Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Magnaci na włościach – unboxing gry planszowej „Boże Igrzysko: Magnaci”

Gra planszowa „Boże Igrzysko: Magnaci” nadciągnęła do Bestiariusza. Nie pozostało nic innego, jak rozpakować ją i zaprezentować Wam. Zapraszamy do unboxingu „Magnatów” wraz z komentarzem.

Obrazek

Pudło zdobi atrakcyjna ilustracja, która z pewnością przyciąga uwagę. W środku jest tyle dobra, że gra swoje waży (ok. 2 kg)

Obrazek

Widać, że wydawnictwu Phalanx Games Polska zależało na tym, aby produkt był dopracowany i robił wrażenie. Wypraska jest niezwykle klimatyczne i wielu graczy na pewno chwilę się nad nią zatrzyma by ją obejrzeć. Jednak większą uwagę przyciąga to, co mieści się w wyprasce. A jest na czym oko zawiesić:

Obrazek

Kartonowe żetony doskonale budują klimat.

Obrazek

Pieniądze na tę grę planszową zbierano na stronie https://wspieram.to/. Celem było zdobycie 25000 złotych, lecz łącznie uzyskano od wspierających 58958 PLN. Dzięki temu „Boże Igrzysko: Magnaci” zachwyca drewnianymi znacznikami. A jest ich mnóstwo:

Obrazek

Obrazek

Oprócz tego w grze mamy jeszcze ponad 100 pięknie zilustrowanych kart.

Obrazek

Obrazek

Postać znajdująca się na pierwszej karcie od prawej strony, to Stanisław „Diabeł” Stadnicki. Można przeczytać o nim TUTAJ oraz TUTAJ. Stadnicki mawiał: „Mnie diabłem zowią tylko sku**ysynowie, a od takich ja zelżon być nie mogę”. W wyżej wymienionych artykułach znajdują się fakty z życia Stadnickiego, przedstawiające jak okazywał niechęć do takich ludzi. Miał swoje za kołnierzem kontusza!

Obrazek

Nie mogło zabraknąć katy „Veto!”. Gra zawiera wiele ilustracji opartych na portretach i obrazach. Sporo kart uczy o postaciach i wydarzeniach historycznych.

Obrazek

Po spakowaniu wszystkiego widać, że gra ma sporo elementów. Wydawca załączył sporo foliowych woreczków, co zadowoli najbardziej pedantycznego gracza, kochającego porządek.

Obrazek

Obrazek

Sporego formatu instrukcja liczy szesnaście stron. Mechanika gry nie należy do najprostszych.

Obrazek

Rzecz najważniejsza, czyli plansza. Gra wymaga sporo miejsca, jednak w trakcie rozgrywki z rozłożonymi wszystkimi elementami na pewno będzie wyglądać majestatycznie.

Dyskusja