Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Najwyższe ciekawoski, najgłębsza wiedza – recenzja książki „Najwyższa góra, najgłębszy ocean”

Czy znasz największe i najcięższe dinozaury?Najwyższe góry świata, najgłębsze miejsca w oceanach? Co skrywa się pod ziemią, jakie cuda natury nas otaczają? To wszystko znajdziemy w „Najwyższa góra, najgłębszy ocean”.

Książka jest obrazkowym kompendium wiedzy cudów natury, wydana przez Nasza Księgarnia, a ilustracje, które są starannie odwzorowane do rzeczywistości stworzył Page Tsou. Podzielona została na wiele rozdziałów, które dotyczą m.in. Największych dinozaurów, zwierząt lądowych i morskich, motyli, największych drzew, kosmosu, układu słonecznego, najwyższych gór i wiele wiele innych zagadnień. Kartki na każdej stronie zdobione są rysunkami, oraz dokładnym i ciekawym opisem wybranej tematyki. Wykonanie tej pozycji jest bardzo staranne, bowiem dobór jakości papieru, który jest grubszy, oraz twarda okładka książki świadczą o tym, że nie jest to książeczka do jednorazowego użytku.

Dostając to kompendium pomyślałam, co ja tam mogę ciekawego znaleźć, przecież to książka dla dzieci. Nic bardziej mylnego! Zawarte w nich informacje są nie tylko niezłą dawką podstawowych informacji dla dziecka, ale świetnym uzupełnieniem wiedzy dla dorosłych. Niektóre ciekawostki są bardzo zaskakujące, i o ile, ktoś może powiedzieć że mało przydatne, to taką wiedzą można zawsze oczarować znajomych, czy rodzinę.

Przeznaczenie tej pozycji jest dla dzieci w wieku 10-14 lat, ale myślę i podkreślam, że każdy powinien sięgnąć po tę książkę. W dobie szeroko dostępnych mass mediów, internetu, nie otwieramy przeglądarki po to by dowiedzieć się, najciekawszych rekordów wśród cudów natury, a mając taką książkę na półce, czemu mielibyśmy nie sięgnąć po nią, i nie dowiedzieć się ciekawych informacji? Przekazywane są one w sposób jasny, zrozumiały i przejrzysty. Samego tekstu nie jest dużo, piękne ilustracje, przy których największe brzydale wśród zwierząt wyglądają ładnie, tylko zachęcają do skorzystania z tej pozycji. Słowem podsumowania, sięgajmy po to co wydawnictwo nam proponuje i poznawajmy świat, bo skrywa on przed nami wiele tajemnic.

Ocena: 5/5

Dyskusja