Wiadomości » Wydarzenia » Warsaw ComicCon już niebawem!
Warsaw ComicCon już niebawem!
Już 1 czerwca odbędzie się Warsaw ComicCon – pierwszy tego typu festiwal w Polsce, znany na całym świecie. Po San Diego, Paryżu, Londynie czy Berlinie przyszedł czas na Warszawę!

Warsaw ComicCon to wielkie targi fantastyki i popkultury, odbywające się w Ptak Warsaw Expo w dniach 1-4 czerwca. Wydarzenie te tworzone jest z myślą o wszystkich fanach popkultury, wielbicielach komiksów, książek, seriali, filmów i gier. Oto atrakcje, które dla Was przygotowali organizatorzy:

Strefa Gwiazd
Jedna z pierwszych w Polsce, a na pewno największa, strefa gwiazd, w której pojawią się aktorzy z seriali takich jak Gra o tron czy Wikingowie. To niepowtarzalna okazja, żeby spotkać się oko w oko z ulubionym aktorem lub aktorką, zadać pytanie i porozmawiać na dowolny temat. W specjalnie przygotowanej strefie uczestnicy będą mieli możliwość zdobycia autografów i zrobienia sobie zdjęć z gwiazdami. Całość odbędzie się w kameralnej i przyjaznej atmosferze.

++


Festiwal Cosplay
Cosplay polega na przebraniu się za konkretną postać z gry, serialu, komiksu czy książki. Cosplay to nie tylko noszenie perfekcyjnie wykonanego kostiumu, ale też odgrywanie scenek, by jak najwierniej odwzorować zachowanie postaci. Dla publiczności jest to niezwykle widowiskowy show. Szczególnie w tak bogatej oprawie, jaką przygotowujemy – na naszym wydarzeniu spotkacie najbardziej znanych cosplayerów z Polski i Europy! To będzie wspaniała okazja, by ich poznać, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie oraz porozmawiać o tej niezwykłej pasji.

Strefa Gry o Tron
Gra o Tron to dziś jeden z najpopularniejszych seriali na świecie. Jego sukces obudził w wielu zainteresowanie sagą fantasy. Świat Pieśni lodu i ognia jest dziś równie znany, co Śródziemie. Odpowiadając na tę popularność, przygotowujemy dla was strefę GoT.

++


Wikingowie
Wikingowie to motyw od zawsze popularny w popkulturze. Kojarzą się nam z dzikim męstwem, szaloną odwagą i wojownikami, których bał się każdy, kto stanął na ich drodze. Dziś, dzięki serialowi, powracają do naszej świadomości.
Imponujący obóz brodatych wikingów – ludzi z bractwa rycerskiego odtwarzającego czasy wczesnego średniowiecza. Obóz składać się będzie z szeregu namiotów wikińskich, ludzi w historycznych strojach, uzbrojonych w historyczną broń i zbroje. W tym obozie poza turniejem łuczniczym, będzie można się dowiedzieć, jak żyli ludzie w tych czasach, jakimi rzemiosłami się zajmowali, posłuchać sag i historii.

Rzuć kostką
Lubisz gry planszowe? Nigdy nie grałeś, ale chciałbyś spróbować? Będzie ku temu wspaniała okazja! Rzuć kostką i wejdź w świat gier bez prądu. Uczestnicy w miłej atmosferze będą mogli wspólnie zagrać zarówno w najnowsze, jak i w klasyczne gry. Prezentacje, pokazy i testy przybliżą najnowsze projekty związane z grami i dadzą szansę, by pograć przedpremierowo. Odbędą się też liczne turnieje i konkursy z nagrodami, w których uczestniczyć może każdy chętny.

++


LEGO – Zbudujmy to!
Uwielbiasz składać konstrukcje z klocków lego? Chcesz zobaczyć, jakie niesamowite rzeczy można z nich stworzyć? Na Comic Con to pokażemy! Nasz partner, Stowarzyszenie „Zbudujmy to!”, jest zrzeszeniem fanów klocków LEGO, propagującym hobby polegające na twórczym spędzaniu wolnego czasu przy konstruowaniu z klocków LEGO budynków, budowli, urządzeń, pojazdów, postaci i wielu innych konstrukcji, a także rozpowszechnianiu tego rodzaju hobby. Atrakcja przeznaczona jest dla odwiedzających w każdym wieku. Nie ma żadnych ograniczeń!

Comic Con Kids
Comic Con otwarty także dla dzieci. Organizatorzy chcą, by na wydarzeniu dzieci mogły bawić się równie dobrze, jak dorośli, a także by dorośli mogli zostawić swoje dzieci pod profesjonalną opieką i w pełni korzystać z innych atrakcji. Dzieci otrzymają pełną i profesjonalną opiekę pedagogów i opiekunów oraz liczne atrakcje, które przykują ich uwagę.

++


Moc atrakcji
Comic Con to nie tylko spotkania, prelekcje, panele czy wystawy. Cała impreza będzie dla każdego aktywną atrakcją! Spodziewaj się niespodziewanego i wiedz, że atrakcje czają się wszędzie! Bądź gotów na scenki rodzajowe odgrywane wśród publiczności. U nas możesz zostać napadnięty przez wampirzych renegatów, ale spokojnie – superbohaterowie wystąpią w twojej obronie! Postacie z ulubionych filmów, seriali i książek będą cały czas pojawiać się na terenie imprezy! Bądź czujny i (nie) daj się zaskoczyć.Pomóż nam pomagać!
Comic Con to zabawa i rozrywka, ale nie tylko. Otóż w tegorocznej edycji pojawi się fundacja DKMS, która od wielu lat w wielu państwach świata pomaga chorym. Budując bazę danych dawców szpiku, pomagają chorym na białaczkę. Jednak żeby dalej mogli pomagać, konieczne jest, by baza potencjalnych dawców rosła i rosła. Odwiedź stoisko fundacji DKMS i zarejestruj się jako dawca krwi. To nie boli!

Aleja Nauki
Naukę można i powinno się przedstawiać prosto i atrakcyjnie. Wiemy, jak popularne są dziś blogi popularnonaukowe, dlatego na Warsaw Comic Con pojawią się wszelkiego rodzaju blogerzy i naukowcy. Poznacie ciekawostki naukowe, zostaną obalone mity i dowiecie się, co w trawie piszczy!

Nie zapominajcie śledzić całe wydarzenie na stronie internetowej, jak również profilu na fb. Znajdziecie tam wszystkie informacje!
Dawid 'Aryn26' Wronka – 23 kwi 2017, 19:46
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 lip 2018, 23:42 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka