• WIADOMOŚCI – Wydarzenia

Transport na Toporiadę

Informujemy, że w niżej podanych porach (w rozwinięciu wiadomości) samochód Toporiadowy będzie odbierał uczestników konwentu z dworca PKS w Inowłodzu. Jednocześnie zawiadamiamy, że nie będzie w tym roku busa odbierającego uczestników z dworca PKP w Tomaszowie Mazowieckim.

Cyber Falkon 2010: zgłoś swój punkt programu!

Z przyjemnością informujemy, że organizatorzy uruchomili na stronie konwentu formularz zgłoszeniowy, przez który już teraz możecie zgłaszać swoje propozycje punktów programu, jakie chcielibyście przeprowadzić na tegorocznym Falkonie.

Filmowa zapowiedź Toporiady!

Jak zwykle spóźniona! Jak zwykle genialna! Przedstawiamy Wam filmową zapowiedź Toporiady autorstwa Wojciecha "Prozaca" Anuszczyka. Do obejrzenia pod adresem http://topory.org/filmy,33,toporiada-2010,6.

Informacje o LARPie i obozach tematycznych

Tegoroczną Toporiadę ubarwią liczne obozy tematyczne. Zaczęło się dwa lata temu od Orków, rok później dołączył obóz post-apokaliptyczny, teraz jest aż siedem obozów. Obok wspomnianych wcześniej pojawią się również: Elfi, Piracki, Braci Herbowej Ziemi Rawskiej, Cthulhu i Goblinów. Warto zapoznać się z ich zapowiedziami, a przede wszystkim z atrakcjami jakie przygotowały ponieważ niektóre z nich nie mogły być uwzględnione w siatce programowej.

Pierwsi Goście Falkonu 2010

Możemy się z Wami podzielić pierwszymi informacjami dotyczącymi gości, jacy zawitają na Cyber Falkon 2010. Lista już jest imponująca, a organizatorzy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Cyber Falkon 2010 zaloguje się w dniach 11 – 14 listopada w Lublinie.

Goście Toporiady!

Na stronie konwentu pojawiła się informacja o gościach, których będzie można spotkać. W tym roku są to: Jacek Komuda, Michał Mochocki, Marcin Baryłka, Tomasz Wolski i Artur Machlowski. Zapraszamy do zapoznania się z ich biogramami.

XVI Festiwal Słowian i Wikingów

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVI Festiwalu Słowian i Wikingów, który rozpoczyna się dzisiaj w skansenie w Wolinie i potrwa do niedzieli. Podczas imprezy pisarka Elżbieta Cherezińska będzie podpisywała swoje książki.

Atrakcje i program Kreskonu

Przypominamy o tym, że piątek to dzień, w którym zaczyna się Kreskon. Konwent objęty jest patronatem Bestiariusza. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału! Program konwentu znajdziecie na jego stronie.

Nawikon pod patronatem Bestiariusza

Zapraszamy czytelników naszej strony na czwartą edycję Ogólnopolskiego Konwentu Fantastyki "Nawikon" 2010, objętego właśnie patronatem naszego serwisu. Impreza odbędzie się w dniach 8-10 października tego roku w Rzeszowie w SP nr.16 przy ul. Bohaterów 1. Akredytacja na konwent wynosi 20 zł.

"Złote Topory" już po raz piąty na Toporiadzie

W czasie konwentu zostanie przeprowadzony konkurs na najlepszego Mistrza Gry i Gracza! Będzie to już V edycja konkursu "Złote Topory". Poza tymi dwoma kategoriami organizatorzy wybiorą również najlepszego początkującego gracza.

Cosplay na ZSzeFie!

Kochani, mroczni bracia wciągnięci, bez pamięci, przez odmęty ludzkiej wyobraźni zwanej fantastyką; i Wy – szaleni, wielkoocy miłośnicy mangi i anime! W tym roku ZSZeF ma dla Was coś specjalnego. Podczas konwentu odbędzie się konkurs COSPLAY’owy z nagrodami dla najlepszych.

Pierwsze atrakcje na ZSzeFie

Na stronie Zamojskich Spotkań z Fantastyką pojawiły się pierwsze konwentowe atrakcje. Na pierwszy rzut oka widać, że nikt w Zamościu nie będzie się nudził. Przez czas trwania konwentu, pośród różnorakich prelekcji i pokazów będzie dostępne studio tatuażu. Wszyscy chętni dostaną możliwość wygrawerowania sobie czegoś na ciele, czy to na stałe, czy na kilka dni.

Ostateczny program i opłata za wstęp na Toporiadę

Pod tym adresem http://topory.org/program,58 znajdziecie ostateczną wersję programu Toporiady 2010. Są tu cztery równoległe ścieżki programowe: prelekcje, konkursy, punkty obozowe-pokazy i inne. Jak się jednak przekonacie, organizatorzy nie potraktowali tych podziałów zbyt sztywno. Więcej w rozwinięciu wiadomości.

Konkurs Literacki

Toporiada jest dla Ciebie szczególnym przeżyciem? Masz z nią związanych wiele ciekawych przygód? Opisz to! Wykaż się! Tak wiele wspaniałych chwil na pewno znajdzie ujście w literaturze! Nie krępuj się. Tematów zabraknąć nie powinno. Pamiętaj: „Toporiada jest królową konwentów”, więc uczcijmy jej wyjątkowość na piśmie.

Konkurs na opowiadanie

Jeśli lubicie pisać opowiadania, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Wasz tekst może trafić na łamy informatora Zamojskich Spotkań z Fantastyką. Wystarczy zapoznać się z regulaminem konkursu dostępnym na stronie konwentu.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 25 maja 2019, 10:25 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka