Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Panie Kapitanie Nauka! Wyruszamy w przygodę poznawać świat! – recenzja serii „Kapitan Nauka” – „Poznaję litery” i „Poznaję liczby”

W życiu każdego dziecka przychodzi czas, kiedy oprócz samej zabawy, zaczynają się uczyć. Poznają litery, liczby, przyrodę, zwierzęta i cały otaczający ich świat. Sama nauka, jak wiemy z doświadczenia, nie jest pociągająca, bo nikt nie lubi siedzieć przed książkami i „kuć” – no dobra, są pewnie jakieś wyjątki, ale alternatywną formą nauki jest połączenie jej z zabawą.

Od wielu lat ludzie dowodzą, że nauka i zabawa razem wzięte odnoszą rewelacyjne skutki.„Poznaję litery” oraz „Poznaję liczby” to dwa oddzielne zestawy składające się z kart i książeczek. Przeznaczone są dla dzieci 3+ i są świetnym początkiem do nauki podstawowego alfabetu oraz liczb 0-10.

W pakiecie „Poznaję liczby” znajduje się 35 kart obrazkowych oraz książeczka. Dziecko, z pomocą opiekuna, może poznać świat matematyki, proste zadania z dodawania, odejmowania i porównywania. Same karty są dwustronne, z jednej jest cyfra, a na odwrocie mamy ją zobrazowaną. Dzięki temu dziecko może wzrokowo zapamiętać każdą liczbę.

Obrazki na kartach są kolorowe i przyjazne dla oka, ciekawiące i skupiające dziecięcą uwagę. Natomiast książeczkę można potraktować jako formę pomocy dla opiekuna, gdyby brakło pomysłów na zabawę kartami. Znajdziemy w niej proste zadania matematyczne. Jedynym minusem jest czarno-biały wydruk. Dzieci kochają kolory, i o ile karty są naprawdę solidnie wykonane i kolorowe, tak mam wrażenie, że na kolorowy wydruk kilku kartek brakło już tuszu…

W drugim pakiecie – „Poznaję litery” – również znajdziemy 35 dwustronnych kart obrazkowych i mały podręcznik. Karty przedstawiają alfabet, a na ich odwrocie mamy przedstawione rzeczy, zaczynające się na daną literę alfabetu. W książce znajdziemy ciekawe propozycje zadań, łamigłówek i zabaw z wykorzystaniem kart. Oczywiście ta również jest czarno-biała. Opiekun nie musi trzymać się stricte zadań z książki. Jest to pomoc dydaktyczna do zabawy.

Tak, jak wspomniałam wyżej, karty są wykonane solidnie, nie wyginają się, jednakże książeczki pozostawiają wiele do życzenia. Dzieciaki interesują się blankietami, obracają je, oglądają oraz uczą się z nich. Już trzylatki mogą spokojnie zasiąść do zabawy, a z czasem do nauki liter i liczb wystarczy tylko trochę cierpliwości i poświęcenia czasu najmłodszym, by wyciągnęły z tych kart jak najwięcej.

Mam wrażenie, że te pakiety sprawdziłyby się świetnie w przedszkolach jako pomoce dydaktyczne na zajęciach. Naprawdę przyciągają nie tylko dziecięce, ale i dorosłe oko. Cena również jest przystępna. Całość jednego pakietu to 29.99 zł, więc nie jest to wygórowany koszt za taki zestaw, który dodatkowo został pomysłowo opakowany – dziecko może nosić go jak teczkę lub torebkę.

Z czystym sumieniem polecam zestawy od „Kapitana Nauki”. Świetna zabawa i nauka w jednym.

Za egzemplarze dziękujemy:

Obrazek

Dyskusja