Wiadomości » Wydarzenia » Zakon Czarnych Mnichów na Pyrkonie – relacja ze spotkania z wydawnictwem Black Monk.
Zakon Czarnych Mnichów na Pyrkonie – relacja ze spotkania z wydawnictwem Black Monk.
Od tegorocznego Pyrkonu mija właśnie tydzień. Wrażenia z konwentu przywieźliśmy różne – niestety nie tylko pozytywne. Pogoda w Poznaniu nie rozpieszczała, ceny biletów sprawiły, że część znajomych zrezygnowała z przyjazdu, a i ciekawych cosplayów było jakoś mniej niż w poprzednich latach. Jak zwykle nie zawiodła nas kraina wystawców, gdzie każdemu udało się znaleźć coś dla siebie (oszczędzanie zdecydowanie nie jest naszą mocną stroną). Zostaliśmy również zaproszenie na spotkanie ze sponsorem games roomu – wydawnictwem Black Monk.

++

Były to dla nas jedne z ciekawszych chwil, jakie spędziliśmy na festiwalu. Przedstawiciele wydawnictwa opowiedzieli nam o historii „Munchkina” w Polsce oraz w Stanach Zjednoczonych. Następnie zgromadzeni w strefie B2B mogli posłuchać o tym, jak wygląda rynek gier planszowych w USA i w jaki sposób sprzedaje się tam planszówki. Część z prezentowanych faktów była nam znana, zaś inne stanowiły dla nas prawdziwą ciekawostkę. Właściciele wydawnictwa podzielili się z zebranymi swoimi spostrzeżeniami, poradami oraz przestrogami, a wszystko po to, aby pomóc rozwinąć im swoje planszówkowe biznesy. Równie zajmujący był wykład Bartosza Langi, który opowiedział trochę o grywalizacji w marketingu. I pewnie niektórych ten temat nawet by nie zainteresował, ale my jako miłośnicy „gier bez prądu” połknęliśmy haczyk i słuchaliśmy w skupieniu.

++

Naszym zdaniem najlepszą częścią spotkania była prezentacja nowości wydawniczych tj. „Munchin Panic”, „Munchkin Steampunk”, „Super Munchkin” oraz „Rosyjska Ruletka”. Wszystkie gry zostały przez nas wielokrotnie przetestowane, także w niedalekiej przyszłości możecie spodziewać się recenzji ;) Już teraz gorąco polecamy „Rosyjską Ruletkę”, która jest świetną grą imprezową. Sami się zdziwiliśmy, że z pozoru zwykła karcianką potrafi być aż tak emocjonująca. Zresztą Ci, co grali mogą potwierdzić.

++

Black Monk pochwaliło się również swoimi planami na przyszłość. W okolicach Świąt możemy spodziewać się kolejnej odsłony „Munchkina” – tym razem w klimacie baśni braci Grimm. Na początku następnego roku fani kultowej karcianki będą mogli zaopatrzyć się w grę „Munchkin Bites!”. Poza tym czekają na nas kolejne odsłony „Fluxxa”, gra „Loonacy” z ilustracjami polskiego autora oraz seria karcianek „Pairs”. Wspominaliśmy już o następnym dodatku do „iGrania z GRUZEM”? Osobiście najbardziej nie możemy doczekać się westernowego „Munchkina” oraz „Glooma”. Zwłaszcza ten ostatni tytuł przykuł naszą uwagę. Jest to prosta gra karciana, która polega na tym, aby unieszczęśliwić swoją rodzinę i doprowadzić ją tym samym do śmierci. Brzmi ciekawie, prawda? Zabawa jest tym lepsza, że celem naszych przeciwników jest poprawienie nastrojów naszej familii i doprowadzenie swoich rodów do jak największej depresji.

Mamy nadzieję, że nie tylko my bawiliśmy się dobrze na Pyrkonie. Już nie możemy doczekać się przyszłorocznej edycji, a na razie liczymy na to, że w najbliższym czasie pogoda będzie dla nas nieco łaskawsza. Zdecydowanie umiliłoby to czas oczekiwania na zbliżające się premiery.

Sandra i Tomek
LarysaReisner – 5 maja 2017, 19:17
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2018 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 24 cze 2018, 23:41 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka