło się trzynaście odcinków cyklu. Więcej o książce znajdziecie na stronie Skrótu.

Nowy dodatek do Wolsunga w druku

Wydawnictwo Kuźnia Gier poinformowało, że Lyonesse: Miasto, Mgła, Maszyna – drugi dodatek do systemu RPG Wolsung: Magia Wieku Pary trafił do druku. Premiera dodatku będzie miała miejsce na konwencie Avangarda (22-25 lipca br.) w Warszawie.

Start serii Kolekcja Dodatków Fanowskich

Neuromachia, pierwszy dodatek z Kolekcji Dodatków Fanowskich, trafił właśnie do drukarni. 100 stron materiałów dla fanów Neuroshimy w klasycznym formacie dodatków do NS! Przypomnijmy – Kolekcja Dodatków Fanowskich to inicjatywa, w ramach której Portal publikuje materiały przygotowane przez fanów Neuroshimy. Dodatki KDF są całkowicie bezpłatne, dostępne jako nagrody w konkursach i na konwentach.

Gwiezdny Pirat #32

Wydawnictwo Portal opublikowało kolejny numer Gwiezdnego Pirata – darmowego magazynu o grach fabularnych. W numerze czerwcowym znajdują się materiały do Neuroshimy, Monastyru, Wolsunga oraz Almanach MG, a także newsy i relacja z Grojkonu.

Darmowa przygoda z Operacji Wotan!

Wszystkich fanów Wolsunga, którzy jeszcze nie mieli okazji grać w kampanie Operacja Wotan, na pewno ucieszy fakt, że Kuźnia Gier udostępniła pierwszą przygodę z tej kampanii za darmo w PDF. Przygodę można pobrać stąd.

Materiały do "Cold City" do pobrania na stronie Wydawnictwa Portal

Wydawnictwo Portal z okazji niedawnej premiery nowego podręcznika Cold City udostępniło część materiałów dotyczących gry na swojej stronie. W plikach PDF możemy znaleźć między innymi spis treści, wprowadzenie, prezentację systemu, fragment jednego z rozdziałów oraz zapoznać się z kartą postaci.

Portal wyda InSpectres

Wydawnictwo Portal poinformowało, że podpisalisało umowę na wydanie polskiej edycji gry InSpectres Jareda Sorensena. Jest to gra fabularna, w której gracze tworzą firmę zajmującą się łapaniem duchów – dokładnie tak jak w świetnych filmach z serii Ghostbusters!

Wydawnictwo Portal pracuje nad nowym podręcznikiem.

Skrót do R’lyeh, autorstwa Miłosza Brzezińskiego, to propozycja dla mistrzów gry, którzy utrzymują swoje sesje w konwencji horroru.

Cold City w druku

Najnowsza gra Portalu, Cold City trafiła do druku. Jest to gra szpiegowska utrzymana w konwencji horroru, gracze wcielają się w role agentów służb specjalnych, których zadaniem jest tropienie pozostałości po nazistowskich eksperymentach z II wojny światowej.

Portal drukuje na prośbę fanów "Monastyru"

Nowatorska akcja wydawnictwa Portal „Druk na żądanie” zakończyła się sukcesem, i nie ma wątpliwości, że będzie nie raz powtórzona. Wczoraj zostało odebrane z drukarni 50 podręczników z przygodą do "Monastyru": Przeciw Pierwszemu Przykazaniu.

Ruszyła strona Monastyru 2.0

Wydawnictwo Portal uruchomiło stronę drugiej edycji Monastyru. Strona ma za zadanie przede wszystkim informować o postępie prac nad nowym podręcznikiem. Całym projektem opiekuje się Jacek "Darken" Gołębiowski.

Konkurs na Neuroshimowe ilustracje

Strona neuroshima.org i Wydawnictwo Portal ogłaszają konkurs na neuroshimowe ilustracje. Zadaniem uczestników jest sporządzenie jednej lub kilku ilustracji inspirowanych jednym lub kilkoma z następujących haseł: Nowy Jork; Łowcy Tornado; Ofiara maszyny; Kaznodzieja Nowej Ery; Strefa 51; Drapacz chmur. Do wygrania bon o wartości 70 zł na zakup produktów Portalu oraz pakiet gadżetów. Więcej informacji na stronie organizatora.

Premiera SWEPL przełożona

Jak poinformowało wydawnictwo gramel, premiera polskiej edycji Savage Worlds nastąpi dnia 23 kwietnia. Spowodowane jest to trudnościami osobistymi wydawcy, związanych z żałobą narodową.

Opublikowano scenariusze nadesłane na Quentina

Dnia 3 kwietnia na stronie Nagrody Quentina opublikowano wszystkie prace biorące udział w tegorocznej edycji. Zachęcamy do zapoznania się, bo to naprawdę dobre scenariusze.

Wiecznanoc (w Wielkanoc)!

Wydawnictwo GRAmel poinformowało o trwających pracach nad przygotowaniem drugiej edycji pierwszego settingu do Savage Worlds – legendarnej “Wiecznejnocy” (Evernight). Niedostępny od lat podręcznik z początkiem wakacji powróci w kolorze, uzupełniony o nowy materiał i przystosowany do reguł najnowszej edycji Savage Worlds. Co więcej, polscy gracze otrzymają go znacznie wcześniej niż ich amerykańscy koledzy, którzy na wznowienie Evernight niecierpliwie czekają już od lat.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 26 cze 2019, 21:28 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka