Wiadomości » Serial » "Gotham" na dvd od 20 listopada
"Gotham" na dvd od 20 listopada
Pierwszy sezon serialu "Gotham", nominowanego do dwóch nagród Emmy® to rozgrywająca się w uniwersum Batmana opowieść o dzieciństwie Bruce’a Wayne’a, młodości Jamesa Gordona oraz narodzinach najgroźniejszych przeciwników Mrocznego Rycerza. Polskim dystrybutorem jest Galapagos.

Dzięki sukcesom jakie odniosły w kinach superprodukcje o Batmanie w reżyserii Christophera Nolana, liczący sobie już ponad 70 lat Mroczny Rycerz przeżywa dziś szczyt swojej popularności. Serial „Gotham” opowiadający o jego młodości i pierwszym spotkaniu z przyszłym komisarzem Jamesem Gordonem jest jednym z owoców tego sukcesu. Pierwszy sezon nominowanej do dwóch nagród Emmy® produkcji zadebiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films już 20. listopada!

Kiedy niedoświadczony policjant James Gordon (Ben McKenzie) i jego partner Harvey Bullock (Donal Logue) rozpoczynali kolejny dzień swojej służby nie przypuszczali, że kilka godzin później staną się uczestnikami wydarzeń, które zmienią historię Gotham. Kiedy z rąk tajemniczego zabójcy giną Thomas (Grayson McCouch) i Martha Wayne'owie (Brette Taylor) do śledztwa w tej sprawie zostają przydzieleni Gordon i Bullock. James spotyka się z nastoletnim synem Wayne’ów – Brucem (David Mazouz), któremu przyrzeka, że znajdzie mordercę jego rodziców.

Śledztwo prowadzi policjantów do Carmine’a Falcone’a (John Doman) szefa najpotężniejszej rodziny mafijnej w Gotham, który rozkazuje Gordonowi zabicie niejakiego Oswalda Cobblepota (Robin Lord Taylor) – gangstera, który zdecydował się na współpracę z parą policjantów: Renee Montoyą (Victoria Cartagena) i Crispusem Allenem (Andrew Stewart-Jones). Gordon dopada Cobblepota, ale pozwala mu uciec fingując jego śmierć. Wina za zabójstwo Wayne’ów spada na Cobblepota, a Gordon i Bullock zostają lokalnymi bohaterami. Jednak James wie, że prawdziwym mordercą jest ktoś inny, o czym informuje Alfreda Pennywortha (Sean Pertwee) – lokaja rodziny Wayne’ów opiekującego się osieroconymBrucem.

Tymczasem na ulicach Gotham jest ktoś, kto być może zna odpowiedź na pytanie, kto zabił jego rodziców. Nastoletnia sierota Selina Kyle (Camren Bicondova) była tej feralnej nocy w zaułku, w którym zamordowano jednych z najbardziej wpływowych obywateli miasta. Czy policji uda się do niej dotrzeć zanim o jej istnieniu dowie się morderca?

Galapagos Films przedstawia wydanie DVD pierwszego sezonu serialu "Gotham" opowiadającego o młodości najważniejszych bohaterów komiksów DC Comics o przygodach Batmana. Twórcą nominowanej do dwóch nagród Emmy produkcji jest Bruno Heller, autor telewizyjnych przebojów "Rzym" i "Mentalista". W rolach Jamesa Gordona i Bruce’a Wayne'a wystąpili Ben McKenzie (serial "Życie na fali") i David Mazouz (serial "Touch"). Obok nich w „Gotham” zagrali również: Donal Logue jako Harvey Bullock (serial "Wikingowie"), Sean Pertwee jako Alfred Pennyworth ("Doomsday"), Robin Lord Taylor jako Oswald Cobblepot (serial "The Walking Dead: Żywe trupy"), Camren Bicondova jako Selina Kyle ("Battlefield America"), Cory Michael Smith jako Edward Nygma (serial "Olive Kitterdige"), Jada Pinkett Smith jako Fish Mooney ("Matrix. Rewolucje"), John Doman jako Carmine Falcone (serial "Prawdziwa historia rodu Borgiów") oraz zdobywca Złotego Globu Michael Chiklis jako kapitan Nathaniel Barnes (serial "Świat gliniarzy").

Ben McKenzie wcielający się w rolę Jamesa Gordona o serialu "Gotham":
− "Gotham" to opowieść o uczciwym człowieku. Ostatnim uczciwym człowieku w mieście, w którym każdy ma coś na sumieniu. James Gordon powraca do Gotham, które opuścił jako dziecko, po dwudziestu latachnieobecności. Wydaje mu się, że wciąż zna Gotham, jednak to miasto i jego mieszkańcy wielokrotnie wystawią na próbę jego uczciwość. Nie jest antybohaterem. Jest prawdziwym bohaterem zmuszanym od czasu do czasu do pójścia na kompromis.


Bruno Heller, twórca produkcji:
W tym serialu nic nie jest oczywiste. To nie jest opowieść o Batmanie jakie znamy z lat 50. i 60., gdzie bohaterowie byli albo dobrzy albo źli. Tutaj wszyscy żyją i działają w szarej strefie. Wciąż balansują na granicy, którą bardzo łatwo przekroczyć.


David Mazouz, czyli serialowy Bruce Wayne:
"Gotham" to opowieść nie tylko o Jamesie Gordonie, ale również o dzieciństwie Bruce’a Wayne’a, który wiele lat później jako Batman wypowiedział wojnę przestępczości w mieście. W chwili kiedy zginęli jego rodzice Bruce zmienił się nieodwracalnie. Z rozpieszczonego jedynaka stał się mrocznym i zdeterminowanym nastolatkiem z ogromną wolą walki. 10-15 lat ten nastolatek stanie się Batmanem.


Pierwsze informacje o serialu "Gotham" pojawiły się na początku 2014 roku. Jednak telewizja FOX zapowiedziała realizację pierwszego sezonu produkcji dopiero we wrześniu tego samego roku. Prace na planie serialu rozpoczęły się w marcu 2015 roku, a zdjęcia w całości były zrealizowane w Nowym Jorku.

Jako pierwsi serial zobaczyli widzowie w Australii, Kanadzie i Wielkiej Brytanii, gdzie premierowe odcinki pierwszego sezonu "Gotham" zgromadziły przed telewizorami kolejno 1,24 mln widzów, 3,38 mln widzów oraz 3,20 mln widzów.

Produkcja została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków. David Hinckley na łamach dziennika "New York Daily Movies" pisał, że serial ogląda się tak dobrze jak film kinowy, a Matt Brennan w "Indiewire" nazwał dzieło Bruno Hellera idealną odtrutką na wymęczone superprodukcje super-bohaterskie.

++Entuzjastyczne przyjęcie przez fanów jak również ciepłe opinie krytyków spowodowały, że szefowie telewizji FOX podjęli decyzję o realizacji następnego sezonu „Gotham”. Pierwszy odcinek drugiej serii telewizyjnego cyklu swoją światową premierę miał 21. września 2015 roku.

Sześciopłytowe wydanie dvd zawiera także wyjątkowe dodatki specjalne, zatytułowane: "Powstanie Gotham", "Gotham: kreowanie fikcyjnego świata", "Gra Cobblepota", "Gotham: wskrzeszenie legendy DC Comics na Comic-Con 2014", Flash, Constantine i Arrow - przedstawienie Nowych Postaci", "Profile bohaterów", "Gagi" i "Sceny niewykorzystane".

Adrian_Warwas – 18 lis 2015, 09:42
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 27 cze 2019, 05:40 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka