Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Animacja poklatkowa dla dzieci – recenzja „Miki i raźni rajdowcy: Transformacje”

Książeczki, kolorowanki, łamigłówki i inne wydania, w których jest przedstawiony świat Disney’a. Ktoś może pomyśleć. Motyw nie jest żadną nowością i należy przyzwyczaić się do wszechobecnej postaci Myszki Miki, Kaczora Donalda i całej reszty. Chyba, że można wpaść na zupełnie nowy pomysł, jak w przypadku „Miki i raźni rajdowcy: Transformacje”.

Propozycja AMEET pokazuje, że w dobie cyfryzacji zabawa na papierowych stronach może być również kreatywna i „interaktywna”. „Miki i raźni rajdowcy: Transformacje” pod przykrywką dobrej zabawy z przyklejania naklejek przemyca tradycyjny sposób tworzenia filmów rysunkowych – animacji poklatkowej. Wiele stron w egzemplarzu przedstawia obrazek, który zmienia się „na chwilę później” po przyklejeniu odpowiedniej naklejki. W ten sposób twórcy składają hołd klasyce. Dawniej w ten właśnie sposób powstawały kreskówki, kiedy rysowano moment po momencie na osobnych arkuszach, które na skutek szybkiego przewijania dawały złudzenie ruchu. Teraz za wykorzystaniem nowości XXI wieku, jak naklejki wielokrotnego użytku, można pokazać dzieciom jak to było kiedyś.

Pokaźna liczba naklejek ze wspomnianą wcześniej świetną możliwością przyklejania i bezproblemowego odklejania. Propozycja świetna szczególnie dla najmłodszych, u których ze zdecydowaniem bywa często różnie. Dzieci do woli będą mogli zmieniać wygląd samochodów czy ubiór poszczególnych bohaterów w „Miki i raźni rajdowcy: Transformacje”. Znaczenie mają również opisy, które przeprowadzają dziecko przez całą książeczkę.

Można śmiało stwierdzić, że „Miki i raźni rajdowcy: Transformacje” jest jedną z ciekawszych propozycji dla dzieci. Nie jest kolejnym powielaniem motywów Disney’a z nadzieją, że rodzice kupią egzemplarz dla swojego dziecka ze względu na osobisty sentyment do postaci ze swojego dzieciństwa. Pomysł na zaszczepienie tradycyjnej metody animacji poklatkowej z wykorzystaniem naklejek jest dobrą lekcją historii oraz kreatywności. Warto wrócić do źródeł i przekazać swoim pociechą ciekawostkę na temat tego, jak powstawały kreskówki z lat dziecięcej beztroski rodziców.

Tytuł: Miki i raźni rajdowcy: Transformacje
Wydawnictwo: Wydawnictwo AMEET
Język książki: polski
Rok wydania: 2018
ISBN: 9788325328160
Liczba stron: 16
Oprawa: Miękka

Dyskusja