Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Premiery anime: jesień 2014

Jesień, to czas zbiorów i czas na przygotowywanie się do świąt. To okres zbierania liści, pielęgnacji swych ogrodów, częstszych opadów deszczu, a także coraz krótszych dni i zimnych nocy. Jesień tradycyjnie uważa się za pesymistyczną porę roku. Szaro, buro, zimno i ponuro – jakby na to nie spojrzeć, istny dramat. Jednakże ta aura pesymizmu, nie wpływa na fanów Anime.

W tym roku możemy obejrzeć produkcje, które idealnie przełamią smutek oraz brak chęci do działania. Dominującymi gatunkami w ponurym sezonie są komedia, akcja oraz fantasy. Oczywiście nie zabraknie także kilku dramatów czy horrorów, które idealnie będą komponować się z zimnymi wieczorami przy filiżance gorącej herbaty.

Poniżej przedstawiamy tytuły niektórych produkcji na ten sezon. Życzymy przyjemnej lektury.

Akatsuki no Yona
Gatunek: Akcja, Fantasy, Przygoda, Romans
Premiera : 7 października 2014

Historia opowiada o losach Yony, jedynej księżniczki królestwa Kouka, które wedle mitu zostało założone przez cztery smoki. Ma wszystko czego zapragnie, od wykwintnych potraw po drogie ubrania i biżuterię.
Niestety nic nie trwa wiecznie. Któregoś dnia dochodzi do zamachu stanu, podczas którego ginie ojciec Yony. Nasza bohaterka wraz ze swym osobistym strażnikiem – Son Hakiem, muszą uciekać z atakowanego pałacu. Wybierają się podróż, której celem jest zgromadzenie wystarczającej liczby sprzymierzeńców, po czym odzyskanie utraconej władzy nad królestwem.

Amagibrilliant Park
Gatunek: Komedia, Romans
Premiera: 6 października 2014

Seiya Kanie jest licealistą o nadzwyczajnym wyglądzie, intelekcie a także umiejętnościach sportowych. Pewnego dnia zostaje zaproszony przez uczennicę, która niedawno przeniosła się do jego klasy, do parku rozrywki o nazwie Cudowny Park Amagi. Gdy dociera na miejsce spotkań dowiaduje się, że jeśli w ciągu najbliższych dwóch tygodni parku nie odwiedzi 100 tysięcy klientów, obiekt zostanie na zawsze zamknięty. Niełatwe zadanie ściągnięcia tam tylu odwiedzających, zostaje powierzone właśnie Seiyi.

Cross Ange: Tenshi to Ryuu no Rondo
Gatunek: Akcja, Sci-fi
Premiera: 4 października 2014

“Mana” – tak nazywa się najnowsza technologia zarządzająca informacjami. System ten posiada magiczne właściwości, natomiast wszelkiego rodzaju przestępstwa, problemy cywilizacyjne, a także wojny zostały całkowicie zneutralizowane.
Angelise – cesarzowa Imperium Misurugi zostaje wyklęta przez społeczeństwo i dostaje miano „Norma”. Kobieta tracąc wszystko co posiadała udaje się na odizolowaną wyspę, gdzie spotyka tam swoje rówieśniczki, które także są „Normami”. Mieszkańcy tej wyspy pilotują humanoidami i za ich pomocą chronią ludzkość przed stworami z innego wymiaru. Tymi potworami są smoki.


Danna ga Nani o Itteiru ka Wakaranai Ken

Gatunek: Komedia
Premiera: 3 października 2014

Zwykła komedia małżeńska, ale czy na pewno? Z jednej strony mamy poważną i pracowitą żonę, zaś z drugiej męża mającego bzika na punkcie mangi i anime, czyli hardcorowego otaku. Pomimo swych różnic, para świetnie się dogaduje, lecz często dochodzi między nimi do śmiesznych wypadków.

Donten ni warau
Gatunek: Akcja, Historyczny
Premiera: 3 października 2014

Akcja rozgrywa się w Epoce Meiji (lata 1868-1912), kiedy rząd Japonii zakazał noszenia mieczy, zaś instytucja samurajów zaczynała powoli odchodzić w zapomnienie. Jednak nie wszystkim te nowe prawa się podobały, zaś przestępczość zaczęła rosnąć.
Aby rozwiązać ten problem kraj postanowił zamknąć wszystkich przestępców w więzieniu, które znajdowało się na wyspie. Można się tam było dostać jedynie drogą wodną. Anime opowiada o losach członków rodziny Kumo, którzy nadzorowali zaopatrzenie. Jednak czy aby na pewno, tylko się tym zajmowali?

