Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Recenzja filmu „Smakosz 2”

Muszę przyznać że”Smakosz 2″ jest to film standardowy i dość liniowy, ale można go obejrzeć z przyjaciółmi. Film odkręca się według dość znanego standardu amerykańskich horrorów – czyli coś wyrzyna szkolną młodzież. Ale od początku. Raz na 23 lata, na 23 dni wraca do żywych – Smakosz-przedwieczna istota, delektująca się ciałami ofiar które najbardziej się jej boją. Aby było śmieszniej, z ciał nie zjedzonych wykonuje sobie dość ciekawa broń. Aby już film utonął w standardach akcja zaczyna się w polu kukurydzy. Tytułowy Smakosz przypomina trochę Freddy’ego Krugera skrzyżowanego z Predatorem i to nie tylko dlatego że przebrany jest początkowo uderzająco podobny do krugerowskiego kapelusz. Jest także wyposażony w olbrzymie skrzydła które są także zabójczą Bronia i posiada fascynującą zdolność regeneracji tak więc nawet odcięcie głowy nie sprawi mu większych problemów – na to potrzebuje jednak czasu.

Wracając do wspomnianej już szkolnej młodzieży to jej rola w filmie nie ogranicza się tylko do krzyczenia i uciekania to wewnątrz grupy pojawiają się problemy natury rasowej. Jednakże gra młodych aktorów jest niedopracowana i ich reakcje aż biją sztucznością po oczach. Oczywiście w filmie nie brakuje śmiesznych scen – jak chodźmy moment kiedy potwór przykleja się do szyby autobusu oblizując ją i „puszczając oczko” do przerażonych uczniów. Aby dopełnić pewnej bezsensowności filmu jedna z głównych bohaterek – pomponiara o blond włosach zaczyna mieć wizje z których dowiaduje się całej prawdy na temat potwora oraz tego, że nie ma on żadnych wad poza ograniczonym czasem 23 dni aby nasycić swoje pragnienie. A już 22 dni minęły…czy uda się go powstrzymać?
Podsumowując: „Smakosz 2” jest filmem w którym łatwo domyślić się pewnych szczegółów w fabule, ale można go śmiało wypożyczyć na piątkowy wieczór z przyjaciółmi – chodźmy tylko po to aby pośmiać się z naiwności scenariusza. Jest to jednak film dla niezbyt wymagającego widza.

Minusy:
– gra aktorska
– przewidywalność scenariusza
– brak nowych pomysłów
Plusy:
– Charaktezacja Smakosza
– Odrobina czarnego humoru
– Dynamiczny rozwój akcji

Tytuł: Smakosz 2
Tytuł oryginału: Jeepers Creepers 2
Reżyseria: Victor Salva
Scenariusz: Victor Salva
Muzyka: Bennett Salvay
Data premiery: 2004-08-27 (Polska) , 2003-05-16 (Świat)
Czas trwania: 104 minuty
Kraj: USA
Aktorzy: Jonathan Breck, Josh Hammond, Marieh Delfino, Eric Nenninger, Billy Aaron Brown, Travis Schiffner

Ocena: 3/5

Dyskusja