Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Spiski, rakiety i przyjaciele – recenzja książki „Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek”

Felix, Net i Nika to troje nastolatków, którzy mają niesamowity talent do pakowania się w kłopoty. Gdziekolwiek by się nie znaleźli, choćby mieli mocne postanowienie noworoczne by nie zajmować się niczym podejrzanym – i tak przygoda ich dopadnie. W najnowszej części z serii, stworzonej przez Rafała Kosika, przyjaciele muszą uporać się z Orbitalnym Spiskiem.

Powieść otwiera zabawa sylwestrowa u Gilberta, którego tata jest nieco ekscentrycznym naukowcem. Historia zaczyna się niewinnie – od dziewczyn, narzekających na niską temperaturę, panującą w domu kolegi. Felix z Netem postanawiają podkręcić znajdujący się w piwnicy piec, licząc na to, że w ten sposób zrobi się choć trochę cieplej. Okazuje się jednak, że zamiast udrożnić kaloryfer, odpalają rakietę kosmiczną.

W konsekwencji niefortunnego zdarzenia przyjaciele zostają rzuceni w wir wydarzeń. Muszą rozwiązać zagadkę rakiety i wywinąć się od kłopotów. Całość utrzymana jest w humorystycznym tonie. Mimo to, intryga niewątpliwie potrafi zaciekawić, zwłaszcza młodszego czytelnika, do którego powieść jest kierowana. Bohaterowie, osadzeni w polskich realiach widzianych z przymrużeniem oka, potrafią wzbudzić sympatię i sprawiają, że z zainteresowaniem śledzi się ich dalsze losy.

Atutem książki jest niewątpliwie jakość wydania – ładna okładka, obiecująca fantastyczną intrygę, z kolorowym wnętrzem i drobnymi ilustracjami na początku każdego rozdziału, potrafią umilić czytanie. Całość tworzy znakomite wrażenie.

Podsumowując, „Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek” to pozycja godna polecenia wszystkim młodszym czytelnikom, którzy lubią wartką akcję i wyrazistych bohaterów. Ci nieco starsi także mogą odczuć radość z czytania dzięki humorystycznie poprowadzonej narracji. Powinno się spodobać wielbicielom przygód kultowego „Pana Samochodzika”.

Edyta, 10 lat:
„Autor opisuje bardzo dokładnie wszystkie sceny, więc można się wczuć w opisywane przygody. Lubię Felixa, Neta i Nikę, ponieważ pakują się w kłopoty z których potem nie mogą się wyplątać. Najbardziej podoba mi się Nika, która jest ładna, uczciwa i pomocna.

Najbardziej podobał mi się kawałek w którym Net i Nika idą do kina na romantyczny film (tak naprawdę był nudny). W tym czasie Felix szuka w lesie cyber szpaka, który podczas lotu spadł na ziemię. Chłopak znajduje ślady tajemniczego kolcobota, po których potem idzie…

Książka jest naprawdę dobrze napisana i mi się bardzo podobała!”

Tytuł: „Felix, Net i Nika oraz Orbitalny Spisek”
Autor: Rafał Kosik
Seria wydawnicza: Felix, Net i Nika
Wydawnictwo:Powergraph
Oprawa: Twarda
Data wydania: listopad 2008r.
Cena: 36,90 zł

Dziękujemy wydawnictwu Powergraph za udostępnienie darmowego egzemplarza do recenzji.

Dyskusja