Karen Senki
Gatunek: Akcja, Sci-fi
Premiera: 5 października 2014

Postapokaliptyczny świat, w którym maszyny rządzą światem. Anime opowiada o Karen, która prowadzi Grupę Oporu 11, walczącą aby pokonać tyranię robotów i odzyskać wolność dla ludzi. W tej produkcji otrzymamy odpowiedzi na pytania takie jak: Jaka jest różnica między myślącą maszyną, a człowiekiem?, Czym jest dusza? itp.

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
Gatunek: Akcja, Dramat, Horror, Psychologiczny, Sci-fi
Premiera: 8 października 2014

Shinichi Izumi mieszka ze swoją rodziną w spokojnej dzielnicy w Tokio. Pewnego wieczoru na Ziemię najeżdżają kosmici zwani Pasożytami – dostają się oni do mózgu przez ucho lub nos, po czym przejmują kontrolę nad żywicielem.
Na szczęście naszemu bohaterowi udaje się uniknąć ataku, gdyż uszy miał zasłonięte słuchawkami. Niestety kosmita widząc zaistniałą sytuację przejął prawą rękę bohatera. Po tym wydarzeniu powstały dwa organizmy, mające swoją własną osobowość w jednym ciele. Od tej pory zarówno człowiek jak i kosmita muszą ze sobą współpracować, aby ich tajemnica nie została odkryta.

Terra Formars
Gatunek: Akcja, Horror, Sci-fi
Premiera: 26 września 2014

Akcja toczy się w roku 2577 na Marsie. Na tej dziewiczej planecie ląduje pierwszy załogowy statek kosmiczny. Jednak zostaje on zaatakowany przez humaoidalne stwory. Cała załoga zostaje wybita, jednak w porę powiadamia o tym zdarzeniu dowództwo.
W odpowiedzi na Marsa przysłany zostaje oddział zmodyfikowanych genetycznie żołnierzy, mających powstrzymać najazd. Jednocześnie szuka antidotum na śmiertelną chorobę, która zagraża ich ojczystej planecie.

Ookami Shoujo to Kuro Ouji
Gatunek: Komedia, Romans
Premiera: 5 października 2014

Historia kręci się wokół 16-letniej Eriki Shinohary, która opowiada koleżanką o swoich podbojach miłosnych. Jednak tak naprawdę nigdy w życiu nie miała nawet chłopaka. Któregoś dnia do szkoły przenosi się pewien tajemniczy i przystojny jegomość. Na nieszczęście bohaterki okazuje się, że kilka dni wcześniej wmawiała koleżankom, że to właśnie jej chłopak.
Dziewczyna nie mając wyjścia kontaktuje się z nowym uczniem, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację. Chłopak zgadza się na maskaradę pod jednym warunkiem – Erika musi spełniać wszystkie jego zachcianki.

Magic Kaito 1412
Gatunek: Akcja, Komedia, Przygoda
Premiera: 4 października 2014

Kaito Kuroba jest przeciętnym nastolatkiem, mieszkającym z mało obecnym w domu ojcem, który jest magikiem. Rodzic głównego bohatera ginie jednak w tajemniczych okolicznościach. Gdy do tego dochodzi, Kaito poznaje całą prawdę o swym tacie. Okazuje się, że tak naprawdę był on kryminalistą na skalę międzynarodową, zaś za jego śmiercią stoi tajemnicza organizacja, której to wcześniej odmówił pomocy w odnalezieniu mistycznego artefaktu.
Kaito poprzysięga zemstę i podszywa się pod swego ojca, aby pokrzyżować plany złowieszczej organizacji.

Shirobako
Gatunek: Komedia
Premiera: 9 października 2014

„Shirobako” to białe pudełko, gdzie umieszcza się gotową taśmę filmową.
Historia opowiada o życiu pięciu dziewcząt, które ścigają swoje marzenia w przemyśle anime. Pokazane tutaj są codzienne kłopoty, nieprzewidywalne problemy, a także sposoby w radzeniu sobie z nimi. Wszystko jest połączone z mającą nadzieję na sukces grupką głównych bohaterek, próbujących swoich sił w pisaniu scenariuszy, tworzeniu animacji, czy pracy seiyuu.

Wake up, girl ZOO!
Gatunek: Komedia
Premiera: październik 2014

Seria składa się z krótkometrażowych animacji, przedstawiających losy dziewczyn zamienionych w małe zwierzęce maskotki z niewielkiego zoo.

Dyskusja