Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Star Wars – recenzja książki „Ostatni Jedi: Książka z modelem do złożenia. TIE Silencer”

Zbuduj swojego TIE Silencera, spersonalizowany myśliwiec Kylo Rena w wydaniu modelu do samodzielnego złożenia. Ciekawa zabawa według pomysłu Katriny Pallant pozwala dołączyć do floty Najwyższego Porządku, ale najlepiej będzie postawić myśliwiec na półce obok kolekcji gwiezdnych książek!

Model wykonano z ładnie oklejonego materiału styropianowego, przywodzącego na myśl większe Pocket Model, acz niestety mniej sztywne. Szczególnie krańce zdają się być dość słabo podklejone, gdyż jedna, góra dwie nieudane próby poprawek skończyły się w moim przypadku lekkimi rozklejeniami. Nadruki na płytkach są w miarę szczegółowe, acz nieco nie zgadza mnie się skala przedniego illuminatora wobec konstrukcji skrzydeł. Model po złożeniu ma 23,5 cm długości i 11 cm wysokości.

Do wyłuskania drobniejszych otworów i elemencików modelu, warto zaopatrzyć się w małe nożyczki albo zaokrąglony nożyk kuchenny. Trudno orzec ilu -latek poradzi sobie ze złożeniem samodzielnie. Kilkanaście minut spokojnego składania wymaga cierpliwości i nie „wpychania” poszczególnych części na siłę, gdyż jedno feralne niewłaściwe przegięcie i możemy zniszczyć delikatne tworzywo. Nadmiar siły nie jest tutaj mile widziany. Prócz niezłej prezencji całości, najgorzej wypada podstawka, podatna na najdrobniejsze dotknięcie skutkuje wywrotką myśliwca.

Drobny i niepozorny albumik w twardej oprawie skrywa kilka stron opisów i ciekawostek, co zdecydowanie podnosi wartość odbioru. W środku znajdziemy między innymi nformacje o Kylo Renie, Rey Rose czy BB-8 oraz nowym, większym wcieleniu AT-AT – M6, X-wingu czy ciężkich bombowcach Ruchu Oporu fantastycznych MG-100 StarFortress SF-17.

Pytaniem otwartym pozostaje czy TIE Silencer będzie zaczątkiem serii drobnych i tanich modeli. Album z pewnością w ciekawy sposób promuje nowy Epizod i znajdzie swojego odbiorcę. Modele styropianowe stanowią pośrednie uzupełnienie pomiędzy znanymi duńskimi klockami a równie znaną firmę, produkującą zestawy dla różnych poziomów wtajemniczenia modelarskiego.

Korzystając z okazji w imieniu własnym oraz całej Redakcji Bestiariusz.pl życzę Wam, szanowni Czytelnicy pomyślności w nowym 2018 roku i niechaj Moc zdecydowanie będzie z nami wszystkimi!

* * *
Star Wars. Ostatni Jedi: Książka z modelem do złożenia
Autor: Katrina Pallant
Tłumaczenie: Anna Hikiert-Bereza
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 32 + 6 z częściami modelu
Oprawa: twarda
Wymiary: 190×145 mm
Cena: 34,99 PLN

Ocena: 4/5

Dyskusja