Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Recenzja gry „Gracz niedzielny #1: „Titan Quest””

Bycie niedzielnym graczem to żaden wstyd. Mimo komputeryzacji społeczeństwa nie każdy ma czas, by spędzać długie godziny przy komputerze, zdobywając najlepsze osiągnięcia i najwyższe poziomy. Brak kasy na premierowe gry to coś wręcz normalnego, jako że nie żyjemy w Utopii. A więc, to czego Ci potrzeba to niedroga gra, która zapewni zabawę w deszczowy weekend… Zapraszam do lektury!

Obrazek

„Titan Quest”

Cena: około 39,99 (czasem można znaleźć promocyjnie wraz z dodatkiem za podobną cenę)
Producent: Iron Lore
Rocznik: 2006

Na początek wspomnę, że gra, którą Wam przedstawię zebrała całkiem sporo złych opinii. Między innymi za to, że jest nudna czy nie wykorzystuje swego potencjału. Hack&slash to jednak hack&slash i trudno w tej kwestii wymyślić coś nowatorskiego. Gry tego typu kuszą nas dużym światem, ogromnym wyborem uzbrojenia, ciekawymi przeciwnikami i możliwością zabawy z przyjaciółmi. „Titan Questowi” niczego nie brakuje. Ciężko, by konkurował z klasyką jaką jest „Diablo 2” (3 jeszcze za czasów „TQ” nie było), a więc staje w szranki z piekielnie nudnym „Lokim” i topornym „Legend”. I bije je na głowę, ale czas na konkrety.

Jeśli jesteś:

    • miłośnikiem h’n’s,
    • nieznającym h’n’s, a chcącym go spróbować,
    • graczem niechcącym wikłać się w skomplikowaną fabułę, która przykuje do komputera na długie godziny,
    • graczem chcącym pograć z przyjaciółmi lub przez Internet,
    • miłośnikiem mitologii i historii sztuki 🙂

TA GRA JEST DLA CIEBIE.

Fabuła w „Titan Quest” jest, można powiedzieć, sprawą drugorzędną. Główny wątek prowadzi nas przez starożytne ziemie Grecji, Egiptu oraz Azji, opanowane przez hordy potworów. Zasypując bestie gradem czarów i poszukując skarbów zapominamy po co tak naprawdę idziemy, a podążamy tropem trzech potężnych duchów, Telkinów – które wykradają starożytne artefakty i pragną uwolnić niszczycielskiego tytana uwięzionego przez bogów – Tyfona.
Każda z krain oferuje nam klimatyczne lokacje pełne przeciwników, skarbów oraz mniejszych bossów. Na koniec czeka nas starcie z jednym z trzech Telkinów. Poziom trudności walk jest dość niski i nawet początkujący gracz powinien sobie poradzić. Dopiero po przejściu całej gry dostajemy możliwość zagrania na poziomie epickim i legendarnym, lecz także tam poziom trudności nie jest adekwatny do nazwy. Podsumowując, zabawa jest dobra dla starszych graczy w ramach relaksu, a nie sprawi problemów początkującym.

Grafika jest po prostu ładna. Bardziej realistyczna niż w innych tytułach wydanych w tym czasie, a i nie wyglądająca głupio na tle nowszych produkcji. Miłośnicy sztuki mogą wyłapać wiele smaczków umieszczonych w świecie – w końcu poruszamy się po prawdziwej Ziemi! I tak w Delfach widzimy posąg Woźnicy z Delf, a w Knossos poruszamy się między dobrze znanymi czerwonymi kolumnadami.
Oprócz tego każda z krain jest opatrzona dobrze dobraną muzyką, zawierającą motywy odpowiednio greckie, egipskie oraz azjatyckie.

Obrazek

To, co najbardziej cieszy w hack&slash to rozwój postaci i ubieranie jej w coraz to lepsze pancerze. „Titan Quest”, (podobnie jak inne gry z tego gatunku) oferuje kilka poziomów rzadkości przedmiotów, które wydzieramy z kufrów lub martwych ciał potworów. Każdy znajdzie coś dla siebie: szaty, pancerze, kostury, łuki, miecze, topory czy broń obuchową.
Z obfitością skarbów w parze idzie bogactwo umiejętności. Na odpowiednich poziomach mamy możliwość wyboru jednego z mistrzostw. Możemy posiadać jedno lub dwa mistrzostwa z 8 dostępnych, co razem daje nam aż 28 możliwych klas postaci! Znajdziemy tam zarówno zestawy zdolności bojowych (np. Wojna), magicznych (np. Ziemia) jak i przydatnych łotrzykom i łowcom (Łotrostwo oraz Łowy).

Podsumowując, w „Titan Quest” można grać bez końca. A to nie wszystko, bo mamy jeszcze dodatek wprowadzający możliwość posiadania artefaktu wzmacniającego umiejętności oraz oczywiście pozwalający zwiedzić nową krainę – Hades. Jeśli szukasz dobrej zabawy w niskiej cenie, pędź do sklepu i po powrocie zanurz się po uszy w mitach i magii.

Dyskusja