Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Podręcznik zasypiania – recenzja komiksu „Garfield ABC kociej drzemkologii”

Oto on! Nasz ulubiony kocur. Tym razem pokaże jak zasypiać i nauczy wszystkiego o spaniu, drzemkach, budzeniu się i zasypianiu. Uchyli rąbka tajemnicy na temat tego, kiedy i gdzie można wykonywać te czynności. Da wskazówki jak robić to efektywnie i efektownie! Oto okazja, by poznać fascynujący świat wiecznie niewyspanego Garfielda. I niech Was intuicja nie zwiedzie. W czasie kursu na pewno nie zaśniecie. Ale bądźcie ostrożni. Pamiętajcie o tym, że nadmierne wykorzystywanie mięśni brzucha i twarzy może być przyczyną groźnych kontuzji.

Kocie skłonności do wylegiwania się i drzemania są powszechnie znane. Zwierzęta te uważa się za leniwe, nieprzydatne do niczego stworzenia. Garfield udowodni, że bycie kotem nie jest jednak takie proste jak się niektórym wydaje. Sen jest naprawdę męczącym zajęciem. Szczególnie wtedy, gdy nadopiekuńczy właściciel non stop nam w tym przeszkadza. Szwendający się wokół pies to także kłopot.
Kocur potrafi im się odpłacić w odpowiedni sposób. Cynicznie i złośliwie wykorzystuje każdą okazję, by ubarwić życie otaczającym go stworzeniom. A jeśli przeszkodzi mu się we śnie, potrafi być naprawdę wredny. Budzik już zdążył nabrać respektu – młotek to skuteczne narzędzie negocjacji. Tylko Pooky wydaje się rozumieć jak wymagające jest zadanie, którego Garfield się podjął.

Warunki w jakich kocurowi przyszło żyć, sprawiły, że stał się mistrzem w swoim fachu. Sen i sztukę zasypiania opanował w stopniu w jakim nie udało się to nikomu innemu. Gdyby nie wrodzone lenistwo z pewnością wygrywałby we wszystkich konkurencjach związanych z drzemaniem. Nikt nie śpi tak długo. Nikt nie śpi z takim wdziękiem. I na pewno nikt nie śpi z takim entuzjazmem ani nie czerpie z tego tyle radości. Wypada tylko stanąć w podziwie obok, tym bardziej, że sen Garfielda jest jak dzieło sztuki. W jego przypadku życie przespane nie jest zmarnowane. Warto więc sięgnąć po ten krótki podręcznik, wszak Garfield ma bardzo napięty grafik. Trzeba docenić to, że poświęcił nam trochę swego cennego czasu. Mógł go przecież wykorzystać na drzemkę.

Historyjki w zbiorku pochodzą z lat 1989-1999. Albumik, podobnie jak inne książeczki z serii ABC, nie jest zbyt długi. I to właściwie jest jedyny zarzut jaki można wobec niego wystosować. Ten drobny mankament nie wpływa jednak na ogólną ocenę, zwłaszcza, że i tak wraca się do niego wielokrotnie. W tym sensie również cena w stosunku do ilości stron i jakości wydania nie jest ani przesadnie wygórowana ani zbyt niska.
Fan Garfielda i tak kupi. Jeśli zaś przygody kota nie trafiają do Ciebie – „ABC Kociej Drzemkologii” możesz ominąć szerokim łukiem.

Ocena: 9/10

Tytuł polski: „Garfield ABC kociej drzemkologii”
Tytuł oryginalny: Garfield`s Guide To Cat Napping
Scenariusz: Jim Davis
Rysunek: Jim Davis
Wydawnictwo: Egmont
Ilość stron: 64
Data wydania: 2006
Cena: 19,90

Dyskusja