Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Recenzja filmu „Kruk 3”

Trzecią częśc Kruka kupiłem niemal pół roku temu w jednym z supermarketów, w wielkim koszu z filmami za pięć złotych. Jako, że z okładki wywnioskowałem, że najprawdopodobniej jest to horror, albo przynajmniej produkcja horroropodobna, zakupiłem film, zważając przy tym także na niską cenę.

Niestety, „Kruk 3” został w moim odtwarzaczu DVD odtworzony po raz pierwszy ponad pół roku od daty kupna, i to z nudów, w nadziei, że ujrzę lekką typową dla horrorów z lat 90. tych sieczkę.
Fabuła zapowiada się nawet ciekawie – otóż, pewien człowiek został skazany na krzesło elektryczne za zabicie swojej dziewczyny. Jak już zdążyliśmy się do tego przyzwyczaić w innych filmach, i w tym policja popełniła fatalny w skutkach błąd – a może raczej spisek – ale nie będę zbytnio ujawniał fabuły, gdyż warto się o niej przekonać samemu. W każdym bądź razie egzekucja chłopaka została wykonana. Budzi się on jednak w kostatnicy jako Kruk. Obdarzony nadprzyrodzonymi mocami będzie szukać zemsty na zabójcy swej narzeczonej i skorumpowanych przedstawicielach władz, którzy posłali go na śmierć…

Tak jak się spodziewałem, „Kruk 3” to brutalna sieczka. Główny bohater przez niemal całe 100 minut trwania filmu ugania się za swoimi przeciwnikami, by potem ich zaszlachtować. W filmie tym nie zwraca się nawet specjalnej uwagi na grę aktorską – między innymi dlatego, że był nagrywany już dość dawno temu, a wiadomo, że z roku na rok styl robienia filmów poszczególnych gatunków drastycznie się zmienia. To, co swego czasu było hitem, obecnie jest shitem. „Kruk 3” mimo swej przeciętności potrafi zaciekawić widza i nie pozwolić mu odejść od ekranu przez pełne sto minut.

Podsumowując, „Kruk 3” to film przeciętny jak na dzisiejsze standardy, tak więc ocena jest taka a nie inna. Każdy kto szuka lekkiej nie zmuszającej do myslenia sieczki, lub jest zwolennikiem filmów, które lata świetności mają już za sobą, do oceny może dodać jedno oczko.

Tytuł: Kruk 3
Tytuł oryginału: The Crow: Salvation
Kraj: USA / Niemcy
Czas trwania: 102 min
Data premiery: 2001-02-09
Reżyseria: Bharat Nalluri
Obsada: Kirsten Dunst, Eric Mabius, Jodi Lyn O’Keefe, William Atherton

Ocena: 5/5

Dyskusja