Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Bez ryzyka nie ma zabawy – recenzja gry „Rosyjska Ruletka: Mistrzostwa Świata”.

Proszę Państwa! Mistrzostwa Świata w Rosyjskiej ruletce oficjalnie ogłaszamy za rozpoczęte! Najlepsze drużyny zmierzą się w śmiertelnej grze blefu i łutu szczęścia. Jeżeli uważasz, że nie masz nic do stracenia dołącz do nich. Ale uważaj – to może być najbardziej zabójcze doświadczenie w całym twoim życiu!

„Rosyjska Ruletka” zapewnia naprawdę mocne wrażenia. Jest to prosta gra karciana, która ukazała się na naszym rynku za sprawą Wydawnictwa Black Monk. Jej zasady można wytłumaczyć bardzo szybko. Również sama rozgrywka przebiega niezwykle dynamicznie i z dużą dozą interakcji pomiędzy poszczególnymi uczestnikami zabawy. Szata graficzna jest nieco specyficzna, ale zdecydowanie oddaje klimat gry. Dodatkowym atutem tego tytułu jest stojące na wysokim poziomie wykonanie (zwłaszcza jeżeli chodzi o dołączone do gry kości).

W grze mamy kilka rodzajów kart:
– karty symbolizujące członków i kapitanów poszczególnych drużyn
– karty akcji
– karty KLIK oznaczające pustą komorę w magazynku
– karty BANG! – są to naboje i po trafieniu na nie jeden członek naszego zespołu umiera

Pierwszą fazą zabawy jest FAZA ŁADOWANIA. W magazynku jest tylko sześć wolnych miejsc, a każdy z graczy dysponuje siedmioma kartami (1 nabojem i 6 pustymi komorami). Rodzi to pewną trudność, co nie? Na tym etapie gry każdy z graczy musi zdecydować, czy w tej rudzie będzie grał uczciwie czy woli zaryzykować, że jego oszustwo może wyjść na jaw i odłożyć kartę naboju na bok. Co się stanie, gdy któryś ze współgraczy przyłapie nas na oszustwie? Kara może być tylko jedna – śmierć.

Następnie gracze przechodzą do FAZY KRĘCENIA (tasowania kart w magazynku) i FAZY OBSTAWIANIA. W tej drugiej trzeba podjąć decyzję ile strzałów zamierza się oddać. Każdy z graczy wybiera odpowiednią wartość na swojej kostce (od 0 do5). Na trzy cztery wszyscy odsłaniają swoje kości przed przeciwnikami. Teraz możemy zacząć zastanawiać się dlaczego niektórzy gracze są tak pewni siebie, że postanowili oddać aż trzy, cztery, a może nawet pięć strzałów. Czyżby nie mieli w magazynku naboju?

Warto przy tym pamiętać, że w tej grze nie istnieje coś takiego jak zaufanie. Tutaj każdy może oskarżyć nas o oszustwo – przyszła bowiem pora na FAZĘ WYZWAŃ. Jeżeli oskarżenie okaże się niesłuszne, to dobra nasza. Kolega, który nie chciał uwierzyć nam na słowo musi załadować do swojego magazynku dodatkowy nabój, a my otrzymujemy darmową kartę akcji. Ha! I kto powiedział, że na świecie nie ma sprawiedliwości?

Następnie rozgrywa się FAZA STRZAŁÓW. Jest to ostatni etap przed podliczaniem punktów. Gracze oddają tyle strzałów jaką wskazali na swojej kości. Każdy, kto na tym etapie gry wyciągnie pocisk zabija jednego członka swojej drużyny i nie dostaje w tej rundzie żadnych punktów. Nie ma złota i chwały dla poległych! Jest za to rekompensata dla pogrążonych w żałobie kolegów z drużyny – dodatkowa karta akcji.

Ci, którzy mieli więcej szczęścia i przeżyli otrzymują po 1 punkcie za każdy oddany strzał i 1 dodatkowy punkt za to, że nie wąchają kwiatków od spodu jak ich nieszczęśni rywali. Zwycięzcą zostaje osoba, której jako pierwszej uda się zgromadzić 15 punktów zwycięstwa. No, chyba że przy życiu pozostanie już tylko jeden kapitan. Z oczywistych względów to on wygrywa. Chyba, że postanowi okazać się honorowy i dokończyć rundę, która mu pozostała. Wówczas na ringu może nie pozostać nikt…

Dreszczyk emocji, zastrzyk adrenaliny i gra o najwyższe stawki – właśnie to tygryski lubią najbardziej. „Rosyjska Ruletka” to gra, w której trzeba umiejętnie zarządzać ryzykiem, ale też niejednokrotnie zdać się na łut szczęścia. To świetny tytuł na wszelkiego rodzaju spotkania towarzyskie (należy przy tym pamiętać, że gra przeznaczona jest dla od 2 do 6 osób). Czy trzeba dodawać coś więcej?

Zalety:
– Szata graficzna
– Proste zasady
– Dynamiczna rozgrywka
– Tematyka

Wady:
– Nie każdemu do gusty przypadnie element blefu czy losowości
– Zdecydowanie nie jest to gra dla osób o słabym sercu

Obrazek

Więcej na temat gry możecie dowiedzieć się ze strony Wydawnictwa:
http://blackmonk.pl/rosyjskaruletka/

Dyskusja