Wiadomości » Wydarzenia » Old Town pod patronatem
Old Town pod patronatem
Konwent Old Town 2012 został objęty patronatem medialnym Bestiariusza. Konwent ma miejsce na terenie opuszczonego, poradzieckiego lotniska w Kluczewie (Stargard Szczeciński) w dniach 23-28 lipca 2012.

++

Data i czas trwania imprezy:
Konwent postapokaliptyczny OldTown 2012 odbywa się w dniach 23-28 lipca 2012. Składa się on z dwóch części: typowo konwentowej, pełnej prelekcji, konkursów, itp. oraz 2 doby LARPa.
Z programem konwentu można zapoznać się pod poniższym linkiem:
Program będzie dostępny w lipcu!
Podczas gry terenowej każdy gracz zobowiązany jest zapoznać się z jej zasadami:
Mechanika LARPa
Każdy uczestnik konwentu ma również obowiązek przestrzegać regulaminu imprezy:
Regulamin OldTown

Ograniczenie wiekowe:
Ze względu na warunki i charakter imprezy, do udziału w konwencie dopuszczone są jedynie osoby pełnoletnie (czyli takie, które w dniu przybycia na teren zlotu mają ukończone 18 lat - potwierdzone dokumentem tożsamości).

Miejsce zlotu:
Konwent ma miejsce na terenie opuszczonego, poradzieckiego lotniska w Kluczewie (Stargard Szczeciński), gdzie sieć zniszczonych budynków, bunkrów i umocnień jest zreorganizowana tak, aby odwzorować małe miasteczko gdzieś pośrodku pustkowi. Opis dotarcia na teren zlotu jest opisany w dziale Lokalizacja.

Warunki panujące na zlocie:
Warunki są czysto biwakowe. Oznacza to, że jedyne co zapewniają organizatorzy to podstawowe zaplecze sanitarne (kabiny WC oraz dosyć ograniczona ilość wody) oraz miejsce na rozbicie namiotu. Nocleg oraz wyżywienie każdy zlotowicz musi sobie zapewnić we własnym zakresie. Brak bieżącej wody.
Nieopodal terenu zlotu przepływa strumyk, z którego można korzystać. W niedalekiej odległości znajduje się także jezioro Miedwie (ok. 40 minut pieszo, można dojechać samochodem).

Koszta akredytacji:
1. Koszt akredytacji umożliwiający uczestnictwo w całym, 5-dniowym zlocie wynosi 60zł. od osoby.
Opłata akredytacyjna jest jednorazowa i obejmuje cały czas trwania konwentu (bez wzgędu na to, na ile dni kto przyjeżdża).
2. Możliwa jest przedpłata na konto, do czego zachęcamy, gdyż ułatwia nam to załatwiać wiele spraw, a Wam pozwala nieco zaoszczędzić. W takim przypadku należy przelać 45zł. do dnia 20-go lipca.
Przelewy prosimy wykonywać na poniższe konto:
Ernest Warych
ul. Słowackiego 22b/12
73-110 Stargard
74 1240 3901 1111 0010 2839 1741
W tytule napisać: "Przedpłata OT- "
Po wysłaniu przedpłaty należy poinformować o tym organizatorów poprzez e-mail: kbprezes@gmail.com
3. Dla osób, które wspomagają nas własnym punktem programu przewidziano 10zł. zniżki.
4. Stałym bywalcom OldTown, czyli takim którzy byli na wszystkich edycjach konwentu (począwszy od roku 2005), przysługuje darmowe wejście. Takie osoby jednak powinny się zgłosić do któregoś z głównych koordynatorów OldTown jeszcze przed konwentem celem potwierdzenia i wpisania na odpowiednią listę.

