Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Recenzja filmu „Oszukać przeznaczenie 2”

Druga część jednego z najlepszych thrillerów ostatnich lat zapowiadała się całkiem nieźle. Niestety, jak się okazało w kilka dni po premierze, krytycy ocenili film raczej negatywnie. W gruncie rzeczy jednak nie jest tak źle jak się mówi.

Akcja drugiej części ma miejsce dokładnie rok po wydarzeniach z pierwszej. Główna bohaterka, Kimberly, jadąc na wakacje wraz z grupką przyjaciół, doświadcza wizji, w której jej znajomi oraz wiele innych osób ginie w wielkim karambolu. Tylko niewielkiej grupie udaje się przeżyć. Wizja staje się rzeczywistością.

Jak się później okazuje, każda z osób, które przeżyły, miała coś wspólnego z ocalałymi bohaterami pierwszej części filmu. Od tej chwili celem bohaterów jest ni mniej ni więcej, Oszukać Przeznaczenie i uniknąć śmierci.

„Oszukać Przeznaczenie 2” obfituje w dość drastyczne sceny. Autorzy nie szczędzą nam rozlewu krwi, widoku poodcinanych kończyn i innych tego typu rzeczy. Niemniej jednak do miana prawdziwie brutalnego filmu, temu dziełu wiele brakuje.

Dialogi trzymają mizerny poziom. Twórcy z nieudanym skutkiem próbowali tchnąć w nie odrobinę humoru. I rzeczywiście, widz może się nieźle uśmiać, ale z głupoty bohaterów, a nie humoru twórców…
Gra aktorów oraz ich dobór są za to całkiem dobre. Prawdą jest, że niektórzy z nich nie są profesjonalistami, za to główni bohaterowie potrafią sprawnie odegrać dane im role.

Podsumowując, „Oszukać Przeznaczenie 2” jest filmem raczej średnim. Ogląda się go lekko i z polotem, jednak to nie wystarcza, by nazwać go filmem bardzo dobrym. „Oszukać Przeznaczenie 2” miało być horrorem i straszyć widzów, a przynajmniej trzymać w ich napięciu. Miało być, ale nie jest – polecam ten film tylko tym osobom, którym spodobała się pierwsza część, jako że druga odsłona sporo z niej czerpie i jest zrobiona na podobnych zasadach.

Tytuł: Oszukać Przeznaczenie 2
Tytuł oryginału: Final Destination 2
Kraj: USA
Czas trwania: 90 minut
Data premiery: 2003-05-09
Reżyseria: David R. Ellis
Obsada: A.J. Cook, Sarah Hattingh, Enid-Raye Adams, Lynda Boyd

Ocena: 6/5

Dyskusja