Wpis archiwalny. Ten artykuł został automatycznie zaimportowany z poprzedniej wersji Bestiariusza. Proszę daj nam znać jeżeli coś z nim jest nie tak.

Sklej swoją farmę – recenzja „Farm World. Zadanie: Naklejanie!”

Wszystkie dzieci lubią naklejki. Jest to dla nich niezwykle przyjemne uczucie, kiedy mogą przykleić podobiznę zwierzątka lub postaci z kreskówki tam, gdzie tylko zapragną. Jednak „Farm World. Zadanie: Naklejanie!” oferuje nie tylko świetną rozrywkę związaną z naklejaniem, ale również edukacyjną przygodę dla najmłodszych. Nauka przez zabawę to przecież najlepszy sposób na zdobycie kilku ciekawych informacji na temat otaczającego nas świata.

„Farm World. Zadanie: Naklejanie!” jest zorganizowana i przemyślana. W zeszycie pojawia się wiele opisów i wskazówek, gdzie należy przykleić poszczególne zwierzaki. Dzięki temu dziecko uczy się o wszystkich stworzeniach i ich miejscach na farmie. Podróż rozpoczyna się od ilustracji podwórka z poleceniem przyklejenia odpowiedniego zwierzaka. Następnie wyruszamy w podróż po gospodarstwie. Wtedy poznajemy zwierzęta i ich miejsca. Opisy zamieszczone na stronach, w celu naprowadzenia najmłodszych do przyklejenia odpowiedniej naklejki, nie są trudne. Czyta się je bardzo lekko dzięki czemu dzieci nie będą miały problemów ze zrozumieniem. Przyklejając i czytając dowiedzą się przykładowo, które ze zwierzątek jest najlepszym nauczycielem oraz kto zostawia jakie ślady w błocie. Pomocą w doborze odpowiednich naklejek na poszczególne strony są również puste białe pola w kształcie tychże stworzeń dzięki, czemu po obrysie młody czytelnik dokładnie poznaje kształty.

Zeszyt został wykonany starannie. Wydruk na miękkich kartkach w kolorze. Co najważniejsze zwierzaki przypominają wszystkie stworzenia , które można spotkać na farmie. Swoim wyglądem nie odbiegają od swoich rzeczywistych odpowiedników. Sama ilość naklejek jest bardzo bogata. Wiele gatunków zwierząt przedstawionych w naklejkach pozwoli poszerzyć dzieciom wiedzę na temat fauny.

„Farm World. Zadanie: Naklejanie!” jest pozycją w ofercie Ameet godną polecenia. Książeczka zawiera wszystko, czego można by było oczekiwać. Bawi i uczy a przy tym dba o to, aby to rodzic pomógł dziecku w przeczytaniu i przebrnięciu przez lekturę, w której jest wiele ciekawostek. Dlatego skłania do wspólnego spędzenia czasu. Nawet dorosły znajdzie sposób na odstresowanie w przyklejaniu naklejek.

Tytuł: Farm World. Zadanie: Naklejanie!
Seria: Zadanie Naklejanie
Autor: Opracowanie zbiorowe
Wydawnictwo: Wydawnictwo AMEET
Język wydania: polski
Język oryginału: polski
Numer wydania: I
Data premiery: 2018-04-13
Rok wydania: 2018
Forma: książka
Indeks: 25651850

Dyskusja