Co zabrać na OldTown?
Poniżej przedstawiamy spis rzeczy, których zabranie powinien rozważyć każdy zlotowicz. Niektóre z nich są obowiązkowo WYMAGANE przez organizatorów, więc radzimy przeczytać dokładnie poniższy tekst.
1. Od KAŻDEGO uczestnika LARPa wymagane są:
- dokument tożsamości (dowód osobisty lub ew. paszport),
- kostium w stylu „postapokaliptycznym”,
- sprzęt ochronny oczu o wytrzymałości minimum 1J (okulary/gogle, nie dopuszczamy siatek),
- żółta kamizelka ostrzegawcza.
2. Ponadto:
- replika ASG nie jest konieczna i jest wręcz odradzana dla osób, których historia postaci nie argumentuje posiadania broni,
- w przypadku broni białej możliwe jest używanie tylko i wyłącznie odpowiednio zabezpieczonej broni otulinowej lub noży gumowych, których dopuszczenie do gry zależy od oceny podczas akredytacji,
- kulki - amunicja (6mm) podczas LARPa jest znacznie ograniczona i zapewniają ją organizatorzy. Podczas LARPa zabrania się korzystać z innej. Własną amunicję można zabrać również z myślą o strzelankach nie odbywających się w ramach LARPa.
3. Oprócz tego należy zabrać rzeczy na pozór oczywiste, choć może nie dla każdego:
- sprzęt biwakowy: karimaty, śpiwory, namioty w klimacie postapokaliptycznym, metalowe kubki do podgrzania wody na ognisku itp.
- jedzenie i wodę - najbliższy sklep sklep jest 40 minut drogi od miejsca zlotu dlatego radzimy zabrać możliwe dużo ze sobą, szczególnie na pierwszy dzień zlotu. Odradzamy branie żywności, która łatwo się psuje (np. mięso) ze względu na panujące upały. Najlepiej zaopatrzyć się w żywność puszkowaną. Dodatkowo zapewniamy podstawowe produkty żywnościowe w barze.


Obrazek


Klimatyczne namioty:
W zwiąku z tym, że centrum miasta musi zostać utrzymane w klimacie postapo, nie chcemy aby efekt ten psuły kolorowe i jaskrawe namioty turystyczne. Nalegamy więc do "uklimatycznienia" swoich namiotów. Takim "strojem" dla namiotu mogą być zwykłe pozszywane szmaty, kawałek starej płachty, czy ewentualnie choćby siatka maskująca. Zachęcamy do pomyślenia nad tym i przyczynienia się do tego, aby nasze miasteczko wyglądało jak najlepiej.
Ewentualnie jeśli ktoś nie jest w stanie zabrać ze sobą dodatkowych szmat na namiot, to istnieje szansa, że znajdzie coś porzuconego w okolicy.
Przemysław 'Jok' Grzesiak – 29 maja 2012, 14:08
KOMENTARZE
 • Konwenty
 • Fantasmagoria
 • Kawaii Time
 • Festiwal Fantastyki Cytadela
 • Sakurakon IV
 • Nyskon 2018
 • Magnificon EXPO
 • Dni Fantastyki 2018
 • Nejiro 9
 • Polcon 2018
 • NiuCon 2018
 • Zakonki 2018
 • Gildia Society
 • Ostatnie dyskusje na forum
 • Więcej
Współpraca
Artifex Mundi Bakumi Baniak Baniaka Cenega Fabryka Gier Historycznych FoxGames Galakta Gindie Armoryka
Granna Centrum gier Pegaz Phalanx Games Portal Games Przystań Gier Wydawnictwo REBEL.pl Techland ENEMEF
Fabryka Słów Videograf II Powergraph Hanami Telbit Biblioteka Akustyczna Synetia Zysk i S-ka Wydawnictwo Wydawnictwo Initium Wydawnictwo COMM Prószyński i S-ka
Wydawnictwo MAG Replika Skąpiec.pl Coś na progu Rebis Radio Banzai Artefakty Radio Aoi

Copyright © 2004-2019 Bestiariusz.pl. Wszelkie prawa do treści, grafiki oraz zdjęć dostępnych na stronie są zastrzeżone na rzecz Bestiariusz.pl lub odpowiednio na rzecz podmiotów, których materiały są udostępnianie na podstawie współpracy z Bestiariusz.pl.

Teraz jest 18 cze 2019, 06:06 — Strefa czasowa: UTC + 1
Engine: NERV 4.0 BETA
Warunki użytkowaniaPolityka prywatnościUsuń ciasteczka