Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Zabezpiecz się! – recenzja drewnianego pudełka na karty

Kolekcjonerskie gry karciane są specyficzną zabawą, gdyż wymagają sporego zaangażowania oraz bezustannego inwestowania. Zbudowana przez gracza talia bywa tworzona nawet tygodniami, a każda z kart ma doprowadzić do zwycięstwa. Często małe kartoniki są wiele warte, a taki skarb trzeba przechowywać należycie. Dlatego z pomocą nadciąga AlterKami.

Obecnie w ofercie producent ma trzy rodzaje pudełek, a dziś zostanie omówione to dedykowane grze „Star Wars: Przeznaczenie”. W sprzedaży znalazły się również znaczniki do tej gry, które także zostaną ocenione. Wyprodukowano dwie odmiany pudeł do „Star Wars”: z miejscem na tokeny oraz bez niego. Warto dodać, że zewnętrzna ściana deck boxa może zostać ozdobiona dowolnym grawerem (na życzenie klienta). Na spodzie widnieje logo AlterKami wykonane taką samą techniką, przez co można stwierdzić, że jakość wybranej grafiki i jej długowieczność są na wysokim poziomie. Jest to bardzo istotny aspekt, bo wielu graczy na pewno skorzysta z tej możliwości. Zapewnia ona przede wszystkim unikatowość, a ta cecha w kolekcjonerskich karciankach jest niebywale ważna. Trzeba zawsze wyprzedzać metę i być choć o krok przed innymi.

Do stworzenia kryjówki dla decku wykorzystano brzozową sklejkę, jak i filcowy wkład. Przed podniesieniem pokrywki należy odchylić drewniany element pełniący rolę zamka, który świetnie wywiązuje się ze swojej roli, ponieważ nie ma mowy o samoczynnym otwarciu. Wszystko, co zostanie włożone do środka, musi tam pozostać. A jest co zmieścić!

Pudło składa się z dwóch komór. Po podniesieniu wieczka ukazuje się szufladka z miejscem na 34 karty w protektorach oraz druga, o wiele mniejsza na około 30 znaczników. Producent doskonale przemyślał funkcjonalność swego produktu, ponieważ stworzenie węższej kieszeni byłoby niedorzeczne. Karty w taliach często są drogie, dlatego przechowywanie ich w foliach jest absolutnie konieczne. Mniejsza szufladka spokojnie mieści tokeny od AlterKami, jednak kartonowe z oryginalnej podstawki również spokojnie się umoszczą, a nawet zostaje trochę luzu (akrylowe są mniejsze, a więc można posiadać ich więcej).

Pod omówioną częścią znajduje się druga: na 20 kości, które chętnie ułożą się w przegrodach oklejonych filcem, przez co nie ulegną porysowaniu. Przegrody te są doskonale wymierzone, dlatego podczas transportu kości nie ruszają się. Mimo to łatwo można je wyjąć. Drugą szufladę odkrywa się po podniesieniu pierwszej, a zawiasy wykorzystane w niej działają płynnie i są trwałe.

Znaczniki są drugim produktem stworzonym dla graczy „Star Wars: Przeznaczenie”. Wykonano je z akrylu, a więc wytrzymają bardzo wiele partii bez jakiegokolwiek uszczerbku na zdrowiu. Ilość tokenów odpowiada tym, które zapewnia wydawnictwo Galakta w zestawach z taliami podstawowymi, a więc:
– 8 zasobów,
– 5 osłon,
– 7 pojedynczych obrażeń,
– 5 potrójnych obrażeń.

Jeśli któryś z graczy uzna, że pewien rodzaj wymaga większej liczby, to na pewno może to ustalić z AlterKami i kupić większą ilość. Zwłaszcza, że odpowiednia komora ma miejsce na kilka dodatkowych, a kontakt z producentem jest bardzo dobry (przez allegro lub konto na Facebooku: https://www.facebook.com/alterkami.pl.9).

Jeśli chodzi o wygląd znaczników, to rzecz pozostaje w kwestii gustu. Obserwując na Facebooku zdjęcia AlterKami – zdania są podzielone, jednak nie da się zadowolić każdego, a wykorzystane grafiki wielu uzna za atrakcyjne. Zdecydowanie ubarwią one stół, na którym trwa rozgrywka. Unikatowość jest cechą zadowalającą głównie gadżeciarzy, jednak należy pamiętać o trwałości. Akryl nie zniszczy się tak prędko jak karton, dlatego też wybór tego materiału jest rozsądnym posunięciem.

Drewniane pudło to produkt wytrzymały oraz przemyślany w każdym calu. Wykonano je solidnie oraz starannie, ponieważ nie ma zabrudzeń czy zacieków od kleju. Ponadto jest niezwykle funkcjonalne, jak i atrakcyjne wizualnie, więc zadowoli zarówno tych, którzy chcą chronić swe karty, jak i lubiących się wyróżniać. Doskonale wykorzystano przestrzeń, przez co ostateczny rozmiar pozwala na wygodny transport, choćby w kieszeni kurtki (sorry guys, do kieszeni rurek tego nie wciśniecie!). Zdecydowanie warto zainwestować w ochronę swoich bliskich (kart).

Dyskusja