• WIADOMOŚCI – Wydarzenia

Program Pyrkonu już na dostępny!

Pod koniec marca czuć w powietrzu nie tylko wiosnę, ale także emocje związane ze zbliżającym się Festiwalem Fantastyki Pyrkon. 3 dni festiwalu będą od rana do wieczora wypełnione atrakcyjnym programem, który organizatorzy właśnie udostępnili na stronie. Dla wygody uczestników udostępniona będzie również PyrApka – pozwalająca nie tylko przeglądać program, ale także ułożyć własną tabelę z interesującymi uczestnika atrakcjami.

Patronat nad Mochikonem!

Organizatorzy Tsuru Japan Festival nie zostawiają nas tylko z jednym konwentem. W tym roku będziemy mogli zobaczyć się z nimi dwa razy!

Pyrkon - Poznańskie Święto Fantastyki coraz bliżej!

Jak co roku Pyrkon odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dla wygody uczestników już teraz na stronie internetowej zostały umieszczone mapki, które pomogą w poruszaniu się po terenie Festiwalu. Zaznaczona jest na nich lokalizacja dostępnych na imprezie atrakcji, wejść oraz punktów, które mogą okazać się przydatne dla uczestników.

IEM naszymi oczami!

Dzisiaj mamy wam zaszczyt zaprezentować krótkie video z tegorocznej imprezy Intel Extreme Masters! Miłego seansu!

Aishiteru - Cosplay Music Video

Zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z cyklu COSPLAY MUSIC VIDEO!

https://youtu.be/Nu3X1NWDQQk

Aishiteru - Konkurs Cosplay

Zapraszamy do obejrzenia konkursu cosplay z konwentu Aishiteru!
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... tpFsjZNSTO

Twierdza i Cytadela powracają do łask!

Dawno, dawno temu pojawiły się na świecie dwie siostry Twierdza i Cytadela. Los rzucił je w różne strony świata. Jedna zamieszkała w krainie wielkich jezior, druga zaś osiedliła się tuż obok stolicy. Jednak kiedy minął ich okres świetności, ludzie o nich zapomnieli. Z dnia na dzień zaczęły blednąć, rozpadać się na części i odpływać w niepamięć...

Zapraszamy na Bydgoski Konwent Multifandomowy Bykon!

Druga edycja konwentu odbędzie się w dniach 4-5 marca 2017r. w Zespole Szkół Medycznych w Bydgoszczy. Ze względu na duże zainteresowanie w ubiegłym roku, jego formuła została zmieniona z 24-godzinnej na dwudniową. Na Bykonie będzie można odwiedzić bloki tematyczne dotyczące kultury azjatyckiej, mangi i anime, fantastyki, science-fiction, popkultury, postapokaliptyki oraz My Little Pony. Do dyspozycji uczestników będzie także: sala gier planszowych, sala gier konsolowych, sale z LARP-ami oraz RPG, sale z grami rytmicznymi i Art Room.

Pyrkon 2017 nadchodzi!

Ostatnie odliczanie do fantastycznej imprezy rozpoczęte!

Czwarta edycja Ućkonu już w przyszłym miesiącu!

Ućkon 4 Shokugeki Edition jest kolejną już edycją flagowego konwentu Łódzkiej Grupy Tanzaku, znanego łódzkiemu - i nie tylko - środowisku sympatyków kultury japońskiej. Tym razem motywem przewodnim będzie szeroko pojmowana gastronomia. Wszystkich miłośników wprawiających w ruch kubki smakowe zapachów, rewolucji ociekających mięsnym sosem i pojedynków na drewniane łyżki i wałki - jednym słowem dobrego jedzenia - Tanzaku gorąco zaprasza na Ućkon 4 Shokugeki Edition. Odbędzie się on w dniach 18-19 marca 2017 w Gimnazjum nr 43 im. Karla Dedeciusa przy ulicy Powszechnej 15 w Łodzi.

Fantasmagoria już niebawem!

Sześć sal tematycznych, kilkadziesiąt prelekcji i konkursów, szereg wydarzeń towarzyszących, czterech niezwykłych gości i kilkaset godzin ciekawego programu – tak w skrócie można nakreślić zarys zbliżającego się VIII Konwentu Fantastyki Fantasmagoria, który ten odbędzie się 17-19 lutego w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie.

W dobrym kierunku – Relacja z konwentu Ruda Mithrilu "W kopalniach Morii"

W telegraficznym skrócie – pierwsza edycja Rudy Mithrilu była umiarkowanie poprawnym, kameralnym konwentem, z dużymi ambicjami, na który nikt właściwie nie przyszedł. Ludzie się rozmyli po trzech budynkach przygotowanych pod imprezę, brakowało gości i też występowały potknięcia organizacji. Po kuble zimnej wody na głowę, ekipa z Rudy Śląskiej wyciągnęła lekcje z pierwszej edycji i przemyślała co można poprawić. Naniesione zmiany poprawiły jakość imprezy, jednak jak bardzo?

Obrazek

Fani "Doctora Who" łączcie się! Nadchodzi druga edycja Whomanikon!

Whomanikon to jedyne w naszym kraju wydarzenie w całości poświęcone kultowemu brytyjskiemu serialowi science fiction, który od 1963 roku łączy ludzi w miłości do podróży przez czas i przestrzeń. Wielbiciele Doktora wiedzą, że życie bez odrobiny szaleństwa jest życiem smutnym, a prawdziwa impreza zaczyna się dopiero, gdy ktoś przyniesie żelki. Przede wszystkim jednak potrafią docenić dobrą przygodę, zwłaszcza w gronie osób, które łączy wspólna pasja.

"Świdkon X: Włącz się w fantastykę" - już w przyszłym miesiącu!

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku i Klub Fantastyki „Obelisk” mają zaszczyt zaprosić, na dziesiątą edycję Świdkonu, który odbędzie się 24-26 marca 2017 w Centrum Kultury - MOK Świdnik.

II Konferencja demonologiczna tuż tuż!

Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji Uniwersytetu Jagiellońskiego i Koło Naukowe Porównawczych Studiów Cywilizacji zapraszają wszystkich, na drugą odsłonę Konferencji demonologicznej: Zbaw nas ode złego… Zwyczaje i akcesoria apotropaiczne w cywilizacjach świata, która odbędzie się 5-7 maja 2017 r. w Krakowie, w Instytucie Historii UJ (Collegium Witkowskiego) przy ul. Gołębia 13.

 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 17 cze 2019, 14:08 